PREMIERA

2007.08.23

CANAL+ PREMIUM

DETEKTYW MONK V

Monk V

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial detektywistyczny

czas trwania: 42 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Piąta część przygód Adriana Monka - niezwykle utalentowanego detektywa wydziału zabójstw w San Francisco.

Serial zdobył imponującą liczbę nominacji i nagród, w tym 3 statuetki Emmy i Złoty Glob dla Tony'ego Shalhouba, który dał w serialu prawdziwy popis gry aktorskiej. Shalhoubowi udało się stworzyć na tyle wyrazistą i charyzmatyczną postać, że Monk ma szansę wpisać się na stałe do elitarnego grona kultowych prywatnych detektywów, takich jak Sherlock Holmes, Hercules Poirot czy Columbo.

Monk, były pracownik wydziału zabójstw Departamentu Policji w San Francisco, po tragicznej śmierci żony, przeżył załamanie nerwowe i nie opuszczał domu przez 3 lata. Jego szef, kapitan Leland Stottlemeyer, zatrudnił wtedy pielęgniarkę, Sharonę Fleming, która pomogła detektywowi w powrocie do normalnego życia. Niestety Monk, chociaż bardzo się stara, nie może powrócić do pracy w policji, bowiem nadal cierpi na nerwicę natręctw i zespół wielu fobii. Odczuwa m.in. paniczny lęk przed zarazkami, mlekiem, lodowcami i tłumem. Detektyw jest za to nieprzeciętnie spostrzegawczy, ma fotograficzną pamięć i posiada nieprawdopodobną zdolność łączenia faktów, dzięki czemu potrafi rozwiązywać bardzo skomplikowane zagadki kryminalne. Dlatego pracuje jako konsultant i pomaga Stottlemeyerowi i jego zastępcy, porucznikowi Disherowi, w prowadzeniu niektórych trudnych spraw. Cały czas jest pod opieką psychiatry, doktora Krogera. Z czasem jego asystentka, Sharona powtórnie poślubia swego męża i opuszcza miasto. Jej miejsce zajmuje Natalie Teeger, była barmanka, z którą Monk szybko zaprzyjaźnia się. Dotychczas jedyną sprawą, której Monkowi nie udało się rozwiązać, pozostaje śmierć jego żony.

W 5. sezonie Monka czekają kolejne skomplikowane kryminalne zagadki, które niejednokrotnie wystawią jego nerwicę na najcięższe próby. Adrian zrobi wszystko, by zakończyć strajk śmieciarzy, zaniecha nawet śledztwa w sprawie śmierci szefa ich związków zawodowych. Zostanie oślepiony przez napastnika, który chluśnie mu w oczy rozpuszczalnikiem, a pomimo to i tak rozwikła zagadkę podwójnego morderstwa używając pozostałych zmysłów. Założy własne biuro detektywistyczne, które rozwiąże jedną tylko sprawę. Podejmie się trenowania koszykarskiej drużyny nastolatek, a także uda na spotkanie ze starymi znajomymi z Uniwersytetu Kalifornijskiego, by spotkać tam przyjaciółkę jego zmarłej żony i uratować ją przez śmiercią. Będzie zmuszony uczestniczyć w koncercie rockowym, ale spotka również po wielu latach ojca. Genialny detektyw podejrzewać będzie, że radiowy showman zabił swoją żonę, jednak trudno mu będzie to udowodnić, gdyż DJ w czasie, kiedy doszło do morderstwa był na antenie. Detektywistyczne zdolności Monka zmierzą się z kontrowersyjnymi sądowymi technikami agenta federalnego, gdy obaj ścigać będą tego samego mordercę. Monk znajdzie również przyjaciela, który niestety zawiedzie jego zaufanie. Kiedy zaś w wypadku zginą sąsiedzi Natalie, by dociec prawdy Monk zatrudni się jako kamerdyner ich syna- milionera. Adrian trafi także na oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie znalezione zostaną zwłoki lekarza. A kiedy Disher odziedziczy farmę po wujku-samobójcy, Monk przyłączy się do niego, by wspólnie przeprowadzić na farmie małe śledztwo w sprawie śmierci darczyńcy.

WASZE OPINIE

kozo

Czy we wrześniu będą nowe odcinki Monka? Bardzo proszę o odpowiedż !!!

kozo

Dzis o 20.00 na +Film:)

kozo

Powinno byc wiecej powtorek monka w tygodniu bo przegapilem w czwartek i juz w programie nie moge go znalezc.
DETEKTYW MONK V
reżyseria:
USA, 2006
Piąta część przygód Adriana Monka - niezwykle utalentowanego detektywa wydziału zabójstw w San Francisco.
serial detektywistyczny
DETEKTYW MONK V
4,8 5 1 185