Fox

PREMIERA

2004.05.29

CANAL+ PREMIUM

CO ZA ŻYCIE

Life Or Something Like It

USA, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

czas trwania: 99 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Czy można coś zmienić w swoim życiu, jeśli do końca zostało nam tylko siedem dni? Przed tak trudnym pytaniem staje niespełna 30-letnia Lanie Kerigan (Angelina Jolie), gwiazdka lokalnej stacji telewizyjnej w Seattle.

W dzieciństwie mało atrakcyjna Lanie nie narzekała na nadmiar przyjaciół. Postanowiła, że gdy dorośnie wszystko się zmieni: będzie piękna, sławna i otoczona rojem wielbicieli. Lanie szybko zbliża się do celu, ale zaślepiona pokonywaniem kolejnych stopni kariery nie zauważa, że traci kontakt z najbliższymi. Do świętującego urodziny ojca (James Gammon) wpada tylko na chwilę, a z zamężną siostrą Gwen (Lisa Thornhill) ma niewiele wspólnych tematów. Nawet z przyjaciółką Andreą (Melissa Errico) i chłopakiem - baseballistą Calem (Christian Kane) łączą ją tylko powierzchowne relacje. Jeden dzień każe jej jednak przewartościować całe życie. Podczas wywiadu z ulicznym prorokiem Jackiem (Tony Shalhoub) dowiaduje się, że za tydzień umrze. Początkowo Lanie bagatelizuje tę przepowiednię, ale gdy kolejne proroctwa Jacka się sprawdzają wpada w panikę. Jedyną osobą, w której znajduje oparcie jest kamerzysta Pete (Edward Burns). Kiedyś łączył ich przelotny romans, o którym Lanie stara się zapomnieć. Jednak wbrew sobie odkrywa szczęście tam, gdzie wcześniej wcale się tego nie spodziewała.

Reżyser STEPHEN HEREK ("Trzej muszkieterowie", "Symfonia życia", "101 dalmatyńczyków") i producent John Davis ("Firma", "Wodny świat") powierzyli rolę główną laureatce Oscara Angelinie Jolie ("Przerwana lekcja muzyki"). Aktorka zmęczona pracą na planie "Lary Croft" planowała właśnie dłuższe wakacje, ale scenariusz "Co za życie" tak bardzo jej się spodobał, że zmieniła zdanie. To pierwsza rola komediowa w karierze Jolie, której partnerują: aktor i reżyser Edward Burns ("Piwne rozmowy braci McMullen", "15 minut"), Tony Shalhoub ("Faceci w czerni", "Człowiek, którego nie było") oraz znakomita aktorka charakterystyczna Stockard Channing ("Szósty stopień oddalenia", "Totalna magia").

WASZE OPINIE

Black_Budda

W Tomb Raider wygląda kozacko a te usta... :-)

Baczek

Calkiem sympatyczny film i fajnie mi sie go ogladalo.;))
A ta farbowana blondi tesh bardzo ladna jest.;))

james_costa

angie jest najpiekniejsza kobieta na swiecie i tyle...a kto nie widzial jej w taking lives niech zaluje :) angelina rulez!!
CO ZA ŻYCIE
reżyseria:
USA, 2002
Czy można coś zmienić w swoim życiu, jeśli do końca zostało nam tylko siedem dni? Przed tak trudnym pytaniem staje niespełna 30-letnia Lanie Kerigan (Angelina Jolie), gwiazdka lokalnej stacji telewizyjnej w Seattle.
komediodramat
CO ZA ŻYCIE
3,6 5 1 14