PREMIERA

2012.11.03

CANAL+ PREMIUM

Bóg zemsty

Seeking Justice

USA, 2011

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller sensacyjny

czas trwania: 105 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Nowy Orlean. Will Gerard (Nicolas Cage) jest skromnym nauczycielem angielskiego w Rampart High School. Jego żona Laura (January Jones) gra na wiolonczeli w lokalnej orkiestrze symfonicznej. Ich spokojne i szczęśliwe życie ogranicza się do spektakli muzycznych i spotkań z przyjaciółmi przy grillu. Ulubioną rozrywką Willa jest gra w szachy.

Pewnego dnia wieczorem rozgrywa on w klubie szachowym kolejną partię ze swoim przyjacielem Jimmym (Harold Perrineau). W tym czasie Laura wraca po próbie sama do domu. Zostaje pobita i brutalnie zgwałcona. Napastnik zabiera jej naszyjnik, który dostała od męża w rocznicę ślubu. Zrozpaczony Will z niepokojem oczekuje na informację o stanie zdrowia żony. W szpitalnym korytarzu poznaje Simona (Guy Pearce). Mężczyzna zna okoliczności tragicznego zdarzenia. Oświadcza, że reprezentuje tajną organizację, która zajmuje się wymierzaniem sprawiedliwości na własną rękę. Zobowiązuje się odnaleźć i surowo ukarać sprawcę napadu na Laurę. W zamian oczekuje ewentualnej pomocy w przyszłości. Żądny zemsty Will spontanicznie wyraża zgodę.

"Boga zemsty", na podstawie scenariusza Roberta Tannena i Todda Hickeya, wyreżyserował ROGER DONALDSON, twórca tak zróżnicowanych tematycznie filmów, jak kryminał sensacyjny "Angielska robota", nominowany do Oscara dramat historyczny "Trzynaście dni", thriller "Bez wyjścia" czy dramat biograficzny "Prawdziwa historia". "Bóg zemsty" to historia człowieka, który pod wpływem gniewu i żalu przyjmuje propozycję dokonania za niego odwetu, a niedługo potem odkrywa, że zawarł pakt z diabłem. Film stawia pytanie o rolę społeczeństwa w egzekwowaniu skuteczności systemu sprawiedliwości. Akcja dzieje się w Nowym Orleanie, które odgrywa kluczową rolę w filmie, nie tylko ze względu na unikalną architekturą i atmosferę, ale także reputację tajemniczego miejsca, w którym wszystko może się zdarzyć. Zwłaszcza, że Nowy Orlean nie może się pozbierać po ataku "Katriny", a jednym z pośrednich skutków kataklizmu jest wzrost przestępczości.

Główną rolę gra Nicolas Cage (Oscar i Złoty Glob "Zostawić Las Vegas", nominacja do Oscara, Złotego Globu i BAFTA za "Adaptację"), aktor o imponującym dorobku filmowym, który wystąpił ostatnio w filmie przygodowym "Polowanie na czarownice", thrillerze "Piekielna zemsta", kryminale "Anatomia strachu" oraz w obrazie fantasy "Uczeń czarnoksiężnika". Kreowany przez niego Will Gerard nigdy nie był człowiekiem skorym do przemocy ani zwolennikiem posiadania broni. Z czasem ewoluuje od kogoś, kto uważa, że przemoc nie jest rozwiązaniem żadnego problemu, do kogoś, kto zaczyna ją stosować. W scenariuszu, jak twierdzi Nicolas Cage, spodobała mu się najbardziej próba filozoficznej analizy ludzkiej natury. Spokojny i pewny siebie nieznajomy, który proponuje Willowi rozwiązanie problemów to Simon aka Eugene Cook. W roli tej występuje Guy Pearce, który ma na koncie m.in. udział w oscarowym "Jak zostać królem", dramacie "Królestwo zwierząt", thrillerze "Droga" oraz horrorze sci-fi "Prometeusz". Simom w jego wykonaniu to obłudny i niebezpieczny łajdak w garniturze, ale jest przekonany, że działa słusznie. Prawdopodobnie przeżył kiedyś ogromne rozczarowanie systemem sądowniczym, poczuł smak porażki i teraz bez skrupułów manipuluje sytuacją dla własnych korzyści. January Jones, która zdobyła sławę oraz nominację do Złotego Globu w serialu "Mad Men" wcieliła się w żonę Willa, która pasjonuje się jazzem i muzyką klasyczną, dzieląc pracę w orkiestrze symfonicznej z pracą muzyka sesyjnego w studio nagraniowym.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

lars

Film całkiem dobry. Pomysł też ciekawy. Niestety tylko 3/4 filmu, końcówka zepsuta. Co niestety jest
normą.Tak jakby filmowcy nie mieli pomysłów na sensowne zakończenie filmów..

achtabosiu

Fajny film polecam !

Jacekturysta

Też tak sądze. Fajna weekendowa porcja rozrywki.
Bóg zemsty
reżyseria:
USA, 2011
Nowy Orlean. Will Gerard (Nicolas Cage) jest skromnym nauczycielem angielskiego w Rampart High School. Jego żona Laura (January Jones) gra na wiolonczeli w lokalnej orkiestrze symfonicznej. Ich spokojne i szczęśliwe życie ogranicza się do spektakli muzycznych i spotkań z przyjaciółmi przy grillu. Ulubioną rozrywką Willa jest gra w szachy.
thriller sensacyjny
Bóg zemsty
4,2 5 1 34