PREMIERA

2008.05.26

CANAL+ PREMIUM

DOA: ŻYWY LUB MARTWY

DOA: Dead Or Alive

USA/Niemcy, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji

czas trwania: 83 min

Ocena filmu

0.00

Opis

"DOA: Żywy lub martwy" to ekranizacja przygód bohaterów, których świat poznał dzięki popularnej serii gier Tecmo.

Doktor Victor Donovan (Eric Roberts), właściciel odciętej od świata wyspy, ma dość rzadkie hobby. Co jakiś czas organizuje na niej ekstremalny turniej walk, w którym wygrać może tylko ten, kto nie zawaha się postawić na szali własnego życia. Najbliższa rozgrywka ma być wyjątkowo atrakcyjna z powodu olbrzymiej nagrody (10 milionów dolarów) oraz pięknych kobiet, które zgłosiły swój udział w zawodach. Na wyspę przybywa więc gwiazda kobiecego wrestlingu Tina Armstrong (Jaime Pressly), złodziejka i zawodowa morderczyni Christie (Holly Valance), księżniczka Kasumi (Devon Aoki), która walczy w imię honoru arystokracji oraz Helena Douglas (Sarah Carter), specjalistka od sportów ekstremalnych. Każda z nich ma inny powód, aby wystartować w morderczym turnieju. Kasumi szuka zaginionego brata, Christie chce konfrontacji z wrogiem, który też przystąpił do zawodów, Tina pragnie się sprawdzić, a Helena próbuje odkryć prawdę o śmierci swojego syna, który kiedyś wymyślił ten turniej.

Za tym projektem, który jest zaskakującym połączeniem "Aniołków Charliego" i "Wejścia smoka", stoi pochodzący z Hongkongu COREY YUEN, twórca takich filmów akcji, jak "Transporter" czy "Legenda Czerwonego Smoka". Yuen, zanim stanął po drugiej stronie kamery, wystąpił jako aktor w ponad 70 filmach (najczęściej kung fu), a w ponad 40 odpowiadał za choreografię układów walk. Był również kaskaderem i dublerem, który zastępował m.in. samego Bruce'a Lee.

W kompletowaniu obsady "DOA: Żywy lub martwy" najistotniejsze były warunki fizyczne kandydatów. Jamie Pressly miała ogromne doświadczenie jako gimnastyczka i kickboxerka, Sarah Carter występowała kiedyś w balecie, a Devon Aoki, na co dzień modelka, trenowała wschodnie sztuki walki. Na trzy miesiące przed zdjęciami każda z nich zaczęła mordercze treningi, po których zakończeniu zgodnie twierdziły, że jeszcze nigdy w życiu nie ćwiczyły tak intensywnie.

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Boże, co to za g***o. Ktoś musiał mieć poważne problemy skoro zdecydował się zrobić coś tak durnego. W czeskim serialu 'Szpital na peryferiach' jest taki tekst o tym, że gdyby głupota mogła latać, to wszyscy lataliby pod sufitami. I to się sprawdza, bo te laski są tak głupie,że nic dziwnego że wykonują te wszystkie kung-fu pingi tak, jakby zamiast tlenem oddychały helem. Żenada na resorach.

Renu

Film który da się obejrzeć...może...po wypiciu trzynastu butelek spirytusu. Ok, nie da się...
Dno i wodorosty są powyżej, ten film sięga niżej.
Trzymać się z daleka...

anusia-k

głupkowaty, na miejscu reżysera schowałabym się do mysiej nory i spłonęła ze wstydu
DOA: ŻYWY LUB MARTWY
reżyseria:
USA/Niemcy, 2006
"DOA: Żywy lub martwy" to ekranizacja przygód bohaterów, których świat poznał dzięki popularnej serii gier Tecmo.
film akcji
DOA: ŻYWY LUB MARTWY
3,6 5 1 29