Fox

PREMIERA

2009.07.04

CANAL+ PREMIUM

CO SIĘ ZDARZYŁO W LAS VEGAS

What Happens in Vegas

USA, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 97 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Jack Fuller (Ashton Kutcher), luzak z Brooklynu, właśnie stracił pracę. Z firmy zwolnił go własny ojciec (Treat Williams). Joy McNally (Cameron Diaz), wiecznie zapracowana i znerwicowana brokerka, zostaje porzucona przez narzeczonego (Jason Sudeikis) tuż przed przyjęciem niespodzianką, które dla niego przygotowała. Oboje są sfrustrowani i szukając zapomnienia udają się do Las Vegas. Choć się nie znają, hotelowy system komputerowy przez pomyłkę umieszcza ich w tym samym pokoju.

Po upojnej nocy wypełnionej tańcem, drinkami i hazardem, budzą się obok siebie i dochodzą do zaskakującego wniosku, że w szaleńczym widzie pobrali się. Podpisanie aktu małżeństwa jest dla obojga wielką, szokującą wręcz pomyłką. Najchętniej natychmiast złożyliby papiery rozwodowe. Dyskutując tę kwestię, Jack pożycza od Joy monetę. Od niechcenia wrzuca ją do maszyny i wygrywa 3 miliony dolarów. Pojawia się problem, komu przysługuje fortuna. Jej jako właścicielce szczęśliwej ćwierćdolarówki czy jemu, bo wrzucił monetę do automatu. Po powrocie do Nowego Jorku zwracają się do sądu o unieważnienie małżeństwa i podział majątku. Pomimo protestów Steve'a "Hatera" Hadera (Rob Corddry), prawnika i najlepszego przyjaciela Jacka, sędzia Whopper (Dennis Miller) bierze wygraną w depozyt i wyznacza 6-miesięczny okres, podczas którego Jack i Joy mają podjąć próbę życia we wspólnym związku. W tym celu muszą uczęszczać na sesje terapeutyczne. Joy wprowadza się więc do Jacka i rozpoczyna się wojna, podsycana umową, że ten, kto zdecyduje się zerwać, traci swój udział w 3 milionach z Las Vegas.

TOM VAUGHAN zgodził się na propozycję reżyserowania "Co się zdarzyło w Las Vegas" po lekturze zaledwie jednego aktu scenariusza. "Zawiązanie akcji okazało się tak dynamiczne i inspirujące, że w okolicach 30 czy 40 strony wyzbyłem się jakichkolwiek wątpliwości" - wspomina filmowiec. "To klasyczna komedia starcia dwóch postaci, które - choć tego od razu nie widać - mają się ku sobie. Tego rodzaju dynamika ma powodzenie, od kiedy Cary Grant zauważył Katharine Hepburn, a nawet wcześniej". Vaughan, reżyser i scenarzysta, zaczynał od krótkiego metrażu i seriali telewizyjnych. W kinie debiutował offową, wyprodukowaną przez Toma Hanksa i Sama Mendesa "Miłosną układanką" z 2006 roku, komedią, za którą był nominowany do British Independent Film Awards. Potem uczestniczył w realizacji m.in. seriali "John from Cincinnati" i "Trzy na jednego". Superprodukcja z Cameron Diaz i Ashtonem Kutcherem to jego drugi zaledwie film pełnometrażowy.

"Co się zdarzyło w Las Vegas" jest składową kilku pomysłów, nad którymi pracowała scenarzystka Dana Fox. "Interesują mnie historie o szukaniu miłości czy poznawaniu drugiej osoby wbrew woli bądź na zasadzie przeciwieństw. Początkowo była to opowieść o parze, która poznaje się lepiej w trakcie rozwodu. Potem usłyszałam powiedzonko "co zdarza się w Vegas, w Vegas pozostaje" i pomyślałam, że jest to dobry tytuł na film. A później Britney Spears pojechała do Las Vegas i wyszła tam za mąż". W "Co się zdarzyło w Las Vegas" wojna płci i chęć pozbycia się małżonka przypomina "Wojnę państwa Rose" Danny'ego DeVito.

Podobnie jak komedia sprzed 20 lat, film Vaughana jest wypełniony uszczypliwościami, humorem opartym na stereotypach, elektryzującymi gagami i słownymi utarczkami. Jednak przy wzajemnej niechęci i dążenia do rozwodu, w powietrzu cały czas iskrzy, przyciągając antagonizujących bohaterów do siebie. "Uwielbiam scenariusze, w których "trawa jest zawsze bardziej zielona"" - deklaruje odtwórczyni głównej roli Cameron Diaz. "Vegas to miasto, które żyje 24 godziny na dobę. Nie wiesz, która godzina, ile wydałeś, wypiłeś, jak bardzo jesteś śpiący. Czujesz się, jak w bezpiecznym kokonie, możesz tu robić wszystko to, czego nie zrobiłbyś w innym miejscu i w innym momencie swego życia" - opowiadała o światowej stolicy hazardu gwiazda. Nominowana czterokrotnie do Złotego Globu (m.in. "Sposób na blondynkę" i "Być jak John Malkovich") aktorka zyskała popularność dzięki roli w "Masce" u boku Jima Carreya. Znana jest ponadto z takich produkcji, jak "Aniołki Charliego", "Mój chłopak się żeni", "Holiday", "Vanilla Sky", "Gangi Nowego Jorku", "Męska gra" czy "Gorzej być nie może". Diaz użyczyła też głosu księżniczce Fionie w oryginalnej wersji językowej wszystkich filmów o Shreku.

U boku Diaz wystąpił mąż Demi Moore - Ashton Kutcher. "Tam jest tak, jakbyś dostał przepustkę do tej bardziej zwariowanej części samego siebie" - mówił o Vegas aktor. Jego zdaniem Jack Fuller i Joy McNally są dwiema stronami tej samej monety. Oboje myślą o trwalszych związkach, ale dotąd szukali niewłaściwych partnerów. Korzystają więc z okazji, by spróbować ze sobą, niezależnie od tego, jak dużą presję się na nich wywiera. Kutcher, były model Calvina Kleina, zawdzięcza popularność serialowi "Różowe lata siedemdziesiąte". Wystąpił w takich filmach, jak "Uwikłany", "Stary, gdzie moja bryka?", "Nowożeńcy", "Fałszywa dwunastka", "Córka mojego szefa", "Efekt motyla" czy "Zgadnij kto".

Cameron i Ashton mają doborowe towarzystwo aktorów i komików. Rob Corddry i Zach Galifianakis wcielają się w kumpli Jacka, a Jason Sudeikis narzeczonego Joy, której kąśliwą przyjaciółkę zagrała tryskająca energią Lake Bell.

WASZE OPINIE

magda

film jest super.
świetna komedia // najlepsze teksty ma ten prawnik xD ' ups, wypadło mi z rąk' haha.

polecam.

xann

Świetna komedia, polecam.

art1970

Mimo, że wakacje, mimo, że mam urlop muszę to napisać. Bardzo słaby film, nie polecam.

PS. Zmyliły mnie Wasze opinie, inaczej bym tego nie nagrywał....
CO SIĘ ZDARZYŁO W LAS VEGAS
reżyseria:
USA, 2008
Jack Fuller (Ashton Kutcher), luzak z Brooklynu, właśnie stracił pracę. Z firmy zwolnił go własny ojciec (Treat Williams). Joy McNally (Cameron Diaz), wiecznie zapracowana i znerwicowana brokerka, zostaje porzucona przez narzeczonego (Jason Sudeikis) tuż przed przyjęciem niespodzianką, które dla niego przygotowała. Oboje są sfrustrowani i szukając zapomnienia udają się do Las Vegas. Choć się nie znają, hotelowy system komputerowy przez pomyłkę umieszcza ich w tym samym pokoju.
komedia romantyczna
CO SIĘ ZDARZYŁO W LAS VEGAS
4,7 5 1 33