PREMIERA

2005.06.07

CANAL+ PREMIUM

CZASEM SŁOŃCE, CZASEM DESZCZ

Kabhi Khushi Kabhie Ghan...

Indie/Wlk. Brytania, 2001

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: melodramat muzyczny

czas trwania: 209 min

Ocena filmu

5.00

Opis

Klasyka Bollywood - film, który dał początek polskiej modzie na porażające zmysły muzyką, spektakularną choreografią i tańcem widowiska z Indii. Młody, piękny i bogaty mężczyzna zakochuje się w szlachetnej, pięknej ale biednej dziewczynie i aby ją poślubić, sprzeciwia się rodzicom.

Nandini (Jaya Bhaduri) i Yash Raichandowie (Amitabh Bachchan) należą do indyjskich wysokich sfer. Mają dwóch synów: starszego, adoptowanego Rahula (Shahrukh Khan) i młodszego Rohana (Hrithik Roshan) oraz ociekający luksusem dom wypełniony beztroskim szczęściem. Rodzinna sielanka kończy się jednak, kiedy Rahul, po powrocie ze studiów, zamiast ożenić się z wybraną przez rodziców Nainą (Rani Mukherjee), oświadcza ojcu, że chce, aby jego żoną została Anjali (Kajol), piękna i zabawna dziewczyna, w której się zakochał. Anjali pochodzi jednak z niższej kasty, więc ojciec sprzeciwia się małżeństwu. Mimo to Rahul potajemnie poślubia swoją wybrankę, a kiedy przychodzi do rodziców z prośba o błogosławieństwo, ojciec ze złością postanawia się go wyrzec. Zrozpaczeni nowożeńcy wyjeżdżają z Indii do Londynu, ale nie potrafią przestać tęsknić za domem i rodzicami. Dopiero brat Rahula Rohan, który wiele lat później dowie się o rodzinnej tajemnicy, spróbuje pogodzić ojca i syna.

Dla Hindusów opowieść o miłości bogatego mężczyzny do ubogiej dziewczyny ma szczególne znaczenie - to nawiązanie do jednego z najpopularniejszych hinduskich mitów, w którym bóg Kriszna zakochuje się w prostej pasterce Radhi. Indyjska publiczność bardziej zresztą od oryginalnej fabuły ceni wspaniałe dekoracje, perfekcyjnie wykonane układy taneczne, muzykę, wielkie uczucia, a przede wszystkim - aktorów, którzy w Indiach otaczani są niemal boską czcią. W filmie KARANA JOHARA, producenta, scenarzysty, projektanta kostiumów, aktora, a też reżysera ("Czasem słońce..." to jego drugi film) w głównych rolach wystąpili ulubieńcy Bollywood. W postać seniora rodu wcielił się Amitabh Bachchan, megagwiazda hinduskiego kina i jedyny indyjski aktor, którego podobizna znajduje się w muzeum figur woskowych Madame Tussaud, natomiast zbuntowanego Rahula zagrał narodowy symbol seksu Shahrukh Khan, aktor, który od ponad 15 lat utrzymuje się na szczycie popularności. Rolę Anjali reżyser powierzył pochodzącej ze znakomitej aktorskiej rodziny Kajol (wszystkie filmy, w których partneruje Shahrukhowi Khanowi, stały się w Indiach przebojami), a w postać Rohana i jego wybranki "Poo" wcielili się uważani w Indiach za najpiękniejszych aktorów młodego pokolenia Hrithik Roshan i Kareena Kapoor.

Dzięki doborowej obsadzie "Czasem słońce, czasem deszcz", najdroższa bollywoodzka produkcja ostatnich lat (budżet wyniósł 10 milionów dolarów), stała się największym przebojem tej coraz popularniejszej na świecie kinematografii. Gorące przyjęcie filmu Johara przez międzynarodową publiczność rozpoczęło ekspansję Bollywood na rynki całego świata.

WASZE OPINIE

Karolinka M. - malutka

Gdy koleżanka pokazała mi ten film, odrazu mnie zauroczył. Ta muzyka i taniec każdego poderwała by z miejsca. Film jest cudowny i aż chcee się oglądać inne bollywodzkie produkcje. Shakrukh Khan, Hritrik Rohan,Kajol i inni byli cudowni!!! Bardzo polecam!!!:)))))

silmaril

Film dobry choćby z tego powodu, iż jest zupełnie inny. Oglądałam z zainteresowaniem i przyjemnością. Muzyka świetna, oryginalna i to chyba w tym filmie tak przyciąga widzów

illus

film zjada troche czasu.. ale warto.. no i ta muzyka... :)
CZASEM SŁOŃCE, CZASEM DESZCZ
reżyseria:
Indie/Wlk. Brytania, 2001
Klasyka Bollywood - film, który dał początek polskiej modzie na porażające zmysły muzyką, spektakularną choreografią i tańcem widowiska z Indii. Młody, piękny i bogaty mężczyzna zakochuje się w szlachetnej, pięknej ale biednej dziewczynie i aby ją poślubić, sprzeciwia się rodzicom.
melodramat muzyczny
CZASEM SŁOŃCE, CZASEM DESZCZ
3,4 5 1 1771