Fox

PREMIERA

2004.08.09

CANAL+ PREMIUM

CZARNY CADILLAC

Black Cadillac

USA, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 88 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Trójka młodych przyjaciół wyprawia się z Minnesoty do Wisconsin. Chcą spędzić tam noc na piciu i hulankach w przydrożnym barze znanym ze swojej tolerancji dla nieletnich gości.

C.J. (Josh Hammond) wdaje się w kłótnię z miejscowymi i Scott (Shane Johnson) z Robby'm (Jason Dohring) muszą go wesprzeć w bójce. Po tym jak Scott z wściekłością wyżywa się na jednym z lokalnych gości, wszyscy trzej muszą ratować się szybką ucieczką. Najbardziej niezadowolony z obrotu wydarzeń jest sam Scott, który tuż przed rozpoczęciem bijatyki zaczął zaprzyjaźniać się z poznaną właśnie dziewczyną. Przyjaciele wracają do domu w trakcie śnieżnej burzy. Na odludnej trasie przez góry zaczyna ich śledzić czarny Cadillac. Tajemniczy samochód znika jednak w końcu w ciemnościach nocy. Na drodze spotykają policjanta Charlie'go (Randy Quaid), którego samochód utknął w śniegu, więc zmuszeni są go zabrać ze sobą. Gdy razem z pasażerem wyruszają dalej znów pojawia się czarny Cadillac, który tym razem zaczyna prowadzić z samochodem chłopaków niebezpieczną grę. Scott zaczyna podejrzewać, że kierowca Cadillaca ściga Charlie'go i chce zostawić policjanta w lesie. Gdy C.J. i Robby próbują przekonać go do zmiany zdania, wraca Cadillac i Charlie zostaje zastrzelony przez jego kierowcę. Przerażeni chłopcy są nie tylko świadkami zabójstwa, lecz też kolejnymi celami dla mordercy.

Trzem młodym aktorom, grającym główne role w filmie, towarzyszy Randy Quaid nominowany niegdyś do Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Ostatnie zadanie". Znamy go również z takich filmów, jak "Łatwy szmal" czy "Dzień Niepodległości".

WASZE OPINIE

Ambull

Superekstra, co prawda niema tam za duzo krwi itd. ale jest cos na ksztalt poczucia grozy naprawde trzyma w napieciu polecam

monika

film bardzo mi sie podobal :) ja osobiscie przepadam za takimi filmami :) mogli by takie czesciej puszczac !!! SUPER !!
CZARNY CADILLAC
reżyseria:
USA, 2002
Trójka młodych przyjaciół wyprawia się z Minnesoty do Wisconsin. Chcą spędzić tam noc na piciu i hulankach w przydrożnym barze znanym ze swojej tolerancji dla nieletnich gości.
thriller
CZARNY CADILLAC