PREMIERA

2004.01.18

CANAL+ PREMIUM

BYŁ SOBIE CHŁOPIEC

About a Boy

Wlk. Brytania/USA, 2002

,

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

czas trwania: 97 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Will Freeman (Hugh Grant) dobiega już czterdziestki, ale wciąż czuje się nastolatkiem. 38-letni Londyńczyk jest nadal nieżonaty i wcale nie zamierza tego zmieniać. Jeśli umawia się z kobietą, to nie łączy z nią planów nawet na następny dzień.

Will ma bowiem teorię, która głosi, że każdy człowiek jest "samotną wyspą" i nie warto szukać żadnej "pary". Niezobowiązujący styl życia ułatwia mu fakt, że odziedziczył po ojcu kompozytorze olbrzymi majątek i nie musi pracować. Dla zabicia czasu wymyśla niecodzienne sposoby na poznanie nowych dziewczyn. Zaczyna nawet odwiedzać tzw. "koła samotnych rodziców", gdzie podaje się za ojca synka o imieniu Ned. Udaje mu się w ten sposób poderwać Suzie (Victoria Smurfit), ale dobrze zapowiadającą się randkę nieoczekiwanie psuje Marcus (Nicholas Hoult) - syn jej przyjaciółki Fiony (Toni Collette). Wychowywany przez samotną matkę, dawną hipiskę, 12-latek ma wiele problemów. Cierpiąca na depresję Fiona nie tylko mu nie pomaga, ale wręcz przeciwnie - sama dostarcza kłopotów, planując kolejne samobójstwa. Will jest przypadkowym świadkiem jednej z takich prób. Zdarzenie to zbliża samotnego chłopca i zblazowanego trzydziestolatka. Początkowo Marcus chce wyswatać Willa i Fionę, ale szybko zdaje sobie sprawę, że żadnemu z nich na tym nie zależy. Potem chłopiec staje się sprzymierzeńcem Willa w zdobywaniu serca pięknej Rachel (Rachel Weisz). Marcus uświadamia w końcu egocentrycznemu Willowi, że żaden człowiek nie jest "samotną wyspą".

"Był sobie chłopiec" to trzecia pozycja w dorobku poczytnego brytyjskiego pisarza Nicka Hornby'ego. Na ekran kinowy zostały też przeniesione dwie poprzednie: "Fever Pitch" ("Fever Pitch" Davida Evansa) i "Wierność w stereo" ("Przeboje i podboje" Stephena Frearsa). Przełożony na ponad dwadzieścia języków "Był sobie chłopiec" przez wiele miesięcy okupował listy książkowych bestsellerów. W postać głównego bohatera wcielił się dyżurny amant brytyjskiego kina Hugh Grant ("Cztery wesela i pogrzeb", "Notting Hill", "Dziennik Bridget Jones").

WASZE OPINIE

OlciA

Zakochałam się w tym filmie. Jest super oglądałm go 14 razy. i czekam na następne razy w Canal+!!

G

Nie wybrałabym sie do kina, ale w tv warto. Szczerze powiedziawszy to główny bohater może mało ambitny, ale taki facet... :) z dużą ilością kasy, supr autem i do tego przystojny!!!!

Mateusz

Świetne kino łoczące w sobie komedię i film obyczajowy.W dodatku wielki powrót Hugh Granta,który po kiepskim ,,Dzienniku Bridget Jones'' naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył.Przyznaję mu 5.Gorąco POLECAM.
BYŁ SOBIE CHŁOPIEC
Wlk. Brytania/USA, 2002
Will Freeman (Hugh Grant) dobiega już czterdziestki, ale wciąż czuje się nastolatkiem. 38-letni Londyńczyk jest nadal nieżonaty i wcale nie zamierza tego zmieniać. Jeśli umawia się z kobietą, to nie łączy z nią planów nawet na następny dzień.
komediodramat
BYŁ SOBIE CHŁOPIEC
3,3 5 1 3