PREMIERA

2009.10.27

CANAL+ PREMIUM

CHYBA TO MIŁOŚĆ

Je crois que je l'aime

Francja, 2007

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

W sprawach zawodowych Lucas (Vincent Lindon) jest pewny siebie i bezwzględny. Jako szef dużego przedsiębiorstwa pragnie być informowany o wszystkich podejrzanych sprawach dotyczących zarówno konkurentów, jak i własnych pracowników.

Obsesyjna wręcz potrzeba kontroli wzmocniła się jeszcze bardziej po tym, jak jego była żona okazała się szpiegiem. Opłacana przez biznesowego rywala Lucasa, przekazywała wszystkie tajemnice, plany i taktyki niczego nie domyślającego się małżonka. Chociaż odkrył intrygę, oszukany Lucas od tej pory wszędzie węszy spiski. Jakby tego było mało, staje się jeszcze bardziej nieśmiały i podejrzliwy względem kobiet. Tymczasem w siedzibie jego firmy pojawia się niezwykle atrakcyjna artystka Elsa (Sandrine Bonnaire), która pracuje nad dekoracją foyer. Lucas, choć mocno nią oczarowany, nie jest w stanie zachowywać się naturalnie. Onieśmiela go uroda i sposób bycia kobiety. Jednak gorszą myślą jest to, że może być ona wysłanniczką konkurencji. Aby wykluczyć, że Elsa jest szpiegiem oraz zrozumieć, jakim cudem tak piękna kobieta jest singielką, biznesmen zleca zaufanemu szefowi ochrony Rolandowi (François Berléand) wnikliwą obserwację artystki.

"Chyba to miłość" jest pierwszym podejściem specjalizującego się w komediach PIERRE'A JOLIVETA do romantycznej odmiany tego gatunku. "Miałem wielką ochotę nakręcić film o miłości, choć nigdy wcześniej tego nie próbowałem. Było to wyzwanie, bo mówienie o miłości wyzwala we mnie tyle obaw, co rzeczywiste uczucie. Nie mogłem też opowiedzieć o miłości w inny sposób niż z punktu widzenia osoby w moim wieku. Żyjąc w związku małżeńskim, nie podrywałem kobiety od prawie dwudziestu lat, a mój film pokazuje, że w pewnym sensie chyba mi tego brakuje" - wyjaśnia Jolivet. "Chyba to miłość" był okazją do ponownego spotkania na planie wspaniałego duetu aktorskiego: Sandrine Bonnaire i Vincenta Lindona. Blisko 20 lat wcześniej artyści zagrali parę w "Kilka dni ze mną" Claude'a Sauteta. Bonnaire pojawia się na ekranie już od 27 lat. Ma na koncie m.in. 8 nominacji do Cezara, z których dwie przyniosły jej prestiżową statuetkę. To jej pierwszy występ w komedii romantycznej. Na planie "Chyba to miłość" z pewnością obco nie czuł się Vincent Lindon. U Pierre'a Joliveta zagrał we "Fredzie", "Rodzinnym interesie", "Bracie wojowniku" oraz "Jedynaczkach". We wszystkich tych filmach udział wziął także François Berléand, który świetnie odnalazł się w roli detektywa Rolanda, tworząc postać kluczową dla komizmu filmu.

WASZE OPINIE

tomek6996

Popieram, fajne .

Jamal

Dziwie sie, ze tak fajna, lekka i przyjemna komedia nie doczekala sie jeszcze komentarza. Film w dobrym francuskim stylu, z inteligentnym humorem i ciekawa akcją. Oczywiscie do takich filmow jak "Jeszcze dalej niz polnoc" czy "I zyli dlugo i szczesliwie" daleko ale mimo to jak najbardziej polecam. Niech niektorzy nie zrażą sie tylko gatunkiem, bo Francuzi z "komedii romantycznej" potrafia zrobic cos fajnego, w odroznieniu od Polaków.
CHYBA TO MIŁOŚĆ
reżyseria:
Francja, 2007
W sprawach zawodowych Lucas (Vincent Lindon) jest pewny siebie i bezwzględny. Jako szef dużego przedsiębiorstwa pragnie być informowany o wszystkich podejrzanych sprawach dotyczących zarówno konkurentów, jak i własnych pracowników.
komedia
CHYBA TO MIŁOŚĆ
4,3 5 1 14