PREMIERA

2002.08.30

CANAL+ PREMIUM

Częstotliwość

Frequency

USA, 2000

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: film science fiction

czas trwania: 116 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Nagrodzona Saturnem "Częstotliwość" Gregory'ego Hoblita to opowieść o przekraczaniu granic czasu i przestrzeni. W rolach głównych występują Dennis Quaid i Jim Caviezel.

Jest rok 1995. Policjant John Sullivan (Jim Caviezel) marzy o podróży w czasie. Gdyby tylko była możliwa, cofnąłby się o 26 lat, by móc uratować swojego ojca przed tragiczną śmiercią. Niespodziewanie pojawia się szansa, by zmienić przeszłość. Na dzień przed rocznicą śmierci ojca, John uruchamia jego stare radio. Wykorzystując możliwość przenikania fal radiowych przez czas, nawiązuje kontakt z innym wymiarem, w którym mężczyzna podający się za strażaka, z niecierpliwością czeka na finałowe rozgrywki baseballowe z... 1969 roku.

Scenariusz do filmu GREGORY'EGO HOBLITA napisał Toby Emmerich, wielbiciel twórczości Herberta George'a Wellsa, od lat fascynujący się tematyką podróży w czasie. Emmerich popiera teorię, która zakłada, że czas nie jest swobodnie płynącą rzeką, lecz serią licznych dopływów, posiadających możliwość wzajemnego przenikania. Swoje przekonania połączył z poruszającą historią ojca i syna, dzięki czemu nie ograniczył grona odbiorców filmu tylko do wielbicieli fantastyki. W rolach głównych wystąpili Jim Caviezel, znany z takich obrazów jak "Cienka czerwona linia" Terrence'a Malicka czy "G.I. Jane" Ridleya Scotta oraz Dennis Quaid, który stworzył wiele pamiętnych kreacji, m.in. astronauty Gordona Coopera w nominowanym do Oskara filmie "Pierwszy krok w kosmos" czy schorowanego Doca Hollidaya w obrazie "Wyatt Earp".
Obraz Hoblita otrzymał nagrodę Saturna dla "najlepszego filmu fantasy" oraz nominację do nagrody Hugo, przyznawanej przez Światowy Konwent Science Fiction. Dodatkowo piosenka towarzysząca napisom końcowym "When You Come Back to Me Again" w wykonaniu Gartha Brooksa, otrzymała nominację do Złotego Globu.
Częstotliwość
reżyseria:
USA, 2000
Nagrodzona Saturnem "Częstotliwość" Gregory'ego Hoblita to opowieść o przekraczaniu granic czasu i przestrzeni. W rolach głównych występują Dennis Quaid i Jim Caviezel.
film science fiction
Częstotliwość
4,8 5 1 40