Universal

PREMIERA

2009.11.12

CANAL+ PREMIUM

CB4

USA, 1993

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: komedia muzyczna

czas trwania: 89 min

Ocena filmu

0.00

Opis

CB4 to bijąca rekordy popularności grupa czarnoskórych raperów. Nazwa składu ma pochodzić od numeru więziennego bloku, w którym spotkali się muzycy i gdzie powstawały ich pierwsze rymy.

Liderem zespołu jest Albert, na scenie występujący jako MC Gusto (Chris Rock). Towarzyszy mu Otis o pseudonimie artystycznym Stab Master Arson (Deezer D) oraz Euripides vel Dead Mike (Allen Payne). Klucz do sukcesu CB4 ma leżeć w autentyczności tekstów trzech byłych mieszkańców getta, gangsterów i więźniów czwartego bloku. Jakie zaskoczenie czeka tysiące fanów, gdy okazuje się, że ich idole to w rzeczywistości trzej, wprawdzie czarnoskórzy, ale pochodzący z klasy średniej i w miarę porządni młodzieńcy, którzy wymarzyli sobie po prostu raperską karierę. Dla prawdziwego gangstera, Gusta (Charles Q. Murphy) jest to wystarczający powód, by szukać zemsty.

Getto i obwieszeni złotem czarni raperzy o niezwykle niebezpiecznej i pogmatwanej przeszłości znaleźli się w "CB4" w polu rażenia satyry i żartów. Reżyserka TAMRA DAVIS przyjęła w tym celu formułę fikcyjnego dokumentu, który prezentuje fenomen popularnej grupy muzycznej. Przy okazji Davis wyśmiewa kult, jaki otacza dorastających w biednych dzielnicach gangsterów, rymujących o seksie, forsie i prawdziwym życiu. Przedsięwzięcie stało się autentyczne, dzięki zaangażowaniu do filmu czarnoskórych gwiazd showbiznesu, jak Halle Berry, Eazy-E, Ice Cube czy Shaquille O'Neal, które wychwalają styl i twórczość składu CB4. Ice-T żali się nawet przed kamerą: "Myślałem, że to ja jestem hardcorowy, ale gdzie mi tam do nich! Co ja mam teraz zrobić?". W rolach pierwszoplanowych wystąpili: producent, scenarzysta i znakomity komik Chris Rock, Deezer D - aktor znany z "Ostrego dyżuru" i raper w jednej osobie oraz Allen Payne, występujący w popularnym w USA serialu "House of Payne".

WASZE OPINIE

Frog

ALE YAZDA !! Mam nadieje ze Poleci to wersje NIECENZURALNA tzn. z KONKRETNYM tlumaczeniem ;>
CB4
reżyseria:
USA, 1993
CB4 to bijąca rekordy popularności grupa czarnoskórych raperów. Nazwa składu ma pochodzić od numeru więziennego bloku, w którym spotkali się muzycy i gdzie powstawały ich pierwsze rymy.
komedia muzyczna
CB4
3,8 5 1 12