PREMIERA

2007.11.07

CANAL+ PREMIUM

CLERKS - SPRZEDAWCY 2

Clerks II

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 94 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Po tym, jak sklepik Dantego (Brian O'Halloran) i Randala (Jeff Anderson) idzie z dymem, przyjaciele podejmują pracę w fast foodzie. Zmieniają więc nieco branżę, ale ich ekscentryczny sposób bycia, obsceniczne poczucie humoru i system wartości pozostają takie same.

Podając frytki nadal dyskutują o wyższości "Gwiezdnych wojen" nad "Władcą pierścieni", kłócą się, świntuszą i oddają wyłącznie rzeczom mało ważnym. Dużym plusem nowej pracy jest seksowna szefowa, Becky (Rosario Dawson), która koniec końców pakuje Dantego w niezłe kłopoty. Ten bowiem, w przerwie miedzy wygłupami i pseudofilozoficznymi rozmowami z Randalem, zaręcza się z Emmą (Jennifer Schwalbach Smith), dziewczyną nie tylko ładną, ale też bogatą. Zamierza wyjechać z nią na Florydę i zacząć nowe życie skupione na domu i dzieciach. I wtedy właśnie okazuje się, że Dante już może liczyć na potomka, ale jego mamą jest drapieżna Becky. Czarę goryczy przelewa wieczór kawalerski, podczas którego wynajęty facet uprawia miłość ze swoim osłem. Spotkanie kończy się interwencją policji, co ostatecznie zamyka sprawę małżeństwa Dantego i Emmy.

"Clerks - Sprzedawcy 2" są siódmym obrazem w dorobku KEVINA SMITHA, jednego z najpopularniejszych amerykańskich twórców niezależnych. Publiczność festiwalu w Cannes, gdzie film miał premierę, nagrodziła reżysera 8-minutową owacją na stojąco. Smith od czasu nakręconego za grosze, niecenzuralnego debiutu "Clerks - Sprzedawcy" próbował parodiować sam siebie i podlizywać się Hollywood. W końcu postanowił jednak wrócić do korzeni. Początkowo planował nakręcenie dalszej części "Jay i Cichy Bob kontratakują" i pożegnać się tym samym z postaciami. Przypomniał sobie jednak, po co w ogóle powołał ich do życia, i że to dzięki nim trafił do kina. W efekcie powstała kolejna opowieść o losach Dantego i Randala, wokół których skupiają się pozostali dziwacy wykreowani przez Kevina Smitha.

Od czasu pierwszej części "Clarks - Sprzedwców" Brian O'Halloran (Dante) i Jeff Anderson (Randal) sporo przytyli, a Jason Mewes, który dotrzymał danego Smithowi słowa i rzucił narkotyki, by ponownie wcielić się w Jaya, spoważniał na twarzy. Sam Smith, który gra Cichego Boba wieści wszem i wobec, że nie ma nic do powiedzenia. Przed kamerą pojawia się także córka reżysera, Harley Quinn Smith, która gra dziewczynkę machającą do Dantego, a w jedną z głównych ról wciela się żona reżysera - Jennifer Schwalbach Smith, która zadebiutowała w "Jay i Cichy Bob kontratakują". Nie zabrakło oczywiście przyjaciół Smitha z Benem Affleckiem na czele, a także popkulturowych odniesień i porozumiewawczych mrugnięć okiem do widza. W 37. minucie filmu przez ekran przejeżdża ciężarówka z namalowaną liczbą 37, a wszystkie litery logo "Clerks II" pochodzą od nazw fast-foodów i ich produktów: C jest z Carl Jr.'s, L z dużych frytek z McDonald's (Large fries), E z Whoopera z Burger King, R z Burger King, K z KFC, a S z Popey's.

WASZE OPINIE

Renu

ech, popłuczyny po pierwszej części z obierkami innych filmów Pana Smitha.
Są gdzieś granice których nie warto przekraczać ot tak sobie, bez pomysłowej koncepcji, bez błysku jaki na pewno towarzyszył powstawaniu innych wcześniejszych filmów tego reżysera. Panie Smith...skończ Pan, albo dorośnij...
Dla mnie Szczury wciąż są najlepszą pozycją z filmografii Mr. Kevina.

robak11

nie no super ! sam jestem sprzedawcą! hahahaha

tomek6996

Rewelacja, dawno sie juz tak nie ubawilem. Dzieci trzymac z daleka.
CLERKS - SPRZEDAWCY 2
reżyseria:
USA, 2006
Po tym, jak sklepik Dantego (Brian O'Halloran) i Randala (Jeff Anderson) idzie z dymem, przyjaciele podejmują pracę w fast foodzie. Zmieniają więc nieco branżę, ale ich ekscentryczny sposób bycia, obsceniczne poczucie humoru i system wartości pozostają takie same.
komedia
CLERKS - SPRZEDAWCY 2
4,5 5 1 32