Fox

PREMIERA

2004.01.25

CANAL+ PREMIUM

CZARNY RYCERZ

Black Knight

USA, 2001

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: komedia fantasy

czas trwania: 91 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Przebojowa komedia o niecodziennych skutkach podróży w czasie. Ciemnoskóry Martin Lawrence ("Bad Boys") jako XX-wieczny nieudacznik, który się staje średniowiecznym herosem.

Jamal Walker (Martin Lawrence) jest zwyczajnym, współczesnym facetem. Pracuje w jednym z amerykańskich parków rozrywki, gdzie jego goście mogą się przenieść w baśniowy świat średniowiecza. Oczywiście tylko na niby. Pewnego dnia ta iluzja staje się jednak faktem dla przerażonego Jamala. Podczas rutynowych czynności zawodowych mężczyzna wpada do zamkowej fosy, a po chwili okazuje się, że jest w XIV-wiecznej Brytanii. Krajem rządzi okrutny król Leo (Kevin Conway) wpędzając poddanych w coraz większe kłopoty. Anglią wstrząsają liczne konflikty społeczne i polityczne. Jamal spotyka legendarnego niegdyś rycerza Sir Knolte'a (Tom Wilkinson), który teraz popadł już w zapomnienie. Poznaje też piękną Victorię (Marsha Thomason), z którą połączy go uczucie. Ku swemu zaskoczeniu ciemnoskóry Jamal zostaje towarzyszem Knolte'a. Razem stawiają czoła niesprawiedliwemu władcy i jego sojusznikowi zbrodniczemu Percivalowi (Vincent Regan).

Scenarzystę Darryla J. Quarlesa zainspirowały liczne powieści fantastyczne podejmujące problem wędrówki w czasie i szkolne lekcje historii. Reżyserię powierzono znanemu twórcy telewizyjnemu GILOWI JUNGEROWI (serial "Dharma i Greg"), który zadebiutował w kinie komedią romantyczną "Zakochana złośnica". W postać niecodziennego herosa wcielił się popularny aktor komediowy Martin Lawrence ("Rób, co należy", "Bad Boys", "Agent XXL"). Partneruje mu gwiazda brytyjskich scen i ekranu, nominowany do Oskara za dramat "Za drzwiami sypialni", Tom Wilkinson ("Rozważna i romantyczna", "Goło i wesoło", "Zakochany Szekspir").

WASZE OPINIE

SYLWIA

AŁA! AŻ BOLI! NIESTETY TAKICH FILMÓW JEST WIĘCEJ! I KTO ZA TO PŁACI? PAN PŁACI, PANI PŁACI, SPOŁECZEMŃSTWO PŁACI...

Mateusz

Jeżeli ktoś chce zobaczyć film przy którym nie trzeba się wysilać przy zrozumieniu fabuły,tylko dobrze się bawić,to polecam.W każdym innym przypadku,lepiej iść na spacer.

Roach

Dobry i śmieszny film. Extra teksty.
POLECAM !!!!!!!!!
CZARNY RYCERZ
reżyseria:
USA, 2001
Przebojowa komedia o niecodziennych skutkach podróży w czasie. Ciemnoskóry Martin Lawrence ("Bad Boys") jako XX-wieczny nieudacznik, który się staje średniowiecznym herosem.
komedia fantasy
CZARNY RYCERZ
4,3 5 1 3