PREMIERA

2004.09.12

CANAL+ PREMIUM

CIAŁO

Polska, 2003

,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 95 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Pociągiem z Krakowa do Sopotu jedzie Goldi (Tomasz Karolak), mało rozgarnięty złodziejaszek kradnący z kościołów cenne precjoza i przemycający je zagranicę. W przedziale zastaje śpiącego Woltera (Rafał Królikowski), który ku jego przerażeniu okazuje się trupem.

Do przedziału wsiadają też dystyngowana emerytka Wanda (Emilia Krakowska) z 10-letnią wnuczką Olą (Ola Radwańska). Goldi udaje przed nimi, że Wolter jest jego śpiącym przyjacielem i zawozi go do swojego szefa. Ten każe pozbyć się trupa, w czym pomaga Goldiemu kolega - Dizel (Zbigniew Zamachowski). Razem pracują dla bliźniaków syjamskich - braci Trzecich, z których jeden - Zygmunt (Jacek Poks) - jest przestępcą, a drugi - Henryk (Cezary Poks) - uczciwym właścicielem warsztatu samochodowego. Po wielu niepowodzeniach Goldi z Dizlem podrzucają zwłoki fryzjerowi (Krzysztof Stroiński), a ten komandosom, którzy wyrzucają je z samolotu na spadochronie. W ten sposób ciało trafia do atrakcyjnej 30-latki Sandry West (Edyta Olszówka), która planuje właśnie zabójstwo swojego bogatego męża Piotra. Jego sobowtórem jest oficer Centralnego Biura Śledczego Marian Tuleja (w obu rolach: Bronisław Wrocławski), który pozoruje własną śmierć przyjmując tożsamość Westa. Nie wie jednak o morderczych planach jego żony. Stopniowo wychodzi na jaw, że Wolter tuż przed swoją śmiercią pracował nad sensacyjną teorią literacką. Jego współlokatorzy - Cezar (Cezary Kosiński) i Julek (Robert Więckiewicz) - wyruszają w podróż tropem zaginionego ciała przyjaciela.

"Ciało" to jeden z największych przebojów polskiego kina w ostatnich latach. Film jest reżyserskim dziełem ANDRZEJA SARAMONOWICZA i TOMASZA KONECKIEGO, którzy wcześniej zrealizowali wspólnie obsypaną nagrodami komedię "Pół serio". Atutami "Ciała" są znakomite, dowcipne dialogi i precyzyjny scenariusz pozwalający wielowątkową i niechronologiczną narrację odczytywać na wielu poziomach. W imponującej obsadzie - nawet w epizodach - pojawili się najpopularniejsi polscy aktorzy: Rafał Królikowski, Edyta Olszówka, Zbigniew Zamachowski, Cezary Kosiński, Robert Więckiewicz, Piotr Adamczyk, Emilia Krakowska, Krzysztof Stroiński czy Bronisław Wrocławski. "Ciało" nagrodzono m.in. Złotą Kaczką miesięcznika "Film" w kategorii najlepszy polski film 2003 roku.

WASZE OPINIE

slicepaperwrists

po wszystkich polskich komediach typu "chlopaki nie placza", "E=MC2" i tym podobnych gniotach naprawde mile zaskoczenie. polecam

Żwirek

Hilm genialny i w dodatku polski. Może znowu zaczniemy produkować śmieszne komedie.

joda_punk

Omało się nie popłakałem oglądając ten film :-)))
wedłóg mnie jest to najlepsza POLSKA komedia
a to co robili z tym ciałem to normalnie masakra :-)))))))
film jest nawet lepszy od Bruce'a Wszechmogącego
CIAŁO
Polska, 2003
Pociągiem z Krakowa do Sopotu jedzie Goldi (Tomasz Karolak), mało rozgarnięty złodziejaszek kradnący z kościołów cenne precjoza i przemycający je zagranicę. W przedziale zastaje śpiącego Woltera (Rafał Królikowski), który ku jego przerażeniu okazuje się trupem.
komedia
CIAŁO
4,5 5 1 188