Paramount Pictures

PREMIERA

2006.12.04

CANAL+ PREMIUM

BOMBA ZEGAROWA

Time Bomb

Kanada/USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 83 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Zamaskowani terroryści napadają na pub, instalują w nim ładunki wybuchowe, a wszystkich obecnych w środku przykuwają kajdankami do baru. Zakładnikom grozi śmierć.

Do akcji wkracza agent bezpieczeństwa Michael Bookman (David Arquette) wspierany przez przyjaciela, Douglasa Campbella (Richard T. Jones), specjalistę od rozbrajania bomb. Okazuje się, że napad jest zaledwie niewielką częścią właściwego planu opracowanego przez terrorystów. Ich rzeczywistym celem jest stadion w Waszyngtonie, na którym znajduje się 65 tysięcy widzów oczekujących na finałowe rozgrywki stanowe. Wśród kibiców jest żona Bookmana, Lynn (Tara Rosling) i ich syn Sean (Devon Goyo). Co gorsze, wiadomość o tym, że stadion może wylecieć w powietrze, Bookman otrzymuje na własny telefon komórkowy, a to oznacza, że terroryści mają swojego informatora w szeregach agentów USA.

Choć STEPHEN GYLLENHAAL realizuje filmy od początku lat 80., był nominowany do Emmy za "W Imię Miłości" (1990) i otrzymał nagrodę Directors Guild of America za "Paris Trout" (1991), szerokiej publiczności znany jest przede wszystkim jako ojciec dwójki aktorów: Maggie Gyllenhaal ("Niebezpieczny umysł", "Uśmiech Mony Lizy", "World Trade Center") i Jake'a Gyllanhaala, znanego ze znakomitych ról w "Donnie Darko", "Dowodzie", "Jarhead: Żołnierz Piechoty Morskiej", a przede wszystkim w "Tajemnicy Brokeback Mountain", gdzie zagrał homoseksualistę Jacka Twista. Stephen Gyllenhaal to przede wszystkim twórca związany z małym ekranem. Brał udział w realizacji wielu znanych seriali, m.in. "Felicity", "Miasteczko Twin Peaks" czy "L.A. Doctors".

Główną rolę w "Bombie zegarowej" zagrał David Arquette, brat aktorek Patricii i Rosanny, mąż gwiazdy serialu "Przyjaciele" Courteney Cox. W jednej z drugoplanowych ról wystąpiła natomiast Angela Bassett, pamiętana głównie jako odtwórczyni roli Tiny Turner w biograficznym filmie "Tina" (1993), za który otrzymała swoją jedyną jak dotąd nominację do Oscara.

WASZE OPINIE

Ego

Lipa jakich mało. Podziwiam wszystkich którym podobała się ta rzeźba. Typowa amerykańska produkcja ze swoim żenującym patetyzmem. Apoteoza knajactwa! Zakończenia można sie domyśleć juz w połowie filmu. Krótko pisząc - dla koneserów, ewentualnie 12-latków ewentualnie osobników o ograniczonej ilości szarych komórek do jednej (włącznie z tą w kieszeni).

więcej jak Raczek

Tragedia, film z serii totalna porażka, trzy pierwsze osoby, które zachwycały się tym filmem to chyba ich rozwój stanął na filmie Rambo. Chociaż jak na wiejskie warunki typu słupsk to i może rewelacja. Lepiej obejrzeć kolejny odcinek Klanu niż ten lipny film. STRATA CZASU - PRZESTRZEGAM

MYSZ

AKCJA FILMU DO PRZEWIDZENIA NAWET DLA SREDNIO INTELIGENTNYCH OSOB, WIEC NIE PISZCIE BZDUR ZE SWIETNY I ZE CHCECIE WIECEJ TAKICH NA c+ BO POPSUJECIE FAJNA TELEWIZJE. FILM TYPOWY DLA PUBLICZNEJ TV
BOMBA ZEGAROWA
reżyseria:
Kanada/USA, 2006
Zamaskowani terroryści napadają na pub, instalują w nim ładunki wybuchowe, a wszystkich obecnych w środku przykuwają kajdankami do baru. Zakładnikom grozi śmierć.
film sensacyjny
BOMBA ZEGAROWA
3,5 5 1 28