PREMIERA

2005.02.20

CANAL+ PREMIUM

BRUCE WSZECHMOGĄCY

Bruce Almighty

USA, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 97 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Bruce Nolan (Jim Carrey) jest reporterem lokalnej stacji telewizyjnej Eyewitness News w Buffalo. Marzy mu się poważna publicystyka i wielkie dziennikarstwo, ale tymczasem realizuje dla swojej stacji satyryczne obrazki z życia mieszkańców miasteczka.

Sfrustrowany pracą Bruce nie potrafi się cieszyć nawet udanym związkiem z atrakcyjną Grace Connelly (Jennifer Aniston), która pracuje jako przedszkolanka i - w przeciwieństwie do swojego kapryśnego chłopaka - cieszy się z tego co ma. Ale pewnego dnia miara cierpliwości Bruce'a się przebiera. Gdy zostaje pobity przez grupę łobuzów - przed którymi wcześniej chciał obronić bezbronnego żebraka - wypowiada wojnę samemu Stwórcy. I nie musi długo czekać na odpowiedź. Wkrótce Bóg (Morgan Freeman) dzwoni na jego pager i po serii perypetii Bruce spotyka go osobiście w tajemniczym miejscu o nazwie "Omni Presens Inc.". Tu Stwórca czyni mu nieoczekiwaną propozycję: na czas jego wakacji Bruce będzie mógł przejąć boskie obowiązki. Od tej chwili zszokowany mężczyzna staje się wszechmocny. Ale wkrótce okazuje się, że przysparza mu to więcej kłopotów niż radości.

Komedia TOMA SHANYACA w 2003 roku biła w Stanach rekordy popularności. Jej twórca ma też w dorobku inne przebojowe filmy tj. "Gruby i chudszy", "Patch Adams", "Znamię", "Ace Ventura: Psi detektyw" i "Kłamca, kłamca". Gwiazdą dwóch ostatnich i "Bruce'a" jest 43-letni dziś Jim Carrey, dwukrotny zdobywca Złotych Globów za role w filmach "Truman Show" i "Człowiek z księżyca". W różnorodnym dorobku aktora są role komediowe i dramatyczne w tak głośnych tytułach jak "Maska", "Głupi i głupszy", "Batman Forever", "Kłamca, kłamca" czy "Zakochany bez pamięci". W "Bruce Wszechmogącym" znakomicie dotrzymują mu kroku gwiazda "Przyjaciół" Jennifer Aniston ("Moja miłość", "Mąż idealny", "Good Girl", "Nadchodzi Polly") i trzykrotnie nominowany do Oscara Morgan Freeman ("Wożąc panią Daisy", "Skazani na Shawshank", "Siedem", "Suma wszystkich strachów"). W epizodach pojawiają się gwiazdy dużego i małego ekranu, a wśród nich Sally Kirkland ("JFK", "Ed TV") i Philip Baker Hall ("Magnolia", "Regulamin zabijania").

WASZE OPINIE

bvg

fajny ale głupi

Ada

Parę scen zabawnych, ale nie wywołujących wybuchy niemożliwego do opanowania śmiechu. Reszta filmu nudnawa i zdaje się być przydługa. Pomysł owszem, bardzo ciekawy, ale nie mogę zrozumieć dlaczego tak dobry aktor jak Jim Carrey (o czym można się było przekonać w "Człowieku z księżyca" oraz "Truman Show")marnuje się w tak przeciętnych rolach, coraz bardziej zresztą utwierdzających nas w przekonaniu,że jest on niczym człowiek z plasteliny, którego żaden poziom poczucia hgumoru nie odstraszy

Gura

film jest ekstra najlepszy jaki ogladałem zajewfajny miszcz puszczajcie go czesciej!!!
BRUCE WSZECHMOGĄCY
reżyseria:
USA, 2003
Bruce Nolan (Jim Carrey) jest reporterem lokalnej stacji telewizyjnej Eyewitness News w Buffalo. Marzy mu się poważna publicystyka i wielkie dziennikarstwo, ale tymczasem realizuje dla swojej stacji satyryczne obrazki z życia mieszkańców miasteczka.
komedia
BRUCE WSZECHMOGĄCY
4,3 5 1 178