Paramount Pictures

PREMIERA

2007.03.25

CANAL+ PREMIUM

CZTEREJ BRACIA

Four Brothers

USA, 2005

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 105 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Chociaż różnią się kolorem skóry, to Angel (Tyrese Gibson), Jeremiah (André Benjamin), Bobby (Mark Wahlberg) i Jack (Garrett Hedlund) są braćmi. Spotykają się, by pochować kobietę, która uratowała ich przed życiem na ulicy, wychowała i sprawiła, że stali się rodziną.

Ich adopcyjna matka padła śmiertelną ofiarą napadu rabunkowego na sklep w Detroit. Bracia nie chcą czekać, aż policja znajdzie sprawców zabójstwa i sami wszczynają prywatne śledztwo. Prowadzi ono do zaskakujących miejsc i ludzi.

"Czterej bracia" to kolejna produkcja JOHNA SINGLETONA, młodego, urodzonego w 1968 roku twórcy afro-amerykańskiego. Zadebiutował głośnym filmem "Chłopaki z sąsiedztwa". Za jego reżyserię i scenariusz, jako najmłodszy reżyser w historii, w wieku 24 lat, był nominowany do Oscara. Ma na swym koncie również nominowany do Złotego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie "Rosewood" z Johnem Voightem, "Shaft" z Samuelem L. Jacksonem, "Baby Boy" ze Snoop Doggiem oraz "Za szybcy, za wściekli" z Evą Mendes.

W "Czterech braciach" w rolę Bobby'ego wcielił się Mark Wahlberg, widzom znany przede wszystkim z serialu "Boomtown", "Włoskiej roboty", "Prawdziwego oblicza Charliego", "Planety małp" czy "Rock star". Aktor wystąpił także m.in. w "Boogie Nights", "Strachu", "Złocie pustyni", a także w "Infiltracji". Młodziutkiego Garretta Hedlunda, filmowego Jacka, oglądaliśmy w "Światłach stadionów", a poza tym również w "Troi" i "Eragonie". Czarnoskóry Tyrese Gibson, który zagrał postać Angela, to aktor i muzyk R&B, mający w swym dorobku kilkanaście ról filmowych. Wystąpił m.in. we wcześniejszych filmach Singletona "Baby Boy" i "Za szybcy, za wściekli". André Benjamin, odtwórca roli Jeremiaha, jest członkiem znanego zespołu Outkast. Zagrał w "Revolverze" Guya Ritchiego, musicalu "Idlewild" i kilku produkcjach telewizyjnych. Jego utwory są z powodzeniem wykorzystywane na ścieżkach dźwiękowych wielu filmów.

WASZE OPINIE

Nazaal

Bardzo lubię Marka Wahlberga i chyba tylko to spowodowało, że zainteresowałem się Czteroma Braćmi. Niestety, teraz żałuję, że obejrzałem ten film. Mówiąc bez ogródek, kiepski. Scenariusz pozostawia wiele do życzenia, w szczególności co do realizmu. Bohaterowie są przedstawieni jako praktycznie niezniszczalni, podobnie jak szef mafii. Podobnie jak matost8, nie chce mi się pisać więcej o filmie.
Nie polecam, 2.

matost8

Fajny film z ciekawie zaprojektowaną zemstą. Dobra gra aktorów i w miarę inteligentne poszukiwanie sprawcy morederstwa matki czterech przyszywanych braci. Polecam, aczkolwiek nie chce mi się rozpisywać na temat tego filmu ;)

ITI

To się cieszę i z zainteresowaniem obejrzę premierę. Film bodajże powstawał przy współpracy z MTV Films (Viacom), a ich filmy zazwyczaj są dobrze dopracowane i mają fajny wątek. Więc obejrzę na pewno.
CZTEREJ BRACIA
reżyseria:
USA, 2005
Chociaż różnią się kolorem skóry, to Angel (Tyrese Gibson), Jeremiah (André Benjamin), Bobby (Mark Wahlberg) i Jack (Garrett Hedlund) są braćmi. Spotykają się, by pochować kobietę, która uratowała ich przed życiem na ulicy, wychowała i sprawiła, że stali się rodziną.
film sensacyjny
CZTEREJ BRACIA
4,3 5 1 50