PREMIERA

2008.07.24

CANAL+ PREMIUM

DETEKTYW MONK VI

Monk VI

USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial detektywistyczny

czas trwania: 42 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Szósta część przygód Adriana Monka - niezwykle utalentowanego detektywa wydziału zabójstw w San Francisco.

KIM JEST MONK
Monk, były pracownik wydziału zabójstw Departamentu Policji w San Francisco, po tragicznej śmierci żony, przeżył załamanie nerwowe i nie opuszczał domu przez 3 lata. Jego szef, kapitan Leland Stottlemeyer, zatrudnił wtedy pielęgniarkę, Sharonę Fleming, która pomogła detektywowi w powrocie do normalnego życia. Niestety Monk, chociaż bardzo się stara, nie może powrócić do pracy w policji, bowiem nadal cierpi na nerwicę natręctw i zespół wielu fobii. Odczuwa m.in. paniczny lęk przed zarazkami, mlekiem, lodowcami i tłumem. Detektyw jest za to nieprzeciętnie spostrzegawczy, ma fotograficzną pamięć i posiada nieprawdopodobną zdolność łączenia faktów, dzięki czemu potrafi rozwiązywać bardzo skomplikowane zagadki kryminalne. Dlatego pracuje jako konsultant i pomaga Stottlemeyerowi i jego zastępcy, porucznikowi Disherowi, w prowadzeniu niektórych trudnych spraw. Cały czas jest pod opieką psychiatry, doktora Krogera. Z czasem jego asystentka, Sharona powtórnie poślubia swego męża i opuszcza miasto. Jej miejsce zajmuje Natalie Teeger, była barmanka, z którą Monk szybko zaprzyjaźnia się. Dotychczas jedyną sprawą, której Monkowi nie udało się rozwiązać, pozostaje śmierć jego żony.

MONK W VI SEZONIE
W VI sezonie Monka czekają kolejne wyzwania. Pomoże jednej ze swoich zagorzałych fanek oczyścić jej psa z zarzutu zagryzienia sąsiadki i uratuje dobre imię oskarżonego o zabójstwo gwiazdora muzyki rap (w tej roli Snoop Dog). Będzie się musiał zmierzyć ze swoimi uprzedzeniami wobec nudystów. Zostanie również poddana próbie jego przyjaźń z kapitanem Stottlemeyerem, kiedy oskarży jego przyjaciółkę o zbrodnię. Pomoże córce Natalie uporać się z miłością, synowi swego psychoterapeuty w poszukiwaniach skarbu, a człowiekowi, którego niegdyś posłał do więzienia, odbudować życie. Zastrzeli także świętego Mikołaja, zmierzy się z trzema Juliami, padnie ofiarą czaru charyzmatycznego lidera sekty, odkryje w sobie talent malarski, by w końcu będąc oskarżonym o morderstwo, stać się zbiegiem.

FENOMEN MONKA
Amerykańscy telewidzowie po raz pierwszy zetknęli się z nim w 2002 roku. Już pierwsza seria perypetii znerwicowanego detektywa okazała się hitem - każdy odcinek oglądało średnio 4,5 miliona osób. Na sukces serialu złożyła się praca wielu uznanych filmowców, ale nie byłoby Monka bez Tony'ego Shalhouba, który dał w serialu prawdziwy popis gry aktorskiej. Shalhoub, znany przede wszystkim z charakterystycznych ról drugoplanowych, za swoją kreację w "Detektywie Monku" został dwukrotnie nominowany i raz uhonorowany Złotym Globem, dwa razy nagrodą Emmy, jest także laureatem SAG Award. Udało mu się stworzyć na tyle wyrazistą i charyzmatyczną postać, że Monk ma szansę wpisać się na stałe do elitarnego grona kultowych prywatnych detektywów, takich jak Sherlock Holmes, Hercules Poirot czy Columbo. Serial dotychczas zdobył 11 nominacji i 10 nagród, w tym Złoty Glob dla Tony'ego Shalhouba oraz 5 statuetek Emmy.


WIĘCEJ INFORMACJI O SERIALU

WASZE OPINIE

Skawalker

a będzie 7 seria na canal+?

szewol

No i po serii szóstej. Udana.

OmniModo

n-ty sezon każdego serialu tchnie banałem. To normalne, ale w przypadku nielicznych wyjątków (np. X-Files) kolejne sezony nadal ogląda się z zaciekawieniem. Oczywiście, nie ma to jak pierwsze serie, ale Monk w VI nadal bawi ... no właśnie , przydałoby się powtórzyć wcześniejsze sezony, może być nawet w godzinach nocnych jako wypełniacze (to se nagram :) Oczywiście krąża po sieci AVI , ale z C+ to w końcu extra jakość ...
DETEKTYW MONK VI
reżyseria:
USA, 2007
Szósta część przygód Adriana Monka - niezwykle utalentowanego detektywa wydziału zabójstw w San Francisco.
serial detektywistyczny
DETEKTYW MONK VI
4,9 5 1 143