Universal

PREMIERA

2010.07.10

CANAL+ PREMIUM

DETEKTYW MONK VIII

Monk VIII

USA, 2009

reżyseria:

obsada: ,

Obsada filmu

gatunek: serial kryminalny

czas trwania: 42 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Ósmy finałowy sezony przygód Adriana Monka, genialnego detektywa wydziału zabójstw w San Francisco.

Pierwsze odcinki serialu o perypetiach niezwykle utalentowanego, ale bardzo dziwacznego detektywa Adriana Monka pojawiły się w Polsce w kwietniu 2003 roku. Na sukces serialu złożyła się praca wielu uznanych filmowców, ale nie byłoby Monka bez Tony'ego Shalhouba, który dał w serialu prawdziwy popis gry aktorskiej, za który został wyróżniony m.in. Złotym Globem i 3 nagrodami Emmy. Udało mu się stworzyć na tyle wyrazistą i charyzmatyczną postać, że Monk ma szansę wpisać się w poczet największych detektywów, takich jak Sherlock Holmes, Hercules Poirot czy Columbo.

MONK W VIII OSTANIM SEZONIE
W ostatnim sezonie na Adriana Monka czekają do rozwikłania kolejne zagadki kryminalne, w tym ta najważniejsza dotycząca śmierci jego żony. Zanim jednak do tego dojdzie słynny detektyw m.in. rozwikła zagadkę UFO i uratuje Natalie przed klątwą VooDoo, sprawdzi się jako świadek na ślubie kapitana Stottlemeyera, przygarnie psa i podejmie próbę terapii grupowej. Uda mu się także powrócić, choć na krótko, do pracy w policji.

KRÓTKO HISTORIA MONKA
Adrian Monk był kiedyś najlepszym policyjnym detektywem w San Francisco i szczęśliwym mężem. Dobrą passę przerwała tragedia, która całkowicie zrujnowała mu życie. Gdy podłożona w samochodzie bomba zabiła jego żonę Trudy, załamany psychicznie Monk przestał radzić sobie z rzeczywistością. O powrocie do pracy nie było mowy. Od tamtej pory cierpi na nerwicę natręctw, która objawia się różnego rodzaju fobiami, jak lęk przed zarazkami, wysokością, tłumem, ciemnością, a nawet mlekiem. Monk odczuwa też niepohamowany wstręt do kontaktu fizycznego z innymi osobami i po każdym powitaniu musi wycierać dłoń chusteczką. Jednak te kłopotliwe przypadłości, a zwłaszcza obsesyjna dokładność i drobiazgowość sprawiły jednocześnie, że stał się mistrzem oględzin miejsca zbrodni. Zatrudnił więc osobistą pielęgniarkę, by pomogła mu w funkcjonować w codziennym życiu i poświęcił się rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.


WIĘCEJ O SERIALU

WASZE OPINIE

Melondrome

Co to za program w którym, serial leci raz w miesiącu, odcinek 11 był w niedziele 10 lipca a mamy już 20, gdzie odcinek 12, rezygnuję z tej telewizji, żeby serial 16 odcinkowy trwał 2 lata.

maciejw

Co to za paranoja żeby w HD serial leciał po 6 dniach od premiery? Po to człowiek płaci wam dodatkowo pieniądze, aby czekać prawie tydzien na swój serial? Wątpie.

pozmu

suuper serial, szkoda, ze juz sie konczy ;-/
DETEKTYW MONK VIII
reżyseria:
USA, 2009
Ósmy finałowy sezony przygód Adriana Monka, genialnego detektywa wydziału zabójstw w San Francisco.
serial kryminalny
DETEKTYW MONK VIII
4,5 5 1 45