PREMIERA

2008.07.21

CANAL+ PREMIUM

DEAD SILENCE

USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: horror

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Twórcy kultowej "Piły" tym razem straszą za pomocą lalki. Po tajemniczej śmierci żony, młody mężczyzna wraca do rodzinnego miasteczka, by rozwikłać zagadkę z zamierzchłych lat.

Pewnego dnia ktoś podrzuca tajemniczą paczkę pod drzwi młodej pary, Jamiego (Ryan Kwanten) i Lisy (Laura Regan) Ashenów. Przesyłka zawiera lalkę brzuchomówcy. Zaraz po tym Jamie zastaje w domu martwą żonę z wyrwanym językiem. Staje się głównym podejrzanym tego okrutnego morderstwa, ale dociekliwy policjant Jim Lipton (Donnie Wahlberg) nie może go aresztować z braku dowodów. Jamie tymczasem odkrywa, że złowroga lalka o imieniu Billy, należała niegdyś do pochodzącej z jego rodzinnego miasteczka brzuchomówczyni Mary Shaw (Judith Roberts). Udaję się więc po latach do Ravens Fair, które opuścił, chcąc uwolnić się od panującej tam od zawsze atmosfery strachu. Przy okazji pogrzebu żony zamierza dowiedzieć się czegoś więcej o Mary Shaw. Okazuje się, że w latach 40. kobieta była oskarżona o porwanie i zabicie chłopca, za co mieszkańcy miasteczka dokonali na niej samosądu, odcinając język i w końcu zabijając. Uczestnicy linczu i ich potomkowie są przeklęci i żaden z nich nie umiera śmiercią naturalną. By udowodnić, że to nie on zabił żonę, Jamie musi rozszyfrować tajemnicę związaną z jej śmiercią.

Horrory z lalkami to podgatunek mocno przez filmowców wyeksploatowany. Wystarczy wspomnieć serię o "Laleczce Chucky" czy "Władcę lalek". Jego odświeżenia podjął się JAMES WAN wraz ze swym przyjacielem ze szkoły filmowej, scenarzystą Leighem Whannellem, którzy chcieli potwierdzić, że sukces zrealizowanej przez nich serii "Piła" nie był przypadkowy. Detektywem podejrzewającym Jamiego o morderstwo żony został Donnie Wahlberg, który zanim zajął się aktorstwem, był przez blisko dziesięć lat członkiem grupy "New Kids on the Block" - prekursora boysbandów. W jego aktorskim dorobku wyróżnia się rola chorego psychicznie Vincenta Graya w "Szóstym zmyśle" M. Nighta Shyamalana i porucznika Carwooda Liptona w wyprodukowanym przez Stevena Spielberga i Toma Hanksa serialu "Kompania braci".

WASZE OPINIE

Masster.mk

mega film z nie oczekiwanym zakończeniem 5/5

dziadełe

beznadziejny ten film

majsterek

kocham ogladac horrory! jest to moje hobby. I zazwyczaj horrory sa nie straszne, nie klimatyczne, zle opowiedziane etc. Ów ten film posiada wszystkie rzeczy ktore powinien posiadac: straszny, klimat rewelacyjny, bosko opowiedziany, na dodatek przyzwoite aktrostwo! czego by tu chciec wiecej... a mozna by sie jeszcze domagac dobrej koncwoki! i tu ona jest! ale nie jest ona dobra! jest to perfekcyjna, boska, zaskakujaca, swietna, nie do przewidzenia etc. (moglbym tu wymieniac i wymieniac ;) ) czekam na kolejne filmy tego scenarzysty ( ha! no ale to po nim mozna sie spodziewac samych dobrych filmow i koncowek ;) pila , pila 2 - mistrzostwa) Ale mimo ze tamte filmy sa rowniez arcydzielami ten film bardziej mnie ujal pod wzgledem koncowki i strachu. kto uwaza ze ten film jest slaby jest... hmmm zeby brzydko nie mowic - dziwny. jesli ktos lubi horrory to jest pozycja obowiazkowa. oceny nie bede podawal bo jest chyba jasna?! ;D
DEAD SILENCE
reżyseria:
USA, 2007
Twórcy kultowej "Piły" tym razem straszą za pomocą lalki. Po tajemniczej śmierci żony, młody mężczyzna wraca do rodzinnego miasteczka, by rozwikłać zagadkę z zamierzchłych lat.
horror
DEAD SILENCE
4,4 5 1 56