PREMIERA

2003.05.16

CANAL+ PREMIUM

BLOW

USA, 2001

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 118 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Ten scenariusz napisało życie. Johnny Depp wcielił się w postać George'a Junga, człowieka, który, jak nikt inny, zmienił oblicze Stanów Zjednoczonych. Odkrył przed nimi "cudowny" świat kokainy.

George Jung, syn robotnika z Massachusetts ląduje pod koniec lat 60. w Kalifornii, gdzie życie płynie jako jedna wielka impreza na plaży. George nie jest kryminalistą, ma jednak nosa do interesów. Żeby zarobić kilka dolarów handluje marihuaną. Dzieci kwiaty, aby osiągnąć odmienne stany świadomości kupią każdą ilość cudownego ziela. Nie mija rok i Jung staje się hurtownikiem. Wraz z przyjaciółką Barbarą (Franka Potente) buduje sieć narkotykową i wkrótce dostarcza marihuanę całemu Wschodniemu Wybrzeżu. Lecz prawdziwe pieniądze to kokaina. Tę wiedzę zdobywa George w więzieniu. Kiedy z niego wyjdzie, dzięki nawiązanym kontaktom staje się największym dostawcą prochów w Stanach. To jest czas, w którym jedynym problemem staje się nadmiar dolarów. Po prostu nie wiadomo co z nimi zrobić. Imprezy, drogie samochody, warte miliony dolarów rezydencje i kokaina mają zagłuszyć coraz większą pustkę, jaka wytwarza się wokół Junga. Oszukują go przyjaciele, z którymi rozpoczynał interes. Żona (Penelope Cruz) chce tylko pieniędzy, a kiedy George'owi podwinie się noga będzie pierwszą, która go zdradzi. Kiedy ostatecznie ląduje w więzieniu z wieloletnim wyrokiem poza murami pozostaje tylko jedna osoba, którą kocha - mała córeczka. Będzie mógł ją zobaczyć dopiero w roku 2015.

Johnny'emu Deppowi udaje się w tym filmie pokazać ból z powodu zmarnowanego życia. Oglądając postać, jaką zagrał, widz zaczyna współczuć człowiekowi, który ma na sumieniu los tysięcy ludzi.

Prawdziwy George Jung obejrzał "Blow" w więzieniu. Ostatnie pół godziny płakał.

WASZE OPINIE

madzia

cóż.film jakże piękny ,mimo ,że opowiada o tragicznym losie G.Junga. zapewne został on wyidealizowany ,ale dzięki temu jego postać pozostawia na widzu ślad ,który chwyta za serce..

oliwka

oglądałam go dziś, dokładnie jakieś 2h temu.. ah trafił do mnie.. nieraz łza spłyneła mi po policzku.. ten film daje do myślenia a szczególnie ostatnie słowa głównego bohatera "Niech wiatr zawsze wieje ci w plecy, a słońce świeci w twarz.... niech dobry los da ci zatańczyć wśród gwiazd" ah.. niesamowite, polecam!!

trtrtrtrt

film jest swietny
BLOW
reżyseria:
USA, 2001
Ten scenariusz napisało życie. Johnny Depp wcielił się w postać George'a Junga, człowieka, który, jak nikt inny, zmienił oblicze Stanów Zjednoczonych. Odkrył przed nimi "cudowny" świat kokainy.
dramat
BLOW
4,9 5 1 197