Fox

PREMIERA

2006.03.13

CANAL+ PREMIUM

CYWILIZACJA JASZCZURÓW

Anonymous Rex

USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film science fiction/akcji

czas trwania: 80 min

Ocena filmu

0.00

Opis

"Cywilizacja jaszczurów" Juliana Jarrolda przekonuje, że - wbrew powszechnym opiniom - nie wszystkie dinozaury wyginęły 65 milionów lat temu.

Ich małej garstce udało się przetrwać wybuch asteroidu i dziś, ukryte pod ludzką postacią, zamieszkują ziemię. Co więcej, ich istnienie miało ogromne znaczenie dla losów naszej planety. Dinozaury rozwinęły swoją własną technologię (znacznie wyprzedzającą ludzką), która pozwala im manipulować mieszkańcami Ziemi dla własnych celów. Ludzie, którym udało się zdemaskować dinozaury - zgodnie z prawem cywilizacji jaszczurów - zginęli. Społeczność dinozaurów ma zresztą własne problemy z przestępczością, a nawet własnych detektywów, takich jak ukrywający się pod ludzką postacią Ernie (Daniel Baldwin) i Vincent (Sam Trammell). Ich zadaniem jest m.in. utrzymanie równowagi pomiędzy światem ludzi a rozrzuconymi po świecie dinozaurami. Erni i Vincent odkrywają, że niektóre jaszczury planują otwartą wojnę z ludźmi.

Scenariusz "Cywilizacji jaszczurów" Joe Menosky oparł na bestsellerowej serii science-fiction kultowego pisarza Erica Garcii. "Anonymous Rex", debiutancka powieść pochodzącego z Miami autora, doczekała się bowiem kontynuacji w postaci "Casual Rex", a obecnie Garcia kończy kolejną część serii. Dużym sukcesem okazała się też wcześniejsza ekranizacja innej jego powieści, kryminału "Naciągacze", który na wielki ekran w 2003 roku przeniósł Ridley Scott.

Jedną z głównych ról w "Cywilizacji jaszczurów", wyreżyserowanej przez dwukrotnie nominowanego do telewizyjnej nagrody BAFTA JULIANA JARROLDA, zagrał Daniel Baldwin, brat Aleca, Stephena i Williama Baldwinów. Niezwykle zapracowany aktor (angażuje się do kilku filmów rocznie) ma również w dorobku doświadczenia z drugiej strony kamery. Wyreżyserował bowiem dwa filmy, w których również wystąpił: "Tunnel" i "Fall" (oba z 2000 roku). Na planie "Cywilizacji jaszczurów" partnerował mu telewizyjny i teatralny aktor Sam Trammell, który na swoim koncie ma nominację do prestiżowej broadwayowskiej nagrody Tony za występ w sztuce Eugene'a O'Neila "Ah, Wilderness!".

WASZE OPINIE

Andy10

Wspanialy i wciagajacy film. Scena z kremacja dinozaura w ludzkiej postaci bardzo wzruszajaca. Postaci ruchu Glos Postepu bardzo autentyczne. Swietne efekty specjalne, bardzo oryginalny pomysl. Dinozaury w ludzkim przebraniu nie do rozpoznania. Swietna metoda kamuflazu. Sceny walk dopracowane do perfekcji. Niesamowite dekoracje oraz kostiumy - bardzo realistyczne. Polecam wszystkim, ktorzy cenia sobie dobre kino s-f.

luccaass

Czy C+ nie ma już naprawdę pomysłów na ciekawe filmy :-/ ?

Marta

Okropnosc:(
CYWILIZACJA JASZCZURÓW
reżyseria:
USA, 2004
"Cywilizacja jaszczurów" Juliana Jarrolda przekonuje, że - wbrew powszechnym opiniom - nie wszystkie dinozaury wyginęły 65 milionów lat temu.
film science fiction/akcji
CYWILIZACJA JASZCZURÓW
3,0 5 1 20