PREMIERA

2003.06.10

CANAL+ PREMIUM

CO LUBIĄ TYGRYSY

Polska, 1989

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia erotyczna

czas trwania: 79 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dwaj przyjaciele wyjeżdżają do Sopotu szukać miłości dla jednego z nich. Po wielu erotycznych przygodach jeden wróci do domu szczęśliwy, drugi - straci żonę.

Piotr (Wojciech Pokora), docent matematyki, zostaje nieoczekiwanie porzucony przez żonę. Zdesperowany dzwoni w środku nocy do swojego przyjaciela Marka (Krzysztof Kowalewski) i oznajmia mu, że zamierza odebrać sobie życie. Żona Marka, Krystyna (Dorota Kamińska) proponuje mężowi, aby zabrał zrozpaczonego przyjaciela do Sopotu i tam poszukał mu nowej miłości. Piotr i Marek zatrzymują się w najdroższym sopockim hotelu "Minerwa" i rozpoczynają łowy. Już pierwsza próba kończy się fiaskiem - podrywane w restauracji dziewczyny okazują się prostytutkami, a zalotników przepędza ich "opiekun". Podczas gdy zła passa nie opuszcza Piotra, Marek radzi sobie całkiem dobrze i nie bacząc na swoje małżeństwo co noc trafia do łóżka z inną kobietą. Ale wreszcie i do Piotra - po nieudanych schadzkach z prostytutką i transwestytą - uśmiecha się los w postaci miłej pokojówki. Kiedy jednak wraz z nią wróci do Warszawy, okaże się, że tym razem Marek - porzucony przez żonę, która dowiedziała się o jego ekscesach - będzie potrzebował jego pomocy.

Komedia erotyczna "Co lubią tygrysy" to jeden z czterech zaledwie filmów KRZYSZTOFA NOWAKA, który - co ciekawe - dziewięć lat wcześniej debiutował telewizyjnym filmem dla dzieci. Film "Grzechy dzieciństwa", adaptacja noweli Bolesława Prusa, został zresztą przyjęty entuzjastycznie. Otrzymał nagrodę jury i publiczności na festiwalu w Gijon, w kraju natomiast doceniono go na festiwalu w Koszalinie i festiwalu dla dzieci w Poznaniu, gdzie zdobył Brązowe Koziołki i nagrodę za zdjęcia. O trzy lata późniejszą "Dolinę szczęścia" jeden z krytyków trafnie określił "wesołą komedią o niewesołych ludziach w niewesołym położeniu".

Filmem "Co lubią tygrysy" Nowak, z wykształcenia reżyser, ale i architekt z dyplomem Politechniki Warszawskiej, pożegnał się z kinem. Niebawem podjął pracę jako wykładowca na Wydziale Realizacji Filmowo-Telewizyjnej Wyższej Szkoły Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie.
CO LUBIĄ TYGRYSY
reżyseria:
Polska, 1989
Dwaj przyjaciele wyjeżdżają do Sopotu szukać miłości dla jednego z nich. Po wielu erotycznych przygodach jeden wróci do domu szczęśliwy, drugi - straci żonę.
komedia erotyczna
CO LUBIĄ TYGRYSY
4,3 5 1 160