Paramount Pictures

PREMIERA

2005.11.09

CANAL+ PREMIUM

CIEPŁA CZAPKA

The Wool Cap

USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 88 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Gigot (William H. Macy) to samotny mężczyzna w średnim wieku. Jest niemową, co jeszcze bardziej utrudnia jego kontakty z otoczeniem.

Nieśmiały i zamknięty w sobie Gigot pracuje jako dozorca dużego budynku. Jego jednostajne i przewidywalne życie zmienia się, gdy pewnego dnia spotyka 10-letnią dziewczynkę. Lou (Keke Palmer) została porzucona przez własną matkę i nie ma żadnych krewnych, którzy mogliby się nią zaopiekować. Gigot bierze ją więc pod swoje skrzydła. Dwoje skrzywdzonych przez życie samotników szybko odkrywa, jak wiele ich łączy. Mężczyzna postanawia zaadoptować Lou, ma jednak wątpliwości, czy poradzi sobie z wychowaniem dziecka. W jego poczynaniach sekundują mu najbliżsi przyjaciele - Gloria (Catherine O'Hara) i Ira (Don Rickles). Również ojciec Gigota (Ned Beatty) uważa, że w jego życiu już najwyższy czas na zmiany.

Gigot to popisowa rola Williama H. Macy'ego, jednego z najbardziej cenionych aktorów w hollywoodzkim showbiznesie. Nominowany do Oscara za "Fargo", wystąpił w filmach, jak "Fakty i akty", "Boogie Nights", "Magnolia", "Cooler", "Niepokonany Seabiscuit" czy "Spartan". Od przeszło 10 lat z powodzeniem zajmuje się też pisaniem scenariuszy ("Poza podejrzeniem", "Małe, niewinne morderstwo", "Od drzwi do drzwi"). Scenariusz "Ciepłej czapki" to wspólne dzieło Macy'ego i reżysera STEVENA SCHACHTERA ("Małe, niewinne morderstwo", "Od drzwi do drzwi"), którzy wielokrotnie ze sobą pracowali. W filmie występują również Catherine O'Hara ("Zgaga", "Wyatt Earp") i nominowany do Oscara za "Sieć" Ned Beatty ("Nashville", "Kto zabił ciotkę Cookie?"). William H. Macy za swoją kreację w "Ciepłej czapce" był w 2005 roku nominowany do Złotego Globu i Emmy.

WASZE OPINIE

madak

Swietny film. Swietna gra aktorska Willama. Naprawdę polecam

ITI

Mi się bardzo podoba. Oglądałem to już kilka razy, polecam.

Orton

Taki przyjemny i ciepły film, ale na tle wielu dramatów wypada średnio
CIEPŁA CZAPKA
reżyseria:
USA, 2004
Gigot (William H. Macy) to samotny mężczyzna w średnim wieku. Jest niemową, co jeszcze bardziej utrudnia jego kontakty z otoczeniem.
dramat
CIEPŁA CZAPKA
4,5 5 1 14