DreamWorks

PREMIERA

2005.01.30

CANAL+ PREMIUM

BIKER BOYZ

USA, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji

czas trwania: 107 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Manuel "Smoke" Galloway (Laurence Fishburne) jest niekwestionowanym mistrzem nielegalnych wyścigów motocyklowych. Przewodzi gangowi Black Knights zrzeszającemu mężczyzn, często bogatych biznesmenów Afro-amerykanów, którzy po pracy lubią wyzwolić w sobie trochę adrenaliny.

W organizowanych przez nich wyścigach jak na razie Smoke jest niepokonany i z dumą nosi przydomek "Króla Kalifornii". Ale tron kusi innych pretendentów. Największym rywalem Smoke'a jest Dogg (Kid Rock). Dorasta też młode pokolenie. Gdy w wypadku ginie mechanik Slick Will (Eriq La Salle), jego osiemnastoletni syn Kid (Derek Luke) winą za śmierć ojca obarcza Smoke'a. Marzeniem chłopaka staje się start w motocyklowych wyścigach i pokonanie go. Jednak, aby móc zmierzyć się z mistrzem, musi najpierw udowodnić swoją wartość i wygrać kilka wyścigów. Razem z przyjaciółmi Stuntmanem (Brendan Fehr) i Primo (Rick Gonzalez) zakładają własny gang, Biker Boyz. Kolejnymi zwycięstwami Kid zaczyna budować swoją reputację. Ale o życie chłopaka niepokoi się jego matka Anita (Vanessa Bell Calloway) - na pogotowiu, gdzie pracuje, motocyklistów nazywają "dawcami organów". Kid musi jednak zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem.

Reżyser REGGIE ROCK BYTHEWOOD debiutował w 2000 roku "Czarną komedią (Dancing in September)". Jest również scenarzystą ("Autobus" Spike'a Lee) i aktorem ("Brat z innej planety" Johna Saylesa). W filmie "Pokonaj najszybszego" udało mu się zgromadzić znakomitą obsadę. Laurence Fishburne jako Morfeusz jest gwiazdą cyklu "Matrix". Wystąpił również w takich filmach jak "Chłopaki z sąsiedztwa", "Otello", "Rzeka tajemnic", a za rolę w "Tinie" nominowano go do Oscara. Jego młody partner Derek Luke otrzymał wiele nagród za swój debiut w reżyserowanym przez Denzela Washingtona filmie "Antwone Fisher". Zagrał też w "Wizycie u April" i w "Spartanie". Oprócz nich w filmie pojawiają się m.in. nominowany do Oscara za "Naszą Amerykę" Djimon Hounsou ("Amistad"), muzyk Kid Rock, Orlando Jones ("Ewolucja", "Dobosz"), Lisa Bonet ("Harry Angel", "Przeboje i podboje") i Eriq La Salle (serial "Ostry dyżur", "Zdjęcie w godzinę").

WASZE OPINIE

Orton

Film daremny na maksa, ale i tak fajnie się oglądało

yzf r-1

walic aktorow, wiesz co sie liczy? piekne maszyny, predkosc, adrenalina. trzeba to znac zeby to docenic

Stupa

Ja uwazam ze jezeli ktos lubi szybkie motocykle, piekne kobiety i dobra spokojna muzyke R&B.. powinien obejrzec ten film ogladalem juz kiedys nawet ze 3 razy i obejrze go rowniez w piatek :D Dobzi aktorzy, super maszyny i piekne czarnoskore kobiety daja niepowtarzalny klimat. >>>POLECAM<<<
BIKER BOYZ
USA, 2003
Manuel "Smoke" Galloway (Laurence Fishburne) jest niekwestionowanym mistrzem nielegalnych wyścigów motocyklowych. Przewodzi gangowi Black Knights zrzeszającemu mężczyzn, często bogatych biznesmenów Afro-amerykanów, którzy po pracy lubią wyzwolić w sobie trochę adrenaliny.
film akcji
BIKER BOYZ
4,1 5 1 49