PREMIERA

2009.09.23

CANAL+ PREMIUM

BLOND AMBICJA

Blonde Ambition

USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 89 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Blondwłosa Katie (Jessica Simpson) mieszka w małym miasteczku w Oklahomie, gdzie cieszy się sławą lokalnej piękności. Kiedy jej narzeczony wyjeżdża do Nowego Jorku, dziewczyna postanawia złożyć mu niezapowiedzianą wizytę.

Na miejscu z przerażeniem odkrywa, że ukochany ma romans. Zrozpaczona dziewczyna próbuje odnaleźć się jakoś w wielkim mieście. Poznaje przez przypadek dwójkę pracowników potężnej korporacji. Hank (Andy Dick) i Sandra (Penelope Ann Miller) knują plan objęcia kierowniczych stanowisk w firmie. Blondwłosa piękność ma być narzędziem realizacji ich planów. W ten sposób Katie dostaje pracę i poznaje swojego przełożonego, czarującego Bena (Luke Wilson).

Jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć do "Blond ambicji" amerykańskie media donosiły, że film SCOTTA MARSHALLA jest remake'iem głośnej "Pracującej dziewczyny". Jego fabuła mogła budzić pewne skojarzenia z nominowaną do 6 Oscarów produkcją Mike'a Nicholsa ze względu na wykorzystanie schematu opowieści o nieco naiwnej dziewczynie, pnącej się po szczeblach kariery w wielkiej korporacji. Na tym jednak kończą się wszelkie podobieństwa, co podkreślała odtwórczyni głównej roli Jessica Simpson. "Nie wiem skąd wzięły się te plotki" - mówiła. "Film jest w pewien sposób podobny do "Pracującej dziewczyny", bo jest to historia małomiasteczkowej dziewczyny, która trafia do Nowego Jorku i robi karierę jako bizneswoman. Zdecydowanie jednak nie jest to remake". W filmie oprócz Jessiki Simpson, znanej m.in. z komedii "Diukowie hazardu" i "Pracownik miesiąca", wystąpili także Penelope Ann Miller ("Życie Carlita", "Relikt"), Rachel Leigh Cook ("Dorwać Cartera", "Josie i kociaki") oraz Luke Wilson ("Aniołki Charliego", "Legalna blondynka 2"). "Blond ambicja" cieszyła się dużym zainteresowaniem po premierze na DVD. Tylko w pierwszych pięciu dniach sprzedaży, film Marshalla zarobił 2,7 milionów dolarów.

WASZE OPINIE

piterek_rek

Dodam, że nie podobały mi się sceny z samochodu. W oknach widać było, że były nagrywane w studiu. Tak jak stare amerykańskie filmy. Wtedy stwierdziłem, że był to niskobudżetowy filmik. W tych czasach nie powinno się to zdarzać a napewno nie powinno być to widoczne. [:-/]

Bartolomeusz

Taka bajka o Kopciuszku przeniesiona w realia Nowego Jorku opowiedziana przy tym
w nudny sposób. Jedyną postacią, która jako tako była zabawna to Hank grany przez
Andy'ego Dicka. Reszta to papierowe, czasami karykaturalne osoby jak demoniczna
pracodawczyni głównej bohaterki. Mało zabawne na jak na komedię. Przeciętne aż do
bólu.

piterek_rek

Blondynka z małego miasteczka w USA ma chłopaka, w którym jest zakochana i nie może doczekać się ślubu z nim. On jednak musi wyjechać do dużego miasta. Dokładniej do Nowego Jorku. Dziewczyna postanawia zaskoczyć go i zrobić mu niespodziankę, więc wybiera się do miasta, które nigdy nie zasypia. A tam już dużo się dzieje. To tak w skrócie. Film ogólnie mi się nie podobał. Spodziewałem się tego, więc nie jestem w jakimś stopniu zawiedziony. Jakieś to wszystko sztuczne. Miałem wrażenie, że te sceny już kiedyś widziałem. Z obsadą też mogło być troszkie lepiej. Jessica Simpson zagrała słabiutko. Uważam, że scenariusz i sam pomysł były dobre, ale wykonanie już niestety zostawia wiele do życzenia. Jedynie z kogo się śmiałem to Karen McClain, która grała Betty. Szkoda, że tak krótko była widoczna w tym filmie. [:-)]
BLOND AMBICJA
reżyseria:
USA, 2007
Blondwłosa Katie (Jessica Simpson) mieszka w małym miasteczku w Oklahomie, gdzie cieszy się sławą lokalnej piękności. Kiedy jej narzeczony wyjeżdża do Nowego Jorku, dziewczyna postanawia złożyć mu niezapowiedzianą wizytę.
komedia romantyczna
BLOND AMBICJA
2,9 5 1 9