PREMIERA

2013.04.05

CANAL+ PREMIUM

Dexter 7

Dexter VII

USA, 2012

,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial kryminalny

Ocena filmu

0.00

Opis

W ostatnim odcinku poprzedniego sezonu Debra była świadkiem morderstwa dokonanego przez Dextera Morgana na Travisie Marshallu.

ODCINEK. 1.
Pierwszy epizod nowej serii rozpoczyna się od ich rozmowy w świątyni, gdzie chwilę wcześniej zostało dokonane przestępstwo. Debra nie aresztuje brata, pomaga mu zatrzeć ślady zabójstwa. Niedługo potem na miejsce przybywa ekipa dochodzeniowa. Detektyw La Guerta znajduje ślad, który może prowadzić na trop Dextera. W międzyczasie Morgan dokonuje kolejnego zabójstwa nie zdając sobie sprawy, że wchodzi tym samym na wojenną ścieżkę z ukraińską mafią.

ODCINEK. 2.
Dexter wyznaje Debrze, że zabójstwo, które widziała to nie był przypadek i w rzeczywistości jest seryjnym mordercą. To ojczym nauczył go sposobu na realizację kodeksu, który pozwala mu funkcjonować w społeczeństwie. Przyrodnia siostra potanawia zrobić wszystko, by Dexter więcej nikogo nie zamordował i każe mu wprowadzić się do niej. Morgan musi jednak poradzić sobie z problemami, których przysparza Louis. Podaje Debrze środek nasenny i w nocy wykrada się z domu, by go zabić. LaGuerta bada próbkę krwi i porównuje ją z DNA Travisa Marshalla. Odkryte ślady wskazują na metody stosowane niegdyś przez Rzeźnika z Zatoki. Wayne Randall, zabójca sprzed lat, pragnie wyznać, gdzie ukrył ciała swoich ofiar. W międzyczasie Quinn i Batista odwiedzają lokal, do którego prowadzi ich śledztwo w sprawie zabójstwa detektywa Andersona.

ODCINEK. 3.
Matka Wayne'a Randalla pomaga policji w badaniu kolejnych tropów wiążących się z morderstwami jej syna. W ten sposób Dexter i Batista trafiają do Hannah McKay, byłej partnerki Randalla. Morgan uznaje ją za tajemniczą i decyduje się poświęcić dziewczynie więcej uwagi. Stara się też wtajemniczyć Debrę w sprawę swojego kolejnego celu - podejrzanego o dwa zabójstwa Raya Speltzera. Do Miami przybywa Isaak Sirko, ważna postać ukraińskiej mafii. Ma sprawdzić, co stało się Boskovem. Na łodzi Dextera, z której Boskov został wyrzucony do morza znajduje Louisa. Quinn nawiązuje bliższą znajomość z tancerką w klubie ze striptizem należącym do ukraińskiej mafii. LaGuerta jest przekonana, że Rzeźnik z Zatoki jest nadal na wolności i próbuje uzyskać pomoc Batisty, aby móc ponownie otworzyć sprawę.

ODCINEK. 4.
Dochodzenie policyjne do niczego nie prowadzi, a przez jego opieszałość z rąk Spelzera ginie kolejna kobieta. Debra godzi się, by Dexter się go pozbył. Hannah McKay odwiedza posterunek, gdzie składa wyjaśnienia. Jest to okazja do jej kolejnej rozmowy z Dexterem. Isaak Sirko doprowadza jednego z pracowników klubu do przyznania się do zamordowania detektywa Andersona. W ten sposób pozbywa się podejrzeń policji ciążących na mafii, ale skupia uwagę Dextera. Ukrainiec poprzysięga zemstę za zamordowanie Boskova.

ODCINEK. 5.
Kapitan Maria LaGuerta zwierza się Debrze, że jej zdaniem Rzeźnik z Zatoki nadal żyje i prosi ją o pomoc w tej sprawie. Debra, chcąc odsunąć podejrzenia od brata, zgadza się na współpracę. Isaak Sirko otwarcie poprzysięga Dexterowi zemstę za zabicie Victora Baskova, co sprawia, że Dexter uprzedza siostrę o zagrożeniu i przyznaje do pozbycia się Boskova. W międzyczasie zauważa na swojej łodzi ślady krwi Louisa. Hannah McKay nadal chce pomagać policji mając jednocześnie zapewniony immunitet związany ze swoją ewentualną winą. Dexter fabrykuje dowody, które wskazują na Sirko jako potrójnego mordercę. Gdy policja zatrzymuje Ukraińca i umieszcza w areszcie, odwiedza go. Ten oznajmia mu, że jest w błędzie jeśli myśli, że ich walka dobiegła końca.

ODCINEK. 6.
Dexter coraz bliżej przygląda się Hannah McKay, która jego zdaniem była winna przynajmniej części zbrodni przypisywanych jej byłemu chłopakowi Wayne'owi Randallowi. Gdy dziewczyna nakrywa Dextera na prywatnym śledztwie, ten musi skłamać, że jest blisko niej, ponieważ chce ją zaprosić na randkę. Dexter zabiera Hannah na randkę do zamkniętego parku rozrywki na przedmieściach, gdzie ma zamiar ją zabić. Z Debrą kontaktuje się autor kryminałów Sal Price, który napisał książkę o zabójstwach Randalla, a teraz chce stworzyć nową powieść poświęconą Hannah McKay. W międzyczasie ukraińska mafia stara się wyciągnąć z więzienia Isaaca Sirko. W tym celu nawiązują kontakt z detektywem Quinem. La Guerta nadal prowadzi śledztwo dotyczące Rzeźnika z Zatoki.

ODCINEK. 7.
Masuka odkrywa, że ktoś wyniósł z magazynu dowodów ślady wskazujące na winę Isaaka Sirko. Oznacza to, że Ukrainiec może wyjść na wolność. Po wspólnie spędzonej nocy Dexter wyznaje Hannah, czym zajmuje się naprawdę. Sal Price odkrywa łączącą ich więź, ale godzi się zachować tę informację dla siebie w zamian za poufne materiały z wewnątrz policji. Chce przekonać Debrę do ekshumacji zwłok zmarłego przedwcześnie męża Hannah. Pisarz staje się niewygodny dla obojga. Kiedy Price przyjeżdża do Dextera po obiecane materiały, w trakcie rozmowy traci nagle przytomność. Upadając, uderza się w głowę i ginie na miejscu. Debra przesłuchuje Hannah w sprawie śmierci Price'a, podejrzewając ją o otrucie pisarza. Nie mając dowodów, musi wypuścić ją na wolność.

ODCINEK. 8.
Dexter nie godzi się zabić Hannah na prośbę Debry. Tłumaczy, że nie chce obciążać jej sumienia, prawda jest jednak taka, że nie potrafiłby tego zrobić. Romans Dextera z Hannah przeradza się w coraz bliższą relację. Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że jest ona jedyną osobą, z którą może otwarcie rozmawiać o tym, jakim jest człowiekiem. Zazdrosna Debra wyznaje Dexterowi, że choć jest jego przyrodnią siostrą, kocha go jak mężczyznę. Isaak Sirko i Dexter polują na siebie wzajemnie. Dochodzi między nimi do nieoczekiwanej konfrontacji w barze dla gejów.

ODCINEK. 9.
Isaak Sirko dowiaduje się, że Koshka (ukraińska mafia) wysłała do Miami dwóch zabójców, którzy mają go zlikwidować. Zwraca się do Dextera z propozycją, by ten pomógł mu pozbyć się intruzów, a on w zamian przestanie na niego polować. Dexter odmawia. W odpowiedzi Sirko porywa Hannah i mówi, że teraz stawką w grze jest jej życie. Dodatkowym problemem Dextera jest Deb, która wyznała mu miłość i nie może poradzić sobie, że on nie czuje do niej tego samego.

ODCINEK. 10.
Dexter znajduje podejrzanego o serię morderstw dokonanych w ostatnich tygodniach, ale obiecał Debrze, że nie będzie mieszał się do śledztw prowadzonych przez policję. Niespodziewanie u Hannah pojawia się ojciec, który właśnie opuścił więzienie. Z opowieści dziewczyny wynika, że był fatalnym opiekunem zostawiając córkę. Dexter podejrzewa, że jego wizyta ma ukryty cel. Gdy Hannah odmawia ojcu pożyczki dużej kwoty, ten staje się agresywny. Dexter w imię ochrony ukochanej decyduje się złamać zasady i pozbywa się mężczyzny mimo, że nie jest on winny ciężkiego przestępstwa. ODCINEK. 11.
Debra próbuje za wszelką cenę znaleźć dowody przeciwko Hannah. Wracając od niej samochodem słabnie za kierownicą i ulega wypadkowi. Po odzyskaniu przytomności w szpitalu mówi Dexterowi, że jest przekonana, że to Hannah usiłowała ją zabić. Brat bije się z myślami, ale ostatecznie dostarcza siostrze bezpośredni dowód na wcześniejsze morderstwo dokonane przez Hannah, dzięki czemu ta może dziewczynę aresztować. Matthews oznajmia Dexterowi, że kapitan La Guerta sądzi, że to on był Rzeźnikiem z Zatoki. Zapewnia jednak, że sam w to nie wierzy. W międzyczasie Dexter dowiaduje się, że na wolność wyszedł ostatni z zabójców jego matki - Hector Estrada. Gdy ostatecznie trafia na stół Dextera i ten ma go zabić okazuje się, że zwolnienie Estrady to podstęp La Guerty, która właśnie jedzie na miejsce gdzie chce złapać go na gorącym uczynku. W ostatniej chwili ucieka.

ODCINEK. 12.
Dexter odwiedza w więzieniu Hannah, by jej wytłumaczyć, dlaczego jej nie ochronił. Ona wyznaje mu, dlaczego próbowała pozbyć się Debry. La Guerta aresztuje Dextera pod zarzutem serii morderstw przypisywanych Rzeźnikowi z Zatoki. Robi to jednak na podstawie dowodów, na które naprowadził ją Dexter. W efekcie wychodzi na zawistną osobę, która chce wrobić Dextera i musi go wypuścić na wolność. Ten natychmiast po opuszczeniu aresztu rusza w ślad za Hectorem Estradą. Na miejscu zbrodni nakrywa go La Guerta, a w ślad za nią do hangaru wpada z bronią w ręku Debra. Musi zastrzelić Dextera lub mającą niezbity dowód na jego winę kapitan La Guertę. W tym samym czasie policji ucieka Hannah, która zostawia pod drzwiami mieszkania Dextera kwiatek ze swojego ogrodu.
Dexter 7
USA, 2012
W ostatnim odcinku poprzedniego sezonu Debra była świadkiem morderstwa dokonanego przez Dextera Morgana na Travisie Marshallu.
serial kryminalny
Dexter 7
4,0 5 1 29