PREMIERA

2006.08.02

CANAL+ PREMIUM

CZAS SURFERÓW

Polska, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia sensacyjna

czas trwania: 83 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dżoker (Bogusław Linda) postanawia zemścić się na Czarneckim (Mirosław Warchoł), biznesmenie, który dwa lata wcześniej wyrzucił go z pracy. Cierpliwie zbiera informacje na jego temat, aż wreszcie znajduje coś interesującego.

Okazuje się, że Czarnecki ma dług u groźnego gangstera Klamy (Zbigniew Zamachowski). Nie mogąc go zwrócić, postanawia zniknąć na pewien czas. Dżoker wie, jak do niego dotrzeć - wystarczy śledzić żonę Czarneckiego (Agnieszka Maciąg). Następnym elementem planu Dżokera jest porwanie biznesmena, odegranie roli pełnomocnika Klamy i wyciągnięcie od niego pieniędzy. Dżoker nie może jednak tego zrobić sam, bo Czarnecki go zna. Musi zdać się na wspólników - Fifiego (Krzysztof Skarbiński), Bonusa (Bartosz Obuchowicz) i Kozła (Michał Nowaczyk).

JACEK GĄSIOROWSKI, reżyser "Czasu surferów", do kina wszedł z wielkim rozmachem. Jego nakręcony we Francji film "Visage de chien" (1985) zdobył nagrodę Perspectives du Cinéma na festiwalu w Cannes. W Polsce Gąsiorowski zadebiutował w 1993 roku komedią erotyczną "Tak tak" ze Zbigniewem Zamachowskim w roli głównej i muzyką jazzmana Michała Urbaniaka. Później reżyser zajął się głównie pracą przy serialach ("Ekstradycja", "Klan", "Na Wspólnej", "Barwy szczęścia"), we Francji natomiast zrealizował dwa kolejne filmy telewizyjne "Évasion" (1992) i thriller Les 7 vies du docteur Laux" (2000).

"Czas surferów" zainteresował widzów i krytyków z powodu znakomitych aktorów, którzy znaleźli się w obsadzie filmu. Główną rolę zagrał Bogusław Linda, który w historię polskiego kina wpisał się dzięki takim filmom, jak "Kobieta samotna" (1987) Agnieszki Holland, "Przypadek" (1987) i "Dekalog" (1988) Krzysztofa Kieślowskiego czy "Jańcio Wodnik" (1993) Jana Jakuba Kolskiego. Szeroka publiczność ceni go jednak bardziej za role w filmach Władysława Pasikowskiego ("Kroll", "Psy" czy "Psy 2, ostatnia krew"), w których stworzył postać stylizowaną na bohaterów amerykańskiego kina sensacyjnego. Próbą porzucenia tego wizerunku były m.in. kreacje w obrazie "Tato" (1995) Macieja Ślesickiego czy "Pan Tadeusz" (1999) Andrzeja Wajdy. Aktor ma na koncie wiele nagród gdyńskiego festiwalu (m.in. za "Gorączkę", "Przypadek" czy "Kobietę samotną"), a także Orła za rolę księdza Robaka w "Panu Tadeuszu". Lindzie na planie towarzyszył Zbigniew Zamachowski, ceniony w Polsce i na świecie m.in. za role w "Ucieczce z kina "Wolność"" (1991) Wojciecha Marczewskiego, "Trzy kolory: Biały" (1993) Kieślowskiego, "Zawróconym" (1994) Kazimierza Kutza czy "Zmruż oczy" (2003) Andrzeja Jakimowskiego. Porwanego mężczyznę zagrał Marian Dziędziel, wybitny aktor filmowy i teatralny, który zabłysnął m.in. w "Weselu" (2004) Wojciecha Smarzowskiego, "Komorniku" (2005) Feliksa Falka czy "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" (2006) Marka Koterskiego. W pozostałych rolach wystąpili m.in. znany z serialu "Na dobre i na złe" Bartosz Obuchowicz, modelka Agnieszka Maciąg oraz amatorzy Krzysztof Skarbiński i Michał Nowaczek.

WASZE OPINIE

fekjir

masakra do24 jeszcze ok ale 1 30 2 20 i 3 10 to jakis zart te pory czy jak a o normalnej godzinie seriale my wam placimy to zadamy a jak sie nie podba to papa

beata

film był mało ciekawy beata

ekim

nie podobał mi się, nudny i bez sensu
CZAS SURFERÓW
reżyseria:
Polska, 2005
Dżoker (Bogusław Linda) postanawia zemścić się na Czarneckim (Mirosław Warchoł), biznesmenie, który dwa lata wcześniej wyrzucił go z pracy. Cierpliwie zbiera informacje na jego temat, aż wreszcie znajduje coś interesującego.
komedia sensacyjna
CZAS SURFERÓW
4,3 5 1 75