PREMIERA

2011.12.12

CANAL+ PREMIUM

Czerwona Frakcja

Red Faction: Origins

USA, 2011

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: science-fiction

czas trwania: 88 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Minęło 25 lat od rewolucji, dzięki której ziemscy osadnicy na Marsie odzyskali niepodległość i uwolnili się spod autorytarnej władzy Earth Defense Force.

Czerwoną Frakcją, jednostką militarną, która tego dokonała dowodził Mason (Robert Patrick), który po tym, jak niezidentyfikowani osobnicy w białych kombinezonach zabili mu żonę i córkę, przeistoczył się z bohatera w nietrzeźwiejącego, skłonnego do bitki włóczęgę. Kolonialiści żyją w konflikcie z Maruderami, bojownikami którzy niegdyś zostali wykluczeni ze społeczności osadników. O ład i bezpieczeństwo na terytorium kontrolowanym przez Czerwoną Frakcję dba młody porucznik Jake Mason (Brian J. Smith), syn dowódcy rewolucji, który nierzadko jest zmuszony aresztować ojca. Pewnego dnia Jake zostaje wysłany na niebezpieczną misję na terytorium, będące przedmiotem sporu między Czerwoną Frakcją i Maruderami. Porucznik dostrzega grupę w białych kombinezonach, identycznych, jakie nosili ci, którzy zabili mu matkę i siostrę. Rzuca się w pogoń i dopada jednego z żołnierzy tajemniczej Białej Frakcji. Uciekinier okazuje się piękną młodą kobietą (Tamzin Merchant), w której Jake rozpoznaje siostrę. Zszokowany pozwala jej zbiec, ale od tej pory jego celem staje się odnalezienie jej.

Akcja "Czerwonej Frakcji" rozgrywa się w uniwersum stworzonym na potrzeby serii gier komputerowych "Red Faction", która doczekała się dotąd czterech odsłon. Niesłabnąca popularność gry, należącej do gatunku First-Person Shooter, czyli popularnych "strzelanek", sprawiła że zainteresowali się nią telewizyjni producenci z SciFi Universal. Do wyreżyserowania filmu zaprosili MICHAELA NANKINA, który marsjańską scenerię odnalazł w zimowych krajobrazach Bułgarii. Ceniony scenarzysta i reżyser, mający na koncie wiele odcinków seriali "Battlestar Galactica" i "Caprica", przyznawał w wywiadach, że z grą zapoznał się dopiero po otrzymaniu propozycji nakręcenia filmu. "Podoba mi się w tym filmie to, że nie jest bezpośrednią adaptacją konkretnej fabuły gry. To oryginalna historia jedynie osadzona w świecie Red Faction" - mówił. W "Czerwonej Frakcji" można zobaczyć znanego z serialu "Gwiezdne wrota: Wszechświat" Briana J. Smitha. Partneruje mu nagrodzony Saturnem za rolę w "Z archiwum X" i nominowany do tej nagrody za "Terminatora 2: Dzień sądu" Robert Patrick oraz Danielle Nicolet ("Trzecia planeta od słońca", "Czas zbrodni").

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

Aku

Film klasy B a nawet C. Duży potencjał, bo gra jednak znana i lubiana ale niestety wyszło jak wyszło. Tylko na raz, jak ktoś da rade.
Czerwona Frakcja
reżyseria:
USA, 2011
Minęło 25 lat od rewolucji, dzięki której ziemscy osadnicy na Marsie odzyskali niepodległość i uwolnili się spod autorytarnej władzy Earth Defense Force.
science-fiction
Czerwona Frakcja
3,4 5 1 5