PREMIERA

2012.07.02

CANAL+ PREMIUM

Bruc - legendarny pościg

Bruc. La Legenda

Hiszpania, 2010

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film kostiumowy/przygodowy

czas trwania: 86 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Czerwiec 1808 roku. Odnoszące sukces za sukcesem wojska Napoleona usiłują zadać decydujący cios odpierającym inwazję Hiszpanom. Kluczem do zwycięstwa ma się okazać zniszczenie prochowni obrońców.

Nieoczekiwanie szyki krzyżuje im jeden żołnierz Bruc (Juan José Ballesta), który biciem w bęben dezorientuje Francuzów. Napoleon domaga się zabicia Bruka, który zdążył stać się w Hiszpanii legendą. Głowę śmiałka ma dostarczyć kapitan Maraval (Vincent Perez). Tymczasem Bruc zostaje namówiony przez ojca do założenia własnego interesu, aby jego narzeczona Glória (Astrid Bergès-Frisbey) mogła poślubić majętnego kawalera. Ludzie Maravala porywają jednak dziewczynę, by zmusić Hiszpana do poddania się. Bruc musi się wzbić na wyżyny sprytu i sprawności, aby pokonać szantażystów.

W czerwcu 1808 roku, w miasteczku El Bruc doszło do starcia wojsk napoleońskich z miejscowymi siłami katalońskimi. Zwycięscy Hiszpanie zdołali zmusić Francuzów do odwrotu, zapobiegając ich marszowi na Barcelonę. Do legendy przeszła wówczas postać anonimowego dobosza, którego bicie w bęben, odbijane echem od skał, miało przerazić najeźdźców, przekonanych, iż zmierza w ich stronę potężna armia. Film "Bruc - legendarny pościg" nawiązuje do tamtych wydarzeń, rozwijając jednak półmityczną historię dobosza o szereg awanturniczych epizodów. Według scenariusza Patxi Amézcuy ("25 karatów") i Jordiego Gasulla ("Lope"), reżyser DANIEM BENMAYOR (autor świetnego thrillera "Paintball") zrealizował emocjonujące widowisko pełne brawurowych przygód i dynamicznej akcji. Film ma ponadto interesującą obsadę z Juanem José Ballestą (laureat Srebrnej Muszli za rolę w "7 dziewic"), gwiazdą filmów kostiumowych Vincentem Perezem ("Królowa Margot", "Fanfan Tulipan") i bardzo utalentowaną Astrid Bergès-Frisbey na czele. W pierwszym weekendzie po premierze "Bruc" zarobił w samej Hiszpanii blisko pół miliona euro, dowodząc że europejskie kino znakomicie sobie radzi z filmami awanturniczo-przygodowymi.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

rass

a ja nie podzielam pochlebstw.
Film (o okrucieństwach wojen hiszpańsko-francuskich trochę ich znamy) jak na ekstremalnie dramatyczny temat - jest zupełnie DRĘTWY.
Marna i taniusia inscenizacja (jak z telenoweli), mimo wątku miłosnego również zanudził żonę.

Już po skleceniu posta zerknąłem na recenzje filmu, no coż - nie zawojował serc widzów (ok. 5,5/10) raczej...
Krytyka Bruca jako kostiumowej przygodówki byłaby szersza gdyby Canal+ zaserwował go w weekend jako wyjątkową premierę.
Jako poniedziałkowy zapychacz nie jest taki zły (reputacja poniedziałkowych premier już się ustaliła i zwykle nie zaskakuje widza IN Plus ,nomen omen)

Blue-Grey

[quote gonia1708 napisała 04.07.2012 14:43]
Blue - Greya - przy okazji pozdrawiam serdecznie :)
[/quote]
Nawzajem, Goniu! A dodatkowo - nie będąc zazdrosnym o Tuftę [:-)] - ściskam cieplutko (w odróżnieniu od panującego upału jest to ciepło duchowe)!

gonia1708

Ten film jak najbardziej zasługuje na uwagę widzów ,którzy cenią dobre kino . Popieram tutaj w 100 % ocenę filmu (hiszpańskie góry robią niesamowite wrażenie )Blue - Greya - przy okazji pozdrawiam serdecznie :).Film na prawdę godny uwagi :)
Bruc - legendarny pościg
reżyseria:
Hiszpania, 2010
Czerwiec 1808 roku. Odnoszące sukces za sukcesem wojska Napoleona usiłują zadać decydujący cios odpierającym inwazję Hiszpanom. Kluczem do zwycięstwa ma się okazać zniszczenie prochowni obrońców.
film kostiumowy/przygodowy
Bruc - legendarny pościg
4,3 5 1 7