NBC Universal

PREMIERA

2009.09.28

CANAL+ PREMIUM

Detoks

D-Tox

USA/Niemcy, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 92 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Los Angeles. Psychopatyczny zabójca likwiduje w brutalny sposób 9 oficerów policji. Sprawą zajmuje się Jake Malloy (Sylvester Stallone) z FBI, ale śledztwo tkwi w martwym punkcie.

Kiedy ofiarami nieuchwytnego mordercy pada przyjaciel i narzeczona agenta, Malloy pogrążą się w alkoholowym nałogu. Prześladuje go poczucie winy i miewa samobójcze myśli. Zwierzchnik i przyjaciel Jake'a, Hendricks (Charles S. Dutton), namawia go, aby poddał się terapii odwykowej. Centrum D-Tox w Wyoming jest prowadzone przez byłego policjanta Doca (Kris Kristofferson). Usytuowany w lesie ośrodek o futurystycznej architekturze jest oddalony od ludzkich siedzib. Wśród jego pacjentów jest m.in. arogancki członek oddziału S.W.A.T. Noah (Robert Patrick), były policjant konny z Kanady McKenzie (Robert Prosky), uzależniony od narkotyków Jaworski (Jeffrey Wright), rozchwiany psychicznie Jack Bennett (Stephen Lang) i Brytyjczyk Slater (Christopher Fulford). Nad kondycją psychiczną pensjonariuszy czuwa dr Jenny (Polly Walker). Pewnego dnia burza śnieżna odcina klinikę od świata, a wewnątrz ktoś zaczyna mordować ludzi. Każdy może być ofiarą, ale także zabójcą.

Film miał początkowo reżyserować Ron Howard, jednak reżyser ostatecznie zdecydował się na "Grinch: świąt nie będzie". "D-Tox" w reżyserii JIMA GILLESPIEGO ("Ucieczka", " Koszmar minionego lata", "Jad") to mroczny, brutalny thriller z wyeksponowanym motywem zemsty, w którym zabójca działa metodami rodem z horroru gore. Film jest adaptacją powieści Howarda Swindle'a "Jitter Joint", a scenariusz napisał Ron L. Brinkerhoff ("Patrol"). Po dynamicznym wstępie o charakterze dramatu policyjnego, sposób narracji zmienia się, zmierza w stronę horroru, a momentami przypomina "Coś". Zagrożenie czai się bowiem wszędzie, a twórcy bardzo skrzętnie wykorzystali motyw izolacji w odciętym od świata ośrodku. Występujący w roli głównej nominowany do Oscara i Złotego Globu Sylvester Stallone ("Rocky", "Cobra", "Rambo") to na początku przeciętny śmiertelnik, zmagający się z alkoholowym uzależnieniem, który później staje się twardzielem. Psychopatę i sadystę dobrze zagrał Robert Patrick ("Cop Land", "Strażnicy Teksasu", "Sztandar chwały"). Innym aktorom scenariusz nie dał dużych szans na stworzenie ciekawych kreacji. Sceny zasypanego śniegiem Wyoming zostały nakręcone w Kanadzie, podobnie jak zamieć, która znakomicie oddała poczucie izolacji panujące wśród uwięzionej w ciemnych korytarzach garstki ludzi.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

WASZE OPINIE

szymon_212

Wczoraj Ogłądałem film Detoks w c+ i muszę powiedzieć że się na tym filmie nie zawiodłem. A co do głównego bohetera to moim zdaniem Sylwester Stalone zgrał świetnie. Polecam. Udane kino.

BasteKSG

Wedlug mnie bardzo dobry film. Moze nie jest jakis wyszukany i genialny, ale ogladalo sie go bardzo dobrze. Sylwek zagral na poziomie jak zawsze. Jedna z najlepszych premier miesiaca. Polecam.

szymon_212

Wcoraj Ogłądałem film Dekoks w c+ i muszę powiedzieć że się na tym filmie nie zawiodłem. A co do głównego bohetera to moim zdaniem Sylwester Stalone zagrał świetnie. Polecam. Moja ocena to 5.
Detoks
reżyseria:
USA/Niemcy, 2002
Los Angeles. Psychopatyczny zabójca likwiduje w brutalny sposób 9 oficerów policji. Sprawą zajmuje się Jake Malloy (Sylvester Stallone) z FBI, ale śledztwo tkwi w martwym punkcie.
thriller
Detoks
3,6 5 1 8