PREMIERA

2005.06.04

CANAL+ PREMIUM

Cube 2

Cube 2: Hypercube

Kanada, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: horror/science-fiction

czas trwania: 95 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Pewnego dnia osiem nieznanych sobie wcześniej osób budzi się w przypominającym sześcian labiryncie pokoi.

Grupę stanowią: emerytowana matematyczka pani Paley (Barbara Gordon), psychoterapeutka Kate (Kari Matchett), pułkownik Maguire (Bruce Grey), pracownik dużej korporacji Simon (Geraint Wyn Davies), inżynier Jerry (Neil Crone), autor gier komputerowych Max (Matthew Ferguson), niewidoma studentka Sasza (Grace Lynn Kung) i atrakcyjna prawniczka z Hollywood Julia (Lindsay Connell). Nikt nie wie jak tam trafił, ani jak się stamtąd wydostać. Niektórzy sądzą, że biorą udział w przerażającym reality show, inni przypuszczają, że są ofiarami zbiorowej halucynacji. Są też tacy, którzy chcą wierzyć, że jest to jakiś wirtualny eksperyment naukowy. Po jakimś czasie dochodzą do wniosku, że znajdują się w teserakcie - istniejącym do tej pory tylko w teorii sześcianie umieszczonym w czterech, a nie trzech wymiarach. Tu znane powszechnie prawa fizyki nie obowiązują. Czyhają za to niebezpieczne pułapki, a jedną z nich jest upływający czas. By przeżyć muszą wspólnie stawić czoła nie tylko zagadkowemu miejscu, ale i samym sobie.

Kontynuację słynnego przed sześciu laty thrillera "Cube" wyreżyserował operator i reżyser polskiego pochodzenia ANDRZEJ SEKUŁA. Twórca wyjechał z Polski ćwierć wieku temu. Na początku lat 90. zasłynął jako "operator Tarantino" robiąc zdjęcia do filmów "Wściekłe psy", "Pulp Fiction" i "Cztery pokoje". Jest również autorem zdjęć do komercyjnych przebojów "Trzy serca", "Hakerzy", "Kuzynka Bette" czy "American Psycho". Oprócz "Cube 2" Sekuła wyreżyserował "Sprawę załatwioną" i "Old Soldiers", przy których pracował również jako operator. "Cube 2" to przede wszystkim popis specjalistów od efektów specjalnych (zastosowano ponad 150 komputerowo generowanych efektów). Sugestywne zdjęcia autorstwa Sekuły budują nastrój osamotnienia i osaczenia. Cała ekipa wraz ze sprzętem musiała się zmieścić w specjalnie zbudowanym, niewielkim (ok. 5 x 5 m) sześcianie z przesuwanymi ścianami, które podobnie jak sufity zostały pokryte półprzezroczystą farbą o dużym połysku. W postaci głównych bohaterów wcielili się m.in. Bruce Grey ("Żołnierze kosmosu"), Neil Crone ("American Psycho II"), Lindsay Connell ("Na zawsze") i Barbara Gordon ("Nierozłączni").


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

WASZE OPINIE

przemo

Niestety musze powiedzieć że CUBE 2 to słaby film, niedorównujący części pierwszej.
Po pierwsze brak w nim klimatu tej tajemniczośc grozy,niepewności która była w jedynce(kto do cholery wpadł na pomysł żeby zrobić BIAŁE SZEŚCIANY!!!) , po drugie słaba gra aktorów a także słaba reżyseria przez Sekułe nie to co Włoch Vicenzo Di Natale!!!Można było sie bać, snuć podejrzenia, "kibicować" ulubionym bohaterom;Poprostu CUBE 1 rządzi!!!

joanna

pierwsza czesc lepsza; liczy sie pomysl... do drugiej trzeba zawsze cos dodac, zeby chociaz dorownala tej pierwszej (nie licza sie dodatkowe litry krwi i wiecej ludzkich czesci)

Arthas

Widać, że Polak to nakręcił, bo film jest beznadziejny i nie wiadomo, o co chodzi od początku do końca, a najbardziej wnerwiająca jest ta matematyczka, która gada jak psycholka. Puśćcie pierwszą część !!! Pozdrawiam
Cube 2
reżyseria:
Kanada, 2002
Pewnego dnia osiem nieznanych sobie wcześniej osób budzi się w przypominającym sześcian labiryncie pokoi.
horror/science-fiction
Cube 2
3,9 5 1 52