PREMIERA

2014.11.09

CANAL+ PREMIUM

Daję nam rok

I Give It a Year

Wlk. Brytania, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

Ocena filmu

0.00

Opis

Komedia romantyczna, debiut fabularny Dana Mazera, częstego współpracownika Sachy Barona Cohena. W obsadzie: Simon Baker, Minnie Driver, Rose Byrne i Anna Faris.

Josh (Rafe Spall) to niefrasobliwy, trochę nieodpowiedzialny i nie do końca uporządkowany mężczyzna, który nadrabia dowcipem i urokiem. Jest pisarzem, który ma na koncie wydaną książkę i spory sukces, ale nie udało mu się, jak dotąd napisać drugiej. Nat (Rose Byrne) jest atrakcyjna i przedsiębiorcza. Ma wysokie wymagania wobec siebie i wszystkich dokoła. Przeżyła serię nieudanych związków i uważa, że Josh zapewni jej bezpieczeństwo i stabilizację. Wkrótce po ich ślubie staje się jasne, że oboje niezbyt do siebie pasują. Jego denerwuje jak ona śpiewa, ona wstydzi się, kiedy on tańczy. Pierwszy kryzys małżeński zbiega się z pojawieniem się przystojnego i bardzo pomysłowego Amerykanina (Simon Baker) i byłej dziewczyny Josha, Chloe (Anna Faris). Kiedy przeciwieństwa przestają się przyciągać, a prawdziwa miłość wciąż może czekać za rogiem, wspólny pierwszy rok zaczyna wydawać się nieosiągalny.

"Daję nam rok" jest debiutem fabularnym DANA MAZERA, który współpracował z Sachą Baronem Cohenem jako scenarzysta i producent "Da Ali G Show", "Borata" oraz "Bruno". Był też producentem "Dyktatora". - Film jest przede wszystkim komedią, a dopiero potem romansem. Nie da się ukryć, że ciągnie się za mną reputacja twórcy filmów dość prowokacyjnych, nietypowych oraz obrazoburczych. Liczę na to, że ten styl przebije się w filmie, choć pewnie w nieco przystępniejszej, łatwiejszej do przełknięcia formie - mówi o swoim filmie reżyser. Za realizacją filmu stoją producenci takich hitów, jak "To właśnie miłość" i "Dziennika Bridget Jones".

WASZE OPINIE

Tufta

Nie cierpię komedii romantycznych a to chyba taka była.Wszystko takie cukierkowate,landrynkowe i
zawsze kończy się ,no wiecie ble,ble,ble ,rzygać się chce.Moja miłość jest produkowana w Japonii,ma
ruchome stawy i jest chuda.Kosztuje 6 tyś,czekam kiedy będzie można ją kupić w Polsce,zrobię z niej
zdzirę.
Daję nam rok
reżyseria:
Wlk. Brytania, 2013
Komedia romantyczna, debiut fabularny Dana Mazera, częstego współpracownika Sachy Barona Cohena. W obsadzie: Simon Baker, Minnie Driver, Rose Byrne i Anna Faris.
komedia
Daję nam rok
3,6 5 1 11