PREMIERA

2007.04.04

CANAL+ PREMIUM

CIAŁO ZA MILION

The Big White

Niemcy/Kanada/Nowa Zelandia/USA, 2005

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia kryminalna

czas trwania: 100 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Paul Barnell (Robin Williams) jest właścicielem bankrutującej agencji turystycznej na Alasce. Musi jak najszybciej zdobyć pieniądze, potrzebne na spłatę długów i leczenie ciężko chorej żony Margaret (Holly Hunter).

Jest tak zdesperowany, że decyduje się zrealizować wartą milion dolarów polisę ubezpieczeniową swego zaginionego brata, Raymonda. Niestety, okazuje się, że skoro od czasu jego zaginięcia nie minęło jeszcze 7 lat, rodzina nie może ubiegać się o realizację polisy. Paul pewnego dnia odnajduje w pobliżu swojego biura zamarznięte zwłoki mężczyzny - początkowo jest przerażony, ale postanawia "wykorzystać" je w swojej sprawie i zgłasza na policję, że jest to ciało zaginionego brata. I tu zaczynają się kłopoty: Raymond (Woody Harrelson) po przeczytaniu własnego nekrologu nieoczekiwanie pojawia się, Ted (Giovanni Ribisi), pracownik firmy ubezpieczeniowej, depcze Paulowi po piętach, szukając dowodu oszustwa, a zabójcy porywają Margaret, żądając w zamian zwrotu ciała swojej ofiary.

Młody brytyjski reżyser MARK MYLOD zrealizował do tej pory wiele produkcji telewizyjnych. "Ciało za milion" jest jego drugim po "Ali G" filmem pełnometrażowym. Do głównej roli zaangażował Robina Williamsa, popularnego i utytułowanego aktora amerykańskiego, który wystąpił w blisko 90 produkcjach. Pierwszą pamiętną rolę zagrał w adaptacji książki Johna Irvinga "Świat według Garpa" (1982). Wielką sławę przyniosła mu postać dj'a w filmie "Good Morning Vietnam" (1987), za którą dostał nominację do Oscara. W 1989 zagrał niekonwencjonalnego nauczyciela w "Stowarzyszeniu Umarłych Poetów" (1989), czym ostatecznie zapewnił sobie opinię wybitnego aktora. Do jego sukcesów należą produkcje o szalenie zróżnicowanej tematyce. "Komedia to granie optymizmu" - mawia Robin Williams. Dał temu wyraz w filmach, takich jak "Pani Doubtfire" (1993), "Klatka dla ptaków" (1996) czy "Flubber" (1997). Jednak, gdy chce potrafi całkowicie zmienić styl i zafundować widowni prawdziwą huśtawkę emocjonalną. W filmie "Przebudzenia" (1990) niezwykle przekonująco zagrał izolującego się od świata doktora, a w "The Fisher King" (1991) wzbudził podziw kreacją szalonego średniowiecznego uczonego. Zdobył za nią kolejną nominację do Oscara. W filmie "Jack" (1996) jako dotknięty rzadką chorobą Jack Powell udowodnił, że potrafi także wzruszać do łez. Długa kariera aktorska Robina zaowocowała licznymi nagrodami. Najważniejsze z nich to: Złoty Glob 2005, nagroda honorowa im. Cecila B. DeMille'a za wkład w rozwój światowego kina i 5 Złotych Globów za "Panią Doubtfire", "Aladyna", "The Fisher King", "Good Morning Vietnam", "Mork & Mindy", a także Oscar 1998 za "Buntownika z wyboru".

W postać żony głównego bohatera wcieliła się Holly Hunter, która zadebiutowała na początku lat 80. W 1987 zagrała w filmie "Telepasja", który przyniósł jej nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia na FF w Berlinie oraz nominację do Złotego Globu i Oscara. Za rolę w "Fortepianie" otrzymała Oscara, Złoty Glob, BAFTĘ oraz nagrodę dla najlepszej aktorki FF w Cannes. Wystąpiła ponadto m.in. w "Firmie", "Trzynastce", "Na zawsze", "Crash", "Pełni życia", "Bracie, gdzie jesteś?" czy "Kobieta potrzebna od zaraz". W obsadzie "Ciała za milion" pojawili się również Giovanni Ribisi ("Grób", "Szaleństwa młodości", "Zagubiona autostrada", "Szeregowiec Ryan", "Dotyk przeznaczenia", "Niebo", "Między słowami", "Sky Kapitan i świat jutra") i Woody Harrelson ("Niemoralna propozycja", "Urodzeni mordercy", "Skandalista Larry Flynt", "Fakty i akty", "Aleja snajperów", "Cienka czerwona linia").

WASZE OPINIE

GAZO

Świetna obsada, średni scenariusz ale film
naprawdę dobry.
POLECAM i POZDRAWIAM!!!
CIAŁO ZA MILION
reżyseria:
Niemcy/Kanada/Nowa Zelandia/USA, 2005
Paul Barnell (Robin Williams) jest właścicielem bankrutującej agencji turystycznej na Alasce. Musi jak najszybciej zdobyć pieniądze, potrzebne na spłatę długów i leczenie ciężko chorej żony Margaret (Holly Hunter).
komedia kryminalna
CIAŁO ZA MILION
3,8 5 1 9