Casanova po przejściach

Fading Gigolo

USA, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

Ocena filmu

0.00

Opis

Połączenie komedii obyczajowej z romantyczną w stylu i z udziałem Woody'ego Allena. Za kamerą i w roli tytułowej John Turturro. W obsadzie: Vanessa Paradis, Liev Schreiber, Sharon Stone, Sofía Vergara.

Właściciel antykwariatu, Murray Schwartz (Woody Allen), popada w problemy finansowe. Postanawia namówić przyjaciela, nieśmiałego kwiaciarza Fioravante (John Turturro), na spotkanie ze swoją dermatolog (Sharon Stone). Nie chodzi jednak o zwyczajną wizytę u lekarza, a o spełnienie seksualnych fantazji znudzonej pani doktor, która wraz z przyjaciółką Selimą (Sofia Vergara) chciałaby wystąpić w trójkącie. Fioravante, choć z oporami, przystaje na propozycję, a Murray ustala opłatę za usługę i podział zysków ze wspólnikiem. Tak zaczyna się dochodowy biznes przyjaciół, który przynosi coraz większe zyski. Powodzenie Fioravante nie ma nic wspólnego z jego wyglądem, tylko z wyjątkową umiejętnością rozumienia potrzeb kobiet. Jego sława zatacza coraz szersze kręgi. Pewnego dnia Murray przyprowadza do niego wdowę po rabinie, ortodoksyjną żydówkę Avigal (Vanessa Paradis). Kobieta, pomimo dwudziestu lat w związku małżeńskim z dużo starszym mężczyzną oraz urodzenia mu szóstki dzieci, nigdy się nie całowała. To spotkanie odmienia życie obojga.

"Zmysłowy i inteligentny" ("Variety"), "Najbardziej czarujący film tego roku" ("The Guardian"), "Woody Allen w najlepszej roli aktorskiej od lat!" ("Boston Globe") - pisali o filmie Turturro krytycy. JOHN TURTURRO ma w dorobku aktorskim ponad sześćdziesiąt filmów, ale jest przede wszystkim kojarzony z braćmi Coen, dla których pracował w "Ścieżce strachu", "Big Lebowskim", "Bracie, gdzie jesteś" i "Bartonie Finku". Za tytułową rolę w tym ostatnim otrzymał nagrodę dla Najlepszego Aktora na Festiwalu Filmowym w Cannes. W 2007 roku zagrał w pierwszej części przeboju "Transformers", a w kolejnych latach w kontynuacjach serii: "Transformers. Zemsta upadłych" i "Transformers 3" (wszystkie w reżyserii Michaela Baya). Za swój debiut reżyserski, dramat obyczajowy "Mac", Turturro otrzymał nagrodę Camera d'Or w Cannes. Wyreżyserował również "Illuminatę" (1998), "Romance & Cigarettes" (2005) z Jamesem Gandolfinim i Kate Winslet oraz "Passione" (2010).

Pomysł na film "Casanova po przejściach" narodził się przypadkiem podczas lunchu, a rozwinął go razem z Turturro Woody Allen. To jedna z niewielu okazji, żeby zobaczyć króla komedii jako aktora w filmie innego reżysera, niż on sam. W naszkicowane z dużą sympatią bohaterki kobiece wcieliły się Vanessa Paradis i Sharon Stone. Dla Paradis była to pierwsza anglojęzyczna rola w karierze. Stone spotkała się wcześniej z Turturro na planie filmu "Gods Behaving Badly", ale nie mieli wspólnych scen w tej produkcji. Gwiazdorską obsadę dopełnia nominowany do trzech Złotych Globów Liev Schreiber, ostatnio najbardziej kojarzony z serialem "Ray Donovan".

WASZE OPINIE

Tufta

Zapomniałem ,że jesteś bibliotekarzem w szkole[:-)] Od 6 sierpnia wróci moda na ksiażki o
średniowieczu . Obowiązkowo też bym zakupił na Twoim miejscu katechizmy bo będą w modzie.
Pozdro.

pedro

Nie napisałem, że film jest w reżyserii Allena. Wiem, że to produkcja Johna Turturro. Chodziło mi allenowski klimat. To wy daliście się nabrać.

Tufta, nie boję się dwój. Obecnie to jeszcze pozytywna ocena, najgorsza jest jedynka. Pozdr. z pokoju nauczycielskiego

Tufta

Pedro,wstyd. To ja nawet wiem ,że reżyserem tego filmu nie jest Allen.Taka gafa. To aż się w pale nie
mieści ,normalnie szok. Pedro ,siadaj dwója .
Allen jako alfons i to żyd.Czego oni w tym kinie jeszcze nie wymyślą.

PS.Pedro,prosiłem abyś usiadł ,tak? Dwója będzie w dzienniku ,no chyba ,że jutro przyniesiesz kaczkę
do szkoły.Tylko nie żywą bo zas..ra pokój nauczycielski.
Casanova po przejściach
reżyseria:
USA, 2013
Połączenie komedii obyczajowej z romantyczną w stylu i z udziałem Woody'ego Allena. Za kamerą i w roli tytułowej John Turturro. W obsadzie: Vanessa Paradis, Liev Schreiber, Sharon Stone, Sofía Vergara.
komedia
Casanova po przejściach
3,2 5 1 21