PREMIERA

2013.12.06

CANAL+ PREMIUM

Człowiek z Cold Rock

The Tall Man

Francja/Kanada/USA, 2012

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller/horror

Ocena filmu

0.00

Opis

Historia matki uprowadzonego chłopca, której musi zmierzyć się z przerażającą legendą.

W małym miasteczku Cold Rock od pewnego czasu w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci. Miejscowi uważają, że porywa je dziwna istota, nazywana "Wysokim". Julie (Jessica Biel) jest pielęgniarką, która samotnie wychowuje synka po śmierci męża. Pewnego dnia chłopczyk znika. Zrozpaczona kobieta zaczyna prowadzić prywatne śledztwo. Odkrywa w końcu prawdę o porywaniu dzieci, która jest znacznie przerażająca, bo nie ma nic wspólnego z nadprzyrodzonymi istotami.

WASZE OPINIE

Blue-Grey

Godny uwagi thriller ze świetnymi zdjęciami Kamala Derkaoui, niezłym aktorstwem i znakomicie - jak na gatunek thrillera - opowiedzianą nieszablonową historią, która w centrum filmu całkowicie zaskakuje widza.

Mroczna strona duszy X Muzy uwielbia rozmaite teorie spiskowe i opowieści o różnych skrytych - rządowych i nie tylko - organizacjach, które najczęściej we wredny sposób postępują ze zwykłymi, szarymi ludźmi. W tym filmie Pascal Laugier - reżyser i autor scenariusza - podsuwa nam jedno z rozwiązań niepokojącej zagadki: co się dzieje z dziećmi, które co roku giną bez śladu i na zawsze?

Jeśli wypada mi pochwalić [i]Człowieka z Cold Rock[/i] jako przykład dobrze zrobionego kina, to już w żadnym razie nie wzbudza mojej aprobaty idea, którą wyznaje i którą pomaga wcielać w życie główna bohaterka filmu. Żadne, nawet najbardziej wzniosłe i pokrętne tłumaczenia nie usprawiedliwiają tej idei. Ubogie rodziny zasługują przede wszystkim na nasze wsparcie materialne i duchowe. Inne, skryte i drastyczne sposoby na budowanie dobra biednych i zaniedbanych dzieci są z moralnego i zwyczajnie ludzkiego punktu widzenia nie do przyjęcia. Mam nadzieję, że wszyscy widzowie Canal+ podzielają to zdanie.
Człowiek z Cold Rock
reżyseria:
Francja/Kanada/USA, 2012
Historia matki uprowadzonego chłopca, której musi zmierzyć się z przerażającą legendą.
thriller/horror
Człowiek z Cold Rock
4,0 5 1 16