PREMIERA

2004.07.20

CANAL+ PREMIUM

Dark Water

Honogurai mizu no soko kara

Japonia, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: horror

czas trwania: 97 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Współczesne Tokio. Yoshimi Matsubara rozwodzi się z mężem. Para nie może dojść do porozumienia w kwestii, z kim ma zamieszkać ich 6-letnia córka Ikuko.

Yoshimi (Hitomi Kuroki) nie wyobraża sobie życia bez niej. Wynajmuje więc adwokata Kishidę (Shigemitsu Ogi), który ma pomóc jej rozwiązać problem. Warunkiem prawa do opieki nad dzieckiem jest stabilizacja finansowa i emocjonalna rodzica. Obu tych "czynników" zaczyna brakować Yoshimi, ale do wyroku sądu córka zamieszkuje wraz z nią w ponurym betonowym bloku. Wilgotny, zaniedbany budynek jest tylko częściowo zamieszkany przez ludzi, z sufitów wciąż leje się woda, a z mieszkania piętro wyżej słychać dziwne odgłosy. Kiedyś mieszkała tam rodzina z kilkuletnią córką. Dziewczynka zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Teraz jej postać pojawia się od czasu do czasu obok ogromnego zbiornika z wodą umieszczonego na dachu domu. Sytuacja wydaje się przerastać siły Yoshimi. Jej kiepska kondycja psychiczna może być argumentem dla prawników byłego męża. Dlatego kobieta postanawia rozwikłać zagadkę śmierci dziewczynki. Znajduje jednak szokujące rozwiązanie.

HIDEO NAKATA zyskał wielu fanów dzięki obu częściom filmu "The Ring: Krąg" (1998 i 1999), rozpoczynając tym samym światową modę na japońskie kino grozy. Kolejnym głośnym projektem Japończyka był nakręcony w 2002 horror "Dark Water". Film ten był przedsięwzięciem co najmniej tak samo udanym, jak "The Ring: Krąg", a zdaniem wielu fanów nawet jeszcze lepszym. Nakata znów zaproponował historię o duchach, osadzoną we współczesnych realiach, perfekcyjnie dopracowaną w szczegółach, bezbłędną w kreowaniu atmosfery osaczenia i bezradności wobec nieokreślonej a jednocześnie nieubłaganie narastającej grozy. "Dark Water" - podobnie jak "The Ring: Krąg" - jest ekranizacją opowiadania japońskiego pisarza Kojiego Suzuki.

WASZE OPINIE

wrn

to strasznie nedzny film opowiadajacy o plamie na suficie
strasznie sie zawiodłem oczekiwalem duzo lepszego tytulu ogulnie strata czasu

Boss Tanaka

wezcie mnie nie zalamujcie!!!!film jest tak nudny i denny ze az sie ma ochote wlaczyc M jak Milosc..... rysio z klanu bardziej straszy niz ta dziewczynka w zoltym plaszczyku.

Belka

Narobiliście dużego smaka na ten film swoimi recenzjami. Zrobilismy sporo żeby ten film zdobyć. I po co? Przez pierwszą godzine czekalismy na jakąkolwiek akcję lub chociaż najmniejszy element zaskoczenia! Ale DUPA ! Brak akcji. Kompletnie nic! Niepotrzebny był nastrój i zapalone świecie - straciiśmy tylko niedzielny wieczór. I przy okazji zaufanie znajomych, że znamy się na dobrych filmach. Dajcie spokój z tymi idiotycznymi zachętami do tego filmu - bo jeszcze ktos się nabierze.
Dark Water
reżyseria:
Japonia, 2002
Współczesne Tokio. Yoshimi Matsubara rozwodzi się z mężem. Para nie może dojść do porozumienia w kwestii, z kim ma zamieszkać ich 6-letnia córka Ikuko.
horror
Dark Water
4,3 5 1 28