PREMIERA

2015.03.26

CANAL+ PREMIUM

Cristiano Ronaldo: świat u stóp

Cristiano Ronaldo. The World at His Feet

USA, 2014

reżyseria:

gatunek: dokument

czas trwania: 61 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dokument "Cristiano Ronaldo: Świat u stóp" ukazuje drogę jaką Cristiano Ronaldo przeszedł od miejscowości Funchal na Maderze, poprzez Lizbonę, Manchester aż po Madryt.

Jeśli o kimkolwiek można powiedzieć, że ma świat u stóp, to jednym z najpoważniejszych kandydatów do tego miana jest bez wątpienia właśnie on. Cristiano Ronaldo - trzykrotny zdobywca Złotej Piłki dla najlepszego piłkarza globu (w tym tej wręczonej w styczniu 2015 roku), wielokrotny zdobywca najważniejszych trofeów z Manchesterem United i Realem Madryt, najskuteczniejszy zawodnik w historii reprezentacji Portugalii, autor historycznych i imponujących rekordów futbolowych, a także jedna z kluczowych postaci współczesnego szołbiznesu.

Dokument "Cristiano Ronaldo: Świat u stóp" ukazuje drogę jaką Cristiano Ronaldo przeszedł od miejscowości Funchal na Maderze, poprzez Lizbonę, Manchester aż po Madryt. Film sięga ponad to, co ukazują na co dzień kamery śledzące poczynania Ronalda. Angażujący się w wiele działań charytatywnych sportowiec, opowiada o swoich początkach, drodze do sukcesów i obecnym życiu. O tytanie pracy, jakim jest CR7 i jego talencie opowiadają także m.in. sir Alex Ferguson, obecny trener klubowy Carlo Ancelotti, poprzedni szkoleniowiec Jose Mourinho, a także byli i obecni koledzy oraz rywale z boiska i eksperci m.in. David Beckham, Lionel Messi, Gary Lineker i Gareth Bale.

Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, zwany także CR7, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobowości sportowych na świecie. Piłkarz jedno ze swoich imion (Ronaldo) zawdzięcza ojcu, zafascynowanemu osobą Ronalda Reagana. Mówi się, że od dziecka miał jednego prawdziwego przyjaciela - piłkę. I właśnie ona go nie zawiodła i sprawiła, że z nastoletniego marzyciela stał się wielką gwiazdą. W wieku 16 lat, urodzony na Maderze (gdzie niedawno odsłonięto jego pomnik) chłopak, został wypatrzony przez łowców talentów Manchesteru United. Trafił pod opiekę sir Aleksa Fergusona i pod jego okiem stał się czołowym zawodnikiem i królem strzelców Premier League, mistrzem Anglii, zdobywcą Pucharu Europy i najlepszym piłkarzem świata. W 2009 roku za ponad 90 milionów euro wykupił go Real Madryt, z którym także sięgnął po mistrzostwo kraju, korony króla strzelców La Liga oraz zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Zapracował także na inne trofea i po 6 latach gry w barwach "Królewskich" jest już w czołówce klasyfikacji najlepszych strzelców w historii tego legendarnego klubu.

WASZE OPINIE

Cole

Film przeciętny a tłumaczenie bardzo słabe.
Liczne pomyłki (nazywanie Ligi Mistrzów
Pucharem UEFA, pomyłka w nazewnictwie klubów
- Barcelona zamiast Real, odmienianie nazwiska
Ronaldo) oraz chaotyczne skakanie między
wątkami sprawiają, że moim zdaniem film i jego
polska wersja zasługują na niską ocenę.

pedro

Świetny piłkarz, prawdziwy talent. Jednak dokument słaby.
Cristiano Ronaldo: świat u stóp
reżyseria:
USA, 2014
Dokument "Cristiano Ronaldo: Świat u stóp" ukazuje drogę jaką Cristiano Ronaldo przeszedł od miejscowości Funchal na Maderze, poprzez Lizbonę, Manchester aż po Madryt.
dokument
Cristiano Ronaldo: świat u stóp
3,9 5 1 62