Fox

PREMIERA

2008.12.27

CANAL+ PREMIUM

CHYBA KOCHAM SWOJĄ ŻONĘ

I Think I Love My Wife

USA/Indie, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Richard Cooper (Chris Rock) może powiedzieć o sobie, że jest człowiekiem sukcesu. Jest szanowanym bankierem, ma dwójkę dzieci i atrakcyjną żonę (Gina Torres). Jego problemem jest jednak panująca w ich małżeństwie stagnacja.

Zajęta pracą i wychowywaniem pociech Brenda wydaje się go nie zauważać. Tymczasem on, otoczony na każdym kroku przez piękne kobiety, zaczyna fantazjować na temat romansu. W końcu pewnego dnia w jego biurze pojawia się była dziewczyna jego przyjaciela, atrakcyjna Nikki (Kerry Washington) i prosi o pomoc w znalezieniu pracy. Sfrustrowany bankier uświadamia sobie, że poznał ideał kobiety.

Fabuła komedii "Chyba kocham swoją żonę" może wydać się znajoma. W 1972 roku podobną historię przeniósł na ekran Eric Rohmer w "Miłości po południu". Obraz nie jest jednak wiernym remakem filmu Rohmera, a raczej jego uwspółcześnioną przeróbką, której akcję przeniesiono z Francji na nowojorski Manhattan. Scenarzystą, reżyserem i odtwórcą głównej roli opowieści o kryzysie mężczyzny sfrustrowanego stagnacją w życiu erotycznym jest CHRIS ROCK, ceniony amerykański komik, znany z takich tytułów, jak m.in. "Zabójcza broń 4", "Dogma", "Jay i Cichy Bob kontratakują" oraz licznych występów dubbingowych w produkcjach animowanych, m.in. "Film o pszczołach" czy obie części "Madagaskaru". Artysta dał się również poznać jako autor cyklicznego programu telewizyjnego "Chris Rock Show", za który otrzymał kilka nagród Emmy, a także dzięki występom w legendarnym "Saturday Night Live". Rock miał w założeniu zająć się jedynie napisaniem scenariusza i wcieleniem w rolę fantazjującego o romansie bankiera, ale gdy okazało się, że reżyser Charles Stone nie podoła powierzonemu mu zadaniu, popularny komik stanął po drugiej stronie kamery. Na planie Rockowi partneruje Kerry Washington ("Ostatni król Szkocji"), Gina Torres ("Matrix Rewolucje"), Edward Herrmann ("Aviator", serial telewizyjny "Kochane kłopoty") oraz jeden z najbardziej charakterystycznych aktorów amerykańskiego kina Steve Buscemi ("Pulp Fiction", "Desperado", "Truposz", "Big Lebowski").

WASZE OPINIE

katarzyna

spoczko film muzyczka miejscami strasznie smaczna

Grzegorz

Moim zdaniem szkoda czasu. Jak na komedie to malo smieszny ten film. Taka glupiutka opowiesc o glupiutkim facecie ktory brnie w glupiytki zwiazek pozamalzenski. nie polecam

Renu

Niezobowiązująca, właściwie nieśmieszna, ale dość sympatyczna historyjka o facecie który zawędrował w ślepą uliczkę związku ze swoją małzonką. Na plus solidna w szczegółach obserwacja behawioru znudzonego faceta oczywiscie w ujęciu wybiórczym i pozbawionym głębszej refleksji a na minus przede wszystkim skrajnie przewidywalna fabuła i potoki sztampy...
Do obejrzenia...
CHYBA KOCHAM SWOJĄ ŻONĘ
reżyseria:
USA/Indie, 2007
Richard Cooper (Chris Rock) może powiedzieć o sobie, że jest człowiekiem sukcesu. Jest szanowanym bankierem, ma dwójkę dzieci i atrakcyjną żonę (Gina Torres). Jego problemem jest jednak panująca w ich małżeństwie stagnacja.
komedia
CHYBA KOCHAM SWOJĄ ŻONĘ
3,7 5 1 34