PREMIERA

2011.10.05

CANAL+ PREMIUM

Blue Crush 2

Blue Crush II

USA/RPA, 2011

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: melodramat/sportowy

czas trwania: 108 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dana (Sasha Jackson) każdą wolną chwilę spędza surfując. Bogaty ojciec (Gideon Emery) wprawdzie zapewnia 18-latce wszelkie wygody, ale nie znajduje z córką wspólnego języka.

Dziewczyna nie zamierza spełniać jego oczekiwań i iść do college'u. Sfrustrowana nudnym, dostatnim życiem postanawia wyruszyć śladami nieżyjącej matki, od której przejęła sportową pasję. Z jej pamiętnika dowiaduje się o niezrealizowanym marzeniu kobiety - zmierzeniu się z imponującymi falami legendarnej Jeffreys Bay. Nie informując o swych planach ojca, Dana ucieka z domu na surfingową przygodę do RPA. Pierwsze kroki z dala od domu nie są łatwe. Dana zostaje okradziona z pieniędzy i pamiętnika matki. Dzięki grupce podobnych do niej zapaleńców, okupujących miejscowe plaże szybko zapomina o zmartwieniach. Zawiązuje nowe przyjaźnie i przeżywa przygodę życia.

Zrealizowany w oszałamiających plenerach południowo-afrykańskiego wybrzeża "Blue Crush 2" to film znanego producenta MIKE'A ELLIOTTA ("Zabójca", "Bękarty diabła"), który debiutował za kamerą "Beethovenem 6 - Wielką ucieczką". W drugim podejściu do reżyserii Elliott zdecydował się wskrzesić "Blue Crush", przebój z 2002 roku. Jego film nie jest jednak klasycznym sequelem. Od poprzednika, rozgrywającego się na Hawajach, zaczerpnął jedynie surfingową otoczkę i motyw kobiet, dążących do realizacji marzeń. Główną bohaterką filmu jest rozpuszczona Dana, w którą wciela się Sasha Jackson. Blondwłosa aktorka, mająca za sobą występ w serialu "Pogoda na miłość", dorastała w Sydney, gdzie trudno nie zetknąć się z surfingiem. Sama również nie stroniła od sportu, profesjonalnie uprawiając skoki do wody, co wydatnie pomogło jej w angażu do filmu. Na planie "Blue Crush 2" partnerowali jej Sharni Vinson ("Step Up 3D"), Elizabeth Mathis ("Niepowstrzymany", "Zaczarowana") oraz Ben Milliken ("Newcastle").

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

Blue Crush 2
reżyseria:
USA/RPA, 2011
Dana (Sasha Jackson) każdą wolną chwilę spędza surfując. Bogaty ojciec (Gideon Emery) wprawdzie zapewnia 18-latce wszelkie wygody, ale nie znajduje z córką wspólnego języka.
melodramat/sportowy
Blue Crush 2
4,2 5 1 6