PREMIERA

2017.09.10

CANAL+ FILM

Dobra wróżka

Tooth fairy

USA, 2010

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: familijny

czas trwania: 97 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Derek Thompson (Dwayne Johnson) jest zawodnikiem jednej z amerykańskich drużyn hokejowych. Słynie z agresywnych zagrywek, które nagminnie prowadzą do braków w uzębieniu rywali. Sportowiec nie grzeszy również uprzejmością wobec kibiców, a nawet wiernych fanów. W końcu kradnie córce (Destiny Whitlock) swojej partnerki Carly (Ashley Judd) dolara pozostawionego dla niej przez zębową wróżkę w nagrodę za utraconego mleczaka.

Na domiar złego perswaduje małej Tess, że zębowe wróżki nie istnieją. Jego arogancja wywołuje złość u Lily (Julie Andrews), najwyżej postawionej w hierarchii zębowych wróżek. Hokeista dostaje wyrok: ma przez dwa tygodnie pracować w tym magicznym zawodzie. Derekowi wyrasta para imponujących skrzydeł. Otrzymuje też wróżkowe wdzianko oraz zestaw narzędzi, które mają mu pomóc w zakradaniu się do maluchów, czekających na nagrody za utracone mleczaki.

Postać zębowej wróżki jest w kulturze anglosaskiej obecna od wieków. Kiedy wypada ząb mleczny, dziecko chowa go pod poduszkę. Wierzy, że gdy zaśnie, przybędzie wróżka, która podmieni ząb na drobny upominek lub monetę. Rodzice dokładają wszelkich starań, aby podtrzymać tradycję, zakradają się więc nocą i dokonują podmiany. Trud ekranowej Carly pragnie zniweczyć jej chłopak Derek. W rolę tę wcielił się Dwayne Johnson, syn słynnego wrestlera Rocky'ego Johnsona. Zanim Dwayne poszedł w ślady ojca, odnosił sukcesy jako futbolista. Kiedy z powodu kontuzji stracił szansę na grę w NFL, rozpoczął karierę zawodowego wrestlera jako Flex Kavana. W szczytowej formie zmienił pseudonim na The Rock (Skała) i był jednym z najlepszych zawodników WWE (World Wrestling Entertainment) - organizacji zrzeszającej najsłynniejszych wrestlerów i promującej ten rodzaj rozrywki. Johnson wystąpił w wielu filmach, w których ze względu na swoje rozmiary otrzymuje zawsze role osiłka. Zagrał u boku Brendana Frasera i Rachel Weisz w kinowym hicie "Mumia powraca" oraz w jego prequelu - "Królu Skorpionie". Potem można go było oglądać w "Witajcie w dżungli", "Z podniesionym czołem", "Doom" i "Be Cool", gdzie partnerował Johnowi Travolcie i Umie Thurman. Na koncie, oprócz ogromnej ilości trofeów wrestlerskich, ma m.in. statuetkę Teen Choice Award oraz po dwie nominacje do MTV Movie Award i People's Choice Award. W roli naczelnej zębowej wróżki wystąpiła laureatka Oscara za kreację w "Mary Poppins" (1964) Julie Andrews. Artystka rozpoczęła karierę na Broadwayu. Specjalizowała się w musicalach i była obsypywana za nie nominacjami do nagród Emmy i do Złotych Globów, z których niejedna przynosiła jej statuetki. Młodsi widzowie mogą pamiętać Andrews przede wszystkim z obu części "Pamiętnika księżniczki". W dziewczynę Dereka wcieliła się piękna Ashley Judd, laureatka Independent Spirit Award, dwukrotnie nominowana do Złotego Globu. Najważniejsze role zagrała w filmach: "Ruby w krainie szczęśliwości", "Kolekcjoner", "Podwójne zagrożenie", "Gdzie serce twoje" i "Bez przedawnienia". W "Dobrej wróżce" pojawia się również słynny angielski aktor, scenarzysta, prezenter radiowy i reżyser Stephen Merchant, który wsławił się przede wszystkim jako jeden z twórców głośnych brytyjskich sitcomów - "Biura" i "Statystów". W filmowej historii o antypatycznym hokeiście małą rolę zagrał także słynny amerykański komik Billy Crystal. Za kamerą stanął doświadczony twórca kina familijnego MICHAEL LEMBECK, reżyser "Śniętego Mikołaja 2" i "Śniętego Mikołaja 3 - Uciekającego Mikołaja". Na co dzień filmowiec pracuje dla telewizji, gdzie odnosi znaczne sukcesy przy kręceniu najsłynniejszych seriali. Otrzymał nagrodę Emmy za jeden z odcinków kultowych "Przyjaciół". Wyreżyserował także szereg epizodów "Oni, ona i pizzeria", "Szaleję za tobą" i odcinek "Californication". "Dobra wróżka" Lembecka stała się w USA kasowym hitem, zarabiając ponad 112 milionów dolarów.

WASZE OPINIE

tufta

Po całym dniu zabawy z dzieckiem i bawieniu się kucami,lalkami czy udawaniu psa pioruna miałem ochotę na coś poważnego .No i dostałem,wróżkę zębuszkę.Dziękuję drogie Canal+ za dopełnienie dnia tym filmem.Jeszcze trochę i całkiem zdziecinnieje.Agugu

Chuda

Fajna komedia dla całej rodziny, polecam wszystkim. Miła rozrywka, warto obejrzeć.

szymon_212

Dla mnie ten film się bardzo podobał. Facet który który nie wierzył we wróżki, sam został wróżką. Gratuluje super pomysłu na tak dobrą i odlotową komedie dla całej rodzny. Jak dla mnie bardzo świetny i udany pomysł na film. Sam chciałbym być taką dobrą wróżką. Moja ocena dla tej super komedii to 10. Raczej powyżej 10.
Dobra wróżka
reżyseria:
USA, 2010
Derek Thompson (Dwayne Johnson) jest zawodnikiem jednej z amerykańskich drużyn hokejowych. Słynie z agresywnych zagrywek, które nagminnie prowadzą do braków w uzębieniu rywali. Sportowiec nie grzeszy również uprzejmością wobec kibiców, a nawet wiernych fanów. W końcu kradnie córce (Destiny Whitlock) swojej partnerki Carly (Ashley Judd) dolara pozostawionego dla niej przez zębową wróżkę w nagrodę za utraconego mleczaka.
familijny
Dobra wróżka
3,3 5 1 20