Universal

PREMIERA

2009.01.03

CANAL+ PREMIUM

DETEKTYW MONK VII

Monk VII

USA, 2008

reżyseria:

obsada: ,

Obsada filmu

gatunek: serial detektywistyczny

czas trwania: 42 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Siódmy sezony przygód Adriana Monka, genialnego detektywa wydziału zabójstw w San Francisco. Siódma seria liczy 16 odcinków.

Serial cieszy się niesłabnącym uznaniem zarówno widzów jak i krytyki, a odtwarzający tytułową rolę Tony Shalhoub, który zdobył za nią wcześniej 3 nagrody Emmy, w 2008 roku dodał jeszcze jedną nominację w kategorii najlepszy aktor w serialu komediowym. W sumie serial zdobył dotychczas 12 nagród i 29 nominacji, w tym Złoty Glob dla Tony'ego Shalhouba oraz 7 statuetek Emmy.

MONK W VII SEZONIE
W siódmym sezonie Monka czekają kolejne wyzwania. Zmieni terapeutę, zmęczony głośnymi sąsiadami kupi nowy dom i przeprowadzi się, zmierzy się z błyskotliwym mistrzem szachów (w tej roli David Strathairn), stanie na bokserskim ringu, rozwiąże swoją 100. sprawę, podda się hipnozie oraz zakocha się w niebezpiecznej kobiecie.

DETEKTYW MONK
Monk, były pracownik wydziału zabójstw Departamentu Policji w San Francisco, po tragicznej śmierci żony, przeżył załamanie nerwowe i nie opuszczał domu przez 3 lata. Jego szef, kapitan Leland Stottlemeyer, zatrudnił wtedy pielęgniarkę, Sharonę Fleming, która pomogła detektywowi w powrocie do normalnego życia. Niestety Monk, chociaż bardzo się stara, nie może powrócić do pracy w policji, bowiem nadal cierpi na nerwicę natręctw i zespół wielu fobii. Odczuwa m.in. paniczny lęk przed zarazkami, mlekiem, lodowcami i tłumem. Detektyw jest za to nieprzeciętnie spostrzegawczy, ma fotograficzną pamięć i posiada nieprawdopodobną zdolność łączenia faktów, dzięki czemu potrafi rozwiązywać bardzo skomplikowane zagadki kryminalne. Dlatego pracuje jako konsultant i pomaga Stottlemeyerowi i jego zastępcy, porucznikowi Disherowi, w prowadzeniu niektórych trudnych spraw. Cały czas jest pod opieką psychiatry, doktora Krogera. Z czasem jego asystentka, Sharona powtórnie poślubia swego męża i opuszcza miasto. Jej miejsce zajmuje Natalie Teeger, była barmanka, z którą Monk szybko zaprzyjaźnia się. Dotychczas jedyną sprawą, której Monkowi nie udało się rozwiązać, pozostaje śmierć jego żony.

KRÓTKA HISTORIA MONKA
Monk (Tony Shalhoub) był kiedyś najlepszym policyjnym detektywem w San Francisco. Szczęśliwe życie skończyło się, gdy podłożona w samochodzie bomba zabiła jego żonę Trudy. Załamany psychicznie Monk przestał radzić sobie z rzeczywistością, w końcu zmuszony był odejść ze służby. By jakoś funkcjonować wynajął osobistą pielęgniarkę - Sharonę Fleming (Bitty Schram), która służyła mu pomocą przy najzwyklejszych codziennych czynnościach, jak choćby układanie skarpetek w szufladzie. Jak dr Watson Sherlockowi Holmesowi, tak Sharona towarzyszyła Monkowi w każdym przedsięwzięciu i nie odstępowała go na krok. Tworzyli duet idealny do czasu, gdy Sharona wyszła ponownie za byłego męża i przeprowadziła się do New Jersey. To był dla Monka ogromny szok - znów zamknął się w sobie i przerwał pracę w charakterze doradcy policji. Na szczęście pewnego dnia spotkał Natalie Teeger (Traylor Howard) - samotną matkę, pracującą jako barmanka. Kobieta poprosiła Monka o pomoc w schwytaniu złodziei, którzy w ciągu tygodnia dwukrotnie włamali się do jej domu. Tak narodziła się przyjaźń, która umożliwiła Adrianowi wypełnić brak związany z odejściem Sharony. Dzięki Natalie Adrian znów mógł powrócić do swojej pasji - pracy detektywa.


WIĘCEJ INFORMACJI O SERIALU

WASZE OPINIE

keke

Fantastycznie, że Monk jest znowu w C+!!!!

ptaky

tak, nowy terapeuta gra w całej serii

iMichał

Pierwszy odcinek nawet mi się podobał ( polecam! )
(:
DETEKTYW MONK VII
reżyseria:
USA, 2008
Siódmy sezony przygód Adriana Monka, genialnego detektywa wydziału zabójstw w San Francisco. Siódma seria liczy 16 odcinków.
serial detektywistyczny
DETEKTYW MONK VII
4,8 5 1 114