PREMIERA

2014.08.10

CANAL+ PREMIUM

Dary Anioła: Miasto kości

Mortal Instruments: City Of Bones

USA/Niemcy/Kanada, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: przygodowy/fantasy

Ocena filmu

0.00

Opis

Clary Fray (Lily Collins) jest przeciętną nastolatką, która odkrywa, że wywodzi się z pradawnego klanu Nocnych Łowców, sekretnej kasty wojowniczych półaniołów, którzy od bronią nieświadomego zagrożenia świata przed demonami.

Po tajemniczym zniknięciu matki (Lena Headey), Clary dołącza do Nocnych Łowców, którzy pokazują jej inne oblicze Nowego Jorku, zwane Podziemiem. To miejsce pełne demonów, czarnoksiężników, wampirów, wilkołaków oraz innych śmiertelnie niebezpiecznych potworów. To w tym nieznanym zwykłym ludziom świecie od stuleci rozgrywa się nieustanna walka dobra ze złem, zapoczątkowana przez anioła Razjela, który zmieszał swoją krew z krwią ludzi w kryształowym Kielichu. Teraz każdy, kto się z niego napije, staje się członkiem rasy półludzi, półaniołów, która jest obdarzona wielką siłą i magicznymi zdolnościami. Clary dostaje się pod skrzydła Hodge'a Starkweathera (Jared Harris), doświadczonego Nocnego Łowcy, który zajmuje się także edukacją Jace'a (Jamie Campbell Bower), Aleca (Kevin Zegers) i Isabelle (Jemima West). W nowym świecie Clary towarzyszy jej najlepszy przyjaciel, zwykły śmiertelnik Simon (Robert Sheehan), który od dzieciństwa potajemnie się w niej kocha.

Film został oparty na pierwszej z pięciu części serii powieści dla młodzieży "Dary Anioła", stworzonej przez Cassandrę Clare. Powieść "Dary Anioła: Miasto kości" zdobyła wielką popularność na świecie i przez długi czas utrzymywała się na pierwszym miejscu prestiżowej listy "New York Timesa". Rozpisana na różne kontynenty i rozciągnięta na stulecia, seria ma rzesze oddanych fanów, z którymi Clare utrzymuje stały kontakt. Ekranizujący "Miasto kości"HARALD ZWART, kiedy miał pytania czy wątpliwości, często kierował się do Cassandry, a za jej pośrednictwem do czytelników, by konsultować film. Główną rolę zagrała w nim Lily Collins, znana m.in. z "Królewny Śnieżki" Tarsema Singha i "Porwania" Johna Singeltona. Widzowie mogli ją ostatnio oglądać w filmie "Bez miłości ani słowa", w którym zagrała u boku Grega Kinneara, Jennifer Connelly i Kristen Bell. Najlepszym przyjacielem Clary jest Simon Lewis, nieśmiały chłopak, którego zna od dzieciństwa i który potajemnie podkochuje się w niej, co widzą wszyscy oprócz Clary. W Simona wcielił się Robert Sheehan, kolejna wschodząca gwiazda, Irlandczyk, który zdobył popularność występami w serialu "Wyklęci". Simon musi sobie poradzić z faktem, że Clary jest zafascynowana pięknym, inteligentnym i nieco aroganckim Nocnym Łowcą, Jace'em Waylandem, którego zagrał Jamie Campbell Bower, brytyjski aktor, znany z trzech ostatnich części "Sagi Zmierzch". Jace, po tym, jak został osierocony, wychowywał się z Isabelle i jej starszym bratem Alekiem. W rodzeństwo wcielili się Jemima West ("Rodzina Borgiów") i Kevin Zegers, znany z serialu "Plotkara" i filmu "Kolonia", w którym wystąpił wraz z Billem Paxtonem i Laurence'em Fisburne'em. W filmie można także zobaczyć Jonathana Rhysa Meyersa, który gra eleganckiego, ale diabelnie niebezpiecznego Valentine'a oraz Lenę Headey ("Gra o tron"), która wcieliła się matkę Clary.
Dary Anioła: Miasto kości
reżyseria:
USA/Niemcy/Kanada, 2013
Clary Fray (Lily Collins) jest przeciętną nastolatką, która odkrywa, że wywodzi się z pradawnego klanu Nocnych Łowców, sekretnej kasty wojowniczych półaniołów, którzy od bronią nieświadomego zagrożenia świata przed demonami.
przygodowy/fantasy
Dary Anioła: Miasto kości
4,6 5 1 27