PREMIERA

2009.03.09

CANAL+ PREMIUM

BOLESNA SPOWIEDŹ

Seung sing/Confessions of Pain

Hong Kong, 2006

,

obsada: , , , ,

gatunek: thriller

czas trwania: 106 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Współpracę policyjnych partnerów i bliskich kolegów - Lau Ching Heia (Tony Leung Chiu Wai) i Yau Kin Bonga (Takeshi Kaneshiro) - przerywa osobista tragedia jednego z nich. Wracając do domu po akcji Bong przeżywa szok widząc, że jego ciężarna dziewczyna Rachel (Emme Wong) odebrała sobie życie.

Nie mogąc pogodzić się z samobójczą śmiercią kobiety, Bong odchodzi z policji i wybiera pracę prywatnego detektywa. Mijają 3 lata, w czasie których Lau staje się chlubą policji Hong Kongu i poślubia pochodzącą z bogatego domu szanowaną dziennikarkę Susan (Jinglei Xu). Bong w tym czasie coraz bardziej pogrąża się w rozpaczy, obsesyjnie zastanawiając się nad przyczynami tragedii sprzed lat i popada w alkoholizm. Pewnego dnia Lau wraz z żoną składają Bongowi nieoczekiwaną wizytę, prosząc o pomoc w rozwiązaniu zagadki morderstwa ojca Susan (Yueh Hua). Przyjmując zlecenie Bong nie przypuszcza nawet, do jakich wniosków doprowadzi go śledztwo.

Fanom kina akcji rodem z Hong Kongu WAI-KEUNG LAUA i SIU FAI MAKA nie trzeba przedstawiać. Reżyserski duet jest odpowiedzialny za jeden z największych przebojów azjatyckiego kina ostatnich lat. "Infernal Affairs - Piekielna gra" doczekał się dwóch kontynuacji i amerykańskiego remake'u "Infiltracja" w reżyserii Martina Scorsese z udziałem Leonarda DiCaprio, Jacka Nicholsona i Matta Damona. Czerpiąc z doświadczenia i klasyki gatunku, Wai-keung Lau i Siu Fai Mak postanowili powtórzyć sukces z 2002 roku przenosząc się raz jeszcze w mroczny świat chińskiej metropolii, gdzie granica między tymi, którzy stoją na straży prawa a tymi, którzy je łamią jest zatarta.

Kompletując obsadę "Bolesnej spowiedzi" twórcy sięgnęli po nazwiska, których sława dawno już wykroczyła poza Azję - Tony'ego Leunga Chiu Waia i Takeshiego Kaneshiro. Po znakomicie przyjętej roli w "Infernal Affairs - Piekielnej grze" ponowne skorzystanie z usług Tony'ego Leunga Chiu Waia nie dziwi. Urodzony w Hong Kongu gwiazdor wielokrotnie udowodnił swoją wszechstronność. Z równym powodzeniem występował u guru kina akcji Johna Woo ("Kula w łeb", "Hard-Boiled"), w widowiskowych superprodukcjach ("Hero"), co w artystycznych filmach Wonga Kar-Waia (m.in. "Chungking Express", "Happy Together", "Spragnieni miłości"). Ostatnią pamiętną rolą aktora jest postać kolaborującego z Japończykami działacza marionetkowego chińskiego rządu, w rozgrywającym się w na przełomie lat 30. i 40. dramacie "Ostrożnie, pożądanie" Anga Lee. Partnerujący Leungowi Takeshi Kaneshiro rozpoczynał karierę jako piosenkarz, debiutując albumem "Heartbreaking Night" (1992), jednak dziś utrzymuje, że to aktorstwo jest jego prawdziwym powołaniem. Podobnie jak Leung wiele zawdzięcza współpracy z Wongiem Kar-Waiem, u którego zagrał w "Chungking Express" i "Upadłych aniołach", a największą popularność przyniosła mu jedna z głównych ról w efektownym "Domu latających sztyletów". Wszystko wskazuje na to, że nominowana w 7 kategoriach do Hongkońskich Nagród Filmowych "Bolesna spowiedź" pójdzie w ślady "Infernal Affairs" i doczeka się hollywoodzkiej wersji.

WASZE OPINIE

Jacek45

przede wszystkim forumowicz miesiąca niech podszkoli się w ortografii i nie kaleczy polskiej gramatyki

majsterek

Uwazam ze film byl bardzo ciekawy........przedewszytkim jest filmem zagadkowym trzymajacym od
samego poczatku widza w napieciu (Genialny film, jak na Andiego Lau przystało).Gra aktorska byla
bardzo dobra ,co do scenariusza był takze niezly.
Polecam.
BOLESNA SPOWIEDŹ
Hong Kong, 2006
Współpracę policyjnych partnerów i bliskich kolegów - Lau Ching Heia (Tony Leung Chiu Wai) i Yau Kin Bonga (Takeshi Kaneshiro) - przerywa osobista tragedia jednego z nich. Wracając do domu po akcji Bong przeżywa szok widząc, że jego ciężarna dziewczyna Rachel (Emme Wong) odebrała sobie życie.
thriller
BOLESNA SPOWIEDŹ
4,7 5 1 3