PREMIERA

2008.07.28

CANAL+ PREMIUM

CIOS PONIŻEJ PASA

Waist Deep

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 93 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Czarnoskóry O2 (Tyrese Gibson) jest na zwolnieniu warunkowym. Chce wykorzystać tę szansę i zacząć nowe życie. Zwłaszcza, że ma dla kogo się starać.

Czeka na niego syn Junior (Henry Hunter Hall), którego były więzień samotnie wychowuje. Wszystko powoli zaczyna się układać, ale rodzinną sielankę przerywa brutalnie kradzież samochodu O2. W skradzionym wozie uprowadzony zostaje Junior, a na domiar złego O2 odkrywa, że porywacze są członkami niebezpiecznego gangu. Szef gangsterów, The Big Meat (The Game) nie zamierza oddać chłopca bez wyciągnięcia z tego maksymalnych korzyści. O2 postanawia więc na własną rękę odbić z rąk gangu dziecko. Jego sojusznikiem zostaje piękna Coco (Meagan Good), która poza urodą i wielkim sercem ma jeszcze jeden atrybut - jest sprytną i doświadczoną uliczną oszustką.

"Cios poniżej pasa" to trzeci pełnometrażowy film VONDIE'EGO CURTISA-HALLA, aktora znanego m.in. z serialu "Szpital dobrej nadziei" czy widowiskowej wersji szekspirowskiego dramatu "Romeo i Julia" Baza Luhrmanna z Leonardem DiCaprio i Claire Danes w rolach głównych. To właśnie po tym filmie Curtis-Hall zaczął przymierzać się do wyreżyserowania swojego debiutu. Rok później, czyli w 1997, do kin trafiła czarna komedia "Klincz" z Timem Rothem i Tupakiem Shakurem. Shakur już nie zobaczył nagrodzonego Prism Award i statuetką National Board of Review filmu. Zginął zastrzelony w porachunkach gangsterskich 13 września 1996 roku. Cztery lata po obiecującym debiucie Curtis-Hall pokazał kolejny obraz - muzyczną bajkę "Glitter" z Mariah Carey. Cukierkowa produkcja nie spodobała się publiczności, szybko zniknęła z kin, a rola piosenkarki wyróżniona została jedynie Złotą Maliną dla najgorszej aktorki sezonu. Curtis-Hall zrezygnował na jakiś czas z kina i zajął się produkcjami telewizyjnymi. Wyreżyserował m.in. kilka odcinków "Ostrego dyżuru" i telewizyjny dramat "Odkupienie" z Jamiem Foxxem. "Ciosem poniżej pasa", do którego sam napisał scenariusz, powrócił do kina gangsterskiego. Charyzmatycznego Tupaca Shakura z "Klinczu" zastąpił Tyrese Gibson, muzyk, model i aktor znany m.in. z filmów "Za szybcy, za wściekli" czy "Czterej bracia" a towarzyszyła mu Meagan Good.

WASZE OPINIE

suchy101

Po prostu amerykańskie proste kino!

krzycho

wreszcie

krzycho

niemogę go sciągnoc z ARESA
CIOS PONIŻEJ PASA
reżyseria:
USA, 2006
Czarnoskóry O2 (Tyrese Gibson) jest na zwolnieniu warunkowym. Chce wykorzystać tę szansę i zacząć nowe życie. Zwłaszcza, że ma dla kogo się starać.
film sensacyjny
CIOS PONIŻEJ PASA
4,1 5 1 24