PREMIERA

2010.05.26

CANAL+ PREMIUM

CUDOWNA RYBKA

Australia, 2009

gatunek: krótki metraż

Ocena filmu

0.00

Opis

W ramach SuperDeseru CUDOWNA RYBKA prezentowane będą filmy krótkometrażowe: "Cudowna rybka", "Echo".

CUDOWNA RYBKA
(Miracle Fish), Australia, 2008, 17'44"
reżyseria: Luke Doolan

Joe obchodzi właśnie swoje ósme urodziny. Koledzy w szkole dokuczają mu, bo nie dostał żadnego "porządnego" prezentu. Chłopiec ukrywa się w pokoju lekarskim i zasypia marząc, żeby wszyscy zniknęli. Kiedy się budzi, cała szkoła świeci pustkami, zupełnie jakby jego życzenie się spełniło. Wkrótce okazuje się jednak, że rozwiązanie tajemnicy w żaden sposób nie przypomina bajki...
Film, wśród wielu innych wyróżnień, otrzymał nagrodę BAFTA i był nominowany do Oscara.

ECHO
Polska, 2009, 14'43"
reżyseria: Magnus von Horn

Dwóch chłopców zamordowało młodą dziewczynę. W trakcie rekonstrukcji zbrodni i spotkania z rodziną ofiary dochodzi do konfrontacji faktów i emocji, które młodociani przestępcy przeżywali podczas popełniania morderstwa i po przyznaniu się do winy.
Film otrzymał Srebrnego Lajkonika dla najlepszego filmu fabularnego na Krakowskim Festiwalu Filmowym, honorowe wyróżnienie w konkursie "Młode Kino Polskie" na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Grand Prix w kategorii filmu fabularnego oraz nagrodę za zdjęcia na Studenckim Festiwalu Filmowym "Beginning" w Petersburgu, a także Grand Prix na festiwalu Tous Courts w Aix-en-Provence.
CUDOWNA RYBKA
Australia, 2009
W ramach SuperDeseru CUDOWNA RYBKA prezentowane będą filmy krótkometrażowe: "Cudowna rybka", "Echo".
krótki metraż
CUDOWNA RYBKA