Fox

PREMIERA

2010.01.07

CANAL+ PREMIUM

DOBOSZ

Drumline

USA, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

czas trwania: 114 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Utalentowany młody bębniarz Devon Miles (Nick Cannon) dostaje stypendium w szkole Atlanta A&T, gdzie pod kierownictwem dr Jamesa Lee (Orlando Jones) ma się uczyć gry w orkiestrach marszowych.

Devon dołącza do kolegów z zespołu: Jaysona (GQ), Charlesa (Earl C. Poitier), Ernesta (Jason Weaver) i Diedre (Candace Carey). Chłopak szybko orientuje się, że granie w orkiestrze na wyższej uczelni to zupełnie co innego niż zespół w szkole średniej. Dla początkujących, takich jak on, rywalizacja w konkursie z innymi szkołami, grającymi tak dobrze jak Morris Brown College kierowana przez pana Wade'a (J. Anthony Brown), wydaje się zdecydowanie zbyt trudnym zadaniem. Więc niektórzy, a wśród nich także Devon, niechętnie poddają się rygorom treningu. Jego postawa budzi niechęć lidera sekcji Seana Taylora (Leonard Roberts). A gdy zamiast ćwiczyć Devon zaczyna romansować z Lailą (Zoë Saldana), pretensje ma do niego również dr Lee. Gdyby nie ciśnienie ze strony władz uczelni nalegających, by szkoła osiągnęła sukces w zbliżającym się konkursie, Devon szybko zakończyłby edukację. Na szczęście nikt nie kwestionuje jego talentu.

Dla CHARLESA STONE'A III "Dobosz" to pełnometrażowy debiut, ale reżyser znany już był jako realizator słynnej reklamy Budweisera "Whassuup?!" i wideoklipów takich zespołów jak Public Enemy czy Living Colour. Grający postać Devona młody aktor Nick Cannon otrzymał za swą rolę nominacje do Black Reel Award (nagrody dla najlepszych filmowców afroamerykańskich), MTV Movie Award i do Teen Choice Award. W postać szefa orkiestry doktora Lee wcielił się Orlando Jones("Magnolia", "Ewolucja", "Ława przysięgłych").

WASZE OPINIE

merritt

fabuła ok, nie zaskakuje ale ogląda się z przyjemnością. sekwencje z orkiestrą rewelacyjne, szczególnie pojedynki sekcji instrumentów perkusyjnych

alter

a co cię tak zażenowało mistrzu

lipa

Najgorszy film jaki w życiu widziałem. To dla tych którzy dali się nabrać na powyższe posty. Film z minuty na minute bardziej żenuje.
DOBOSZ
reżyseria:
USA, 2002
Utalentowany młody bębniarz Devon Miles (Nick Cannon) dostaje stypendium w szkole Atlanta A&T, gdzie pod kierownictwem dr Jamesa Lee (Orlando Jones) ma się uczyć gry w orkiestrach marszowych.
komediodramat
DOBOSZ
4,6 5 1 69