PREMIERA

2007.09.10

CANAL+ PREMIUM

BIZNES

The Business

Wlk. Brytania, 2005

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 92 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Frankie (Danny Dyer), chłopak z londyńskiego przedmieścia, zabija w obronie matki jej konkubenta. Zdając sobie sprawę z konsekwencji tego czynu, postanawia uciec na Costa Del Sol.

Przy okazji przemyca puszkę z pieniędzmi dla tamtejszego oszusta i playboya Charliego (Tamer Hassan). Ten proponuje Frankiemu u siebie pracę kierowcy, którą chłopak chętnie przyjmuje. Kuszą go zalane słońcem wybrzeża i łatwe życie Charliego i jego znajomych. Nie zdaje sobie sprawy, jaką cenę będzie musiał zapłacić za nowe życie. Kiedy się orientuje, tkwi już w samym środku przestępczego światka, w którym nie ma reguł i żadnych szans na ucieczkę.

Nominowany do British Independent Film Award "Biznes" różni się od amerykańskich filmów sensacyjnych nie tylko sprawnością reżysera, NICKA LOVE'A, ale również wiarygodnym scenariuszem, realistycznymi zdjęciami i psychologiczną głębią postaci. Love już wcześniej zdobył uznanie krytyków: najpierw jako scenarzysta francuskiego dramatu "Facet do towarzystwa" z Danielem Auteuilem w roli głównej, później zaś jako reżyser "Football Factory", nagrodzonej na Dinard British Film Festival adaptacji znakomitej powieści Johna Kinga.

W "Biznesie" główną rolę zagrał Danny Dyer, który pod okiem Love'a stworzył błyskotliwą kreację już w "Football Factory". Dyer zagrał też w kontrowersyjnej, pokazywanej w Polsce na festiwalu Era Nowe Horyzonty, "Wielkiej ekstazie Roberta Carmichaela" Thomasa Claya, a także w filmie Love'a "Outlaw". Na planie "Biznesu" partnerował inny sprawdzony aktor Love'a, Tamer Hassan, znany z ról w takich filmach, jak "Football Factory", "Człowiek pies" czy "7 sekund".

WASZE OPINIE

arturch

Film godny polecenia w szczegolnosciu z powodu muzyki... kochane lata 80 ... super muza.

petersmith21

Witam

Bardzo polecam ten film na wieczorny czas. Niezbyt się może nadaje na niedzielne przedpołudnie z rodziną (dziećmi w szczególności). Film dynamiczny, utrzymany w klimacie wakacyjnym. Ale wiele wydarzeń, które rozgrywają się na ekranie starają się złamać ten sielski wizerunek i chcą stanąć w niezgodzie ze słonecznymi zdjęciami. Fajne kreacje stworzyli aktorzy z ligii N. Love. Widać, że faceci lubią się z reżyserem.

pozdrawiam

KamilMtr

Po komentarzach zamieszczonych tutaj spodziewałem się czegoś fajniejszego. Świetny Dyer i sympatyczne zakończenie, ale fabuła jakby nie do końca dopracowana. Ze 2 stopnie niżej od Przekładańca.
BIZNES
reżyseria:
Wlk. Brytania, 2005
Frankie (Danny Dyer), chłopak z londyńskiego przedmieścia, zabija w obronie matki jej konkubenta. Zdając sobie sprawę z konsekwencji tego czynu, postanawia uciec na Costa Del Sol.
film sensacyjny
BIZNES
4,5 5 1 49