PREMIERA

2006.09.18

CANAL+ PREMIUM

CUBE ZERO

Kanada, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: film science-fiction/horror

czas trwania: 94 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Mężczyzna wędruje po labiryncie złożonym z identycznych pomieszczeń w kształcie sześcianu. Niemal w każdym czyha pułapka. Jedna z nich go unicestwia.

Całą historię obserwują na gigantycznych ekranach dwaj technicy: Wynn (Zachary Bennett) i Dodd (David Huband). Skrupulatnie odnotowują zgon "obiektu" i wracają do swoich rutynowych zajęć. Młodszego, Wynna, zaczyna jednak coraz bardziej niepokoić jego praca. Dwaj inni technicy, Owen i Chickliss, zniknęli w dziwnych okolicznościach. Tymczasem w labiryncie pojawia się nowa postać. Cassandra Rains (Stephanie Moore) nie pamięta, w jakich okolicznościach tu trafiła ani kim jest, pamięta jedynie, że ma małą córeczkę. Przechodząc z jednego sześcianu do drugiego Rains spotyka grupę innych więźniów. Haskell (Martin Roach), Meyerhold (Mike Nahrgang), Bartok (Richard McMillan) i Jellico (Terri Hawkes) podobnie jak ona nie znają swojej przeszłości. Wiedzą już jednak, że czyhają na nich śmiertelne pułapki. Opracowują więc plan ucieczki. Wydostanie się stamtąd okaże się jednak duże trudniejsze niż przypuszczali, mimo że z pomocą pospieszy im Wynn.

"Cube zero" to prequel jednego z najoryginalniejszych thrillerów ostatnich lat. Zrealizowany w 1997 roku "Cube" Vincenzo Nataliego dał świeże spojrzenie na gatunek prezentując nowy rodzaj strachu w oryginalnej scenerii. Pięć lat później powstał "Cube 2" w reżyserii Andrzeja Sekuły. Jednym ze scenarzystów filmu był ERNIE BARBARASH, który w 2004 roku zrealizował "Cube zero". Był to jego debiut reżyserski; wcześniej wyprodukował m.in. "American Psycho 2" i "Cube 2". Przy "Cube zero" pracował też jako scenarzysta i producent wykonawczy. Podobnie jak w przypadku poprzednich części zdjęcia do filmu kręcono w Toronto. W postać Wynna wcielił się Kanadyjczyk Zachary Bennett. W imponującym dorobku aktora są takie filmy, jak: "Droga do Avonlea", "Polowanie na czarownice", "Jekyll + Hyde" i serial "Życie do poprawki". W obsadzie filmu znaleźli się również: David Huband ("Akademia Policyjna 3: Powrót do szkoły", "Częstotliwość", "Człowiek ringu"), Michael Riley ("Francuski pocałunek", "Amistad", mini serial "Czasy, w których przyszło nam żyć") i Stephanie Moore ("Oczy anioła", "John Q", "Zapomniany gatunek"). "Cube zero" nagrodzono za najlepsze efekty specjalne na Horror Film Festival w Nowym Jorku oraz dwoma Crystal Skull Award (charakteryzacja, efekty specjalne) na Screamfest 2004.

WASZE OPINIE

Sandos

Ja oglądałem wszystkie 3 części.
Ocena poszczególnych części:
Cube 1 +4,5(niezłe kino akcji)
Cube 2 1(To może nawet przedszkolak oglądać. Totalna nuda. Prawie w ogóle nie ma krwi. Szkoda było na to czasu i pieniędzy)
Cube Zero +5(To jest to tak trzymać(najbardziej podobał mi się początek))

bossbestia

Oglądalem Cube 2 i musze powiedzieć że był lepszy niż ta "zerówka". Wg mnie na w/w wymieniony film było szkoda pięniedzy. Jest to film z 2004 roku??? Czas leci, a Cub-y coraz gorsze. To jest po prostu najwieksza szmira jaką w życiu widziałem. Powiem szczerze, że czekalem na ten film bardzo długo i w międzyczasie oglądałem powitanie siatkarzy. To bylo bardziej dramatyczne niż ten niby horror. Ledwo mogłem wytrzymać na tym filmie. To była raczej kołysanką niż straszny film. Oceniłem go na 1 - bo nie m niższej skali. To była po prostu straszna strata czasu. Mogłem sobie w tym czasie smacznie spać. Ale gdybym wiedział??? :-)

Sobri

Tylko dla koneserów Cuba, myślałem że ja też nim jestem ale chyba nie. 1 i 2 zdecydowanie lepsze!
CUBE ZERO
reżyseria:
Kanada, 2004
Mężczyzna wędruje po labiryncie złożonym z identycznych pomieszczeń w kształcie sześcianu. Niemal w każdym czyha pułapka. Jedna z nich go unicestwia.
film science-fiction/horror
CUBE ZERO
3,5 5 1 46