PREMIERA

2008.01.27

CANAL+ PREMIUM

Czyja to kochanka?

La doublure

Francja/Włochy/Belgia, 2006

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 82 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Znany milioner Pierre Levasseur (Daniel Auteuil), mimo że może poszczycić się piękną i błyskotliwą żoną (Kristin Scott Thomas), nie potrafi zrezygnować ze schadzek z seksowną top-modelką Eleną (Alice Taglioni).

Kiedy zostaje uchwycony wraz z nią na przypadkowym zdjęciu, jest przerażony. Skandal może pozbawić go pozycji zawodowej, ale również doprowadzić do bardzo kosztownego rozwodu. Pierre wpada więc na diabelski pomysł. Ponieważ na pechowym zdjęciu znajduje się jeszcze jedna przypadkowa osoba - parkingowy Francois (Gad Elmaleh), Pierre postanawia zapłacić mu, aby udawał partnera "jego" Eleny. Francois, mimo że szaleńczo kocha inną kobietę, zgadza się na ten układ sądząc, że zarobiona gotówka pomoże mu doprowadzić do ołtarza ukochaną. Serce jednak nie sługa i z całej sytuacji rodzi się w końcu coś zupełnie dla wszystkich zaskakującego.

"Starałem się wyobrazić sobie, jak może poczuć się facet, multimilioner, ożeniony z niebezpieczną kobietą (niebezpieczną w sensie posiadania większej części udziałów w ich firmie), który widzi siebie na zdjęciu z kochanką w jednym z plotkarskich magazynów. Facet w panice mówi do żony: "ona nie jest ze mną - jest z nim!". Nie wiem, jak wszystkie te szczegóły zebrały się w całość, ale pewnego dnia była ona na tyle wyraźna, iż zacząłem ją postrzegać jako niezły film" - mówił reżyser FRANCIS VEBER o pomyśle na scenariusz komedii.

Jak zwykle postanowił skorzystać z wypróbowanych już aktorów. "Milos Forman powiedział kiedyś: "casting to przeznaczenie". Jeśli dobór aktorów będzie zły, strzelasz sobie samobója już na początku" - wyjaśniał reżyser słabość do niektórych aktorów. Jednym z nich jest Daniel Auteuil, ale tym razem Veber zaryzykował angażując do roli Francoisa Gada Elmaleha, który w tym samym czasie wystąpił z Audrey Tautou w komedii "Miłość! Nie przeszkadzać". W filmie partneruje im angielska aktorka Kristin Scott Thomas ("Nie mów nikomu", "Gosford Park") oraz Alice Taglioni, o której Veber mówił: "Alice jest bardzo podobna do Candice Bergen, a sztukę grania w komediach ma opanowaną do perfekcji. Sam byłem tym zdumiony".

"Czyja to kochanka?" okazała się jednym z największych sukcesów komercyjnych francuskiej kinematografii w 2006 roku. Film zgromadził trzy miliony widzów w trzy tygodnie, zdobył nominację do Cezara i nagrodę NRJ Ciné Award dla Alice Taglioni. Nic dziwnego, bo Francuzi od lat ufają poczuciu humoru Francisa Vebera, twórcy m.in. komedii ze znakomitym Pierre'em Richardem, jak "Zabawka", czy "Pechowiec". Ogromną popularność poza Francją zyskały również takie komedie Vebera, jak "Przyjaciel gangstera" z Jeanem Reno i Gerardem Depardieu czy "Plotka", w której Depardieu spotkał się na planie z Jeanem Rochefortem i Danielem Auteuilem.

Premiera: sobota, 10 marca, godz. 20:10

WASZE OPINIE

Stanley

Lekki i przyjemny, ale nie tak niesmaczny i głupi jak "Miłość. Nie przeszkadzać". Można obejrzeć.

professormad

baaaardzo miło i przyjemnie.Trochę prawdy życiowej.Warto

kamillo

całkiem fajny filmik
Czyja to kochanka?
reżyseria:
Francja/Włochy/Belgia, 2006
Znany milioner Pierre Levasseur (Daniel Auteuil), mimo że może poszczycić się piękną i błyskotliwą żoną (Kristin Scott Thomas), nie potrafi zrezygnować ze schadzek z seksowną top-modelką Eleną (Alice Taglioni).
komedia
Czyja to kochanka?
4,2 5 1 32